Φινάλε με ισοπαλία για Αστέρα Τρίπολης και Ατρόμητο

Αστέρας Τρίπολης - Ατρόμητος

©intime

Sportal newsroom 21:59 - 13.05.2023 / Ανανεώθηκε: 22:08 - 13.05.2023

Αστέρας Τρίπολης και Ατρόμητος ήρθαν ισόπαλοι 1-1 στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης» για την τελευταία αγωνιστική των playouts της Stoiximan Super League.

Στο φινάλε της σεζόν ο Αστέρας Τρίπολης και ο Ατρόμητος «έκλεισαν» τη χρονιά με ισοπαλία 1-1 στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης».

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Περιστερίου είχε τις φάσεις του αγώνα. Απείλησε αρχικά με τον Κουέν στο 8ο λεπτό και με τον Κλωναρίδη στο 32'. Ο Αστέρας όμως ήταν αυτός που βρήκε πρώτος το γκολ. Στο 43' ο Κωστέας μετά από κόρνερ του Μπαρτόλο έκανε το 1-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο όμως ο Ατρόμητος κατάφερε να βρει το γκολ που δεν βρήκε στο πρώτο μέρος. Στο 54ο λεπτό ο Κουέν μετά από κόρνερ του Χατζησαΐα ισοφάρισε για την ομάδα του Κρις Κόουλμαν. Στη συνέχεια δεν υπήρχαν μεγάλες ευκαιρίες στο παιχνίδι, παρά μόνο του Μπερτόγλιο, ο οποίος βγήκε τετ α τετ με τον Γιαννιώτη, αλλά  αυτός τον «νίκησε».

ΠΟΥ ΚΡΙΘΗΚΕ ΤΟ ΜΑΤΣ: Στο 1-1. Μετά την ισοφάριση του Ατρομήτου οι δύο ομάδες δεν είχαν ευκαιρίες, το παιχνίδι δεν είχε ρυθμό, με αποτέλεσμα να λήξει ισόπαλο.

MVP: Ο Κουέν. Ο Αυστριακός ήταν αρκετά κινητικός κατά τη διάρκεια του αγώνα, χάνοντας μια ευκαιρία στο πρώτο μέρος, ενώ ήταν αυτός που έβαλε το γκολ για τον Ατρόμητο.

Οι ενδεκάδες του αγώνα:

Ατρόμητος (Κρις Κόλμαν): Γιαννιώτης, Ντε Μποκ, Κεσχρίντα, Χατζηισαΐας, Μαυρομμάτης, Κουέν, Φρίντγινσον, Έρλινγκμαρκ, Τζοβάρας, Κλωναρίδης, Τζαβίδας.

Αστέρας Τρίπολης (Γιάννης Δουβίκας): Τσιφτσής, Πίτσου, Καστάνο, Γκαρσία, Τασουλής, Αλάγκμπε, Προύντζος, Μπερτόγλιο, Ζουγλής, Μπαρτόλο, Κωστέας.