Η Μαρίνα Τσοχατζή του ΑΟ Θήρας προσπάθησε να βγάλει μία εντυπωσιακή άμυνα στον ημιτελικό του Κυπέλλου με αντίπαλο τον Παναθηναϊκό.
Μία εντυπωσιακή φάση χάρισε στο κοινό του βόλεϊ η Μαρίνα Τσοχατζή. Η αρχηγός του ΑΟ Θήρας προσπάθησε να βγάλει μία άμυνα στο τρίτο σετ του ημιτελικού με αντίπαλο τον Παναθηναϊκό.
![«Καθάρισε» τον ΑΟ Θήρας και έφυγε για τελικό ο Παναθηναϊκός](https://sportal365images.com/process/smp-images-production/sportal.gr/10032023/623fc450-387e-47bc-9840-9afecfc8cef8.jpg?operations=fit(:160))
19:19 - 10.03.2023
«Καθάρισε» τον ΑΟ Θήρας και έφυγε για τελικό ο Παναθηναϊκός
Ο Παναθηναϊκός επιβλήθηκε με 3-0 σετ του ΑΟ Θήρας και προκρίθηκε στον τελικό του final-4 του Κυπέλλου βόλεϊ γυναικών που διεξάγεται στην Άρτα.
Η πασαδόρος της νησιωτικής ομάδας δοκίμασε να σώσει μία χαμένη φάση και έκανε ανάποδο ψαλίδι. Ωστόσο, παρά την εντυπωσιακή της προσπάθεια, πέρασε στο αντίπαλο τερέν και ο πόντος δόθηκε υπέρ του Παναθηναϊκού.