Σούπερ Καραλής: Δεύτερος στην Ευρώπη με άλμα στα 5,80μ.!

Ο Εμμανουήλ Καραλής

© ΙΝΤΙΜΕ

Τζιοβάνι Ζάκαρη 19:51 - 05.03.2023 / Ανανεώθηκε: 20:19 - 05.03.2023

Η στιγμή της δικαίωσης για τον Εμμανουήλ Καραλή ήρθε! Ο Έλληνας πρωταθλητής κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κλειστού Στίβου στο άλμα επί κοντώ με 5,80μ. και σφράγισε με τον καλύτερο τρόπο την εξαιρετική του παρουσία.

Ο Εμμανουήλ Καραλής ήταν εξαιρετικός στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κλειστού Στίβου και αυτό αποτυπώθηκε στις φοβερές επιδόσεις του όσον αφορά το άλμα επί κοντώ.

Ο Έλληνας αθλητής έφτασε μία ανάσα από την κορυφή του τουρνουά, εντούτοις τελικά έφυγε με ένα πολύ καλό αποτέλεσμα. Πιο αναλυτικά, ο ίδιος τερμάτισε δεύτερος στην Ευρώπη παίρνοντας το ασημένιο μετάλλιο, χάρη στο γεγονός πως πέρασε με την πρώτη τα 5,80 μ.

Μετά τον Μίλτο Τεντόγλου και το χρυσό του μετάλλιο, ο Καραλής αποτελεί έναν ακόμα αθλητή από την Ελλάδα που ανεβαίνει ψηλά στο βάθρο, κάνοντας περήφανη την πατρίδα του.