Προβάδισμα με τον Ελευθεριάδη και 2-0 με το ασύλληπτο σουτ του Κάνιας για τον Ιωνικό - Έξαλλοι πανηγυρισμοί στο γήπεδο της Νίκαιας (vids)

©print screen

Sportal newsroom 20:51 - 13.05.2023 / Ανανεώθηκε: 20:52 - 13.05.2023

Ο Ιωνικός βρήκε πρώτος γκολ στη Νίκαια, χάρη στο τέρμα του Χρήστου Ελευθεριάδη, ο οποίος μετά από κόρνερ σκόραρε με κεφαλιά. Εφτά λεπτά μετά ο Κάνιας με μία σουτάρα έκανε το 2-0.

Ο Ιωνικός άνοιξε το σκορ στη Νίκαια απέναντι στη Λαμία. Ο Βαλεριάνος στο 30ο λεπτό εκτέλεσε το κόρνερ και ο Χρήστος Ελευθεριάδης με κεφαλιά έκανε το 1-0 για την ομάδα του Μιχάλη Γρηγορίου.

Μετά από εφτά λεπτά ο Ιωνικός βρήκε και δεύτερο γκολ με τον Κάνιας. Ο Ισπανός έπιασε έναν «κεραυνό» εκτός περιοχής κάνοντας το 2-0 για την ομάδα της Νίκαιας.