Η Ηλιούπολη έκοψε τη φόρα των Χανίων - Η Παναχαϊκή έστειλε ουραγό τον Παναθηναϊκό
SUPER LEAGUE 2

2024-04-08T15:13:01+00:00

Η Ηλιούπολη αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ κατάφερε να πάρει τη νίκη με 4-2 κάνοντας ανατροπή για την 4η αγωνιστική του Β' ομίλου των playoffs της Super League 2 κι έτσι η «μάχη» για την άνοδο «φουντώνει». Η Παναχαϊκή επικράτησε με 2-0 του Παναθηναϊκού Β', ο οποίος είναι πλέον ουραγός.

Η ΔΕΑΒ τιμώρησε με πρόστιμο Διαγόρα και Παναχαϊκή για τα επεισόδια στη μεταξύ τους αναμέτρηση

2024-03-04T18:15:04+00:00

Ο Διαγόρας Ρόδου και η Παναχαϊκή τιμωρήθηκαν από την Διαρκή Επιτροπή Αντιμετώπισης της Βίας (ΔΕΑΒ) με πρόστιμο, για τα επεισόδια που έγιναν στη μεταξύ τους αναμέτρηση.

Απίστευτη καταγγελία από τον Διαγόρα: «Έδειραν παιδάκια, έσπασαν καθίσματα, Αστυνομία σε χειμερία νάρκη»

2024-02-26T08:38:19+00:00

Με ανακοίνωση που εξέδωσε ο Διαγόρας το βράδυ της Κυριακής (25/02) απάντησε στην καταγγελία της Παναχαϊκής και υποστήριξε ότι 50 οπαδοί της με ρόπαλα και λοστούς τραυμάτισαν παιδιά, κατηγόρησε την Αστυνομία που τους έβαλε στο γήπεδο χωρίς εισιτήριο και παρομοίασε τη μετακίνησή τους με αυτή των Κροατών για το παιχνίδι με την ΑΕΚ.

Συνεχίζει στην κορυφή η Καλλιθέα - Στο «κυνήγι» του Λεβαδειακού η ΑΕΛ

2024-01-28T15:52:42+00:00

Η Καλλιθέα επικράτησε στο αθηναϊκό ντέρμπι, εκμεταλλεύτηκε το στραβοπάτημα των Χανίων και «έχτισε» απόσταση ασφαλείας έξι βαθμών από τη δεύτερη θέση του νοτίου ομίλου. Στον Βόρειο όμιλο, η ΑΕΛ νίκησε την Αναγέννηση Καρδίτσας και συνεχίζει να πιέζει τον Λεβαδειακό στην κορυφή.

«Μπλόκο» του Μακεδονικού στην ΑΕΛ - Ματς για γερά νεύρα ανάμεσα σε Χανιά και Καλαμάτα

2024-01-21T16:02:09+00:00

Στάση της ΑΕΛ στο ντέρμπι του βορείου ομίλου απέναντι στον Μακεδονικό , με το τελικό 0-0 να μην αφήνει ικανοποιημένη καμία από τις δύο ομάδες. Σκληρό ματς και στον νότιο όμιλο ανάμεσα σε Χανιά και Καλαμάτα, με τις δύο ομάδες να αρκούνται στο 1-1, σε έναν αγώνα με τρεις αποβολές.

Νέα νίκη για τον Διαγόρα επί του Παναθηναϊκού Β' - Η Παναχαϊκή «έκλεψε» τον βαθμό στις καθυστερήσεις από τον Ολυμπιακό Β'

2023-12-09T15:56:37+00:00

Ο Διαγόρας Ρόδου πήρε νέα νίκη στο πρωτάθλημα, αυτή τη φορά επί του Παναθηναϊκού Β' του οποίου επικράτησε με 1-0. Η Παναχαϊκή «έκλεψε» τον βαθμό (1-1) από τον Ολυμπιακό Β' στις καθυστερήσεις.

Απίθανη ανατροπή για τον Ιωνικό κόντρα στην Καλαμάτα - Βαριά ήττα για την ΑΕΚ Β' από τη Νίκη Βόλου

2023-11-05T15:01:10+00:00

Έξι παιχνίδια είχε το σημερινό (05/11) μενού της Super League 2. Ο Ιωνικός, με εντυπωσιακή ανατροπή απ' το 2-0 επικράτησε 3-2 της Καλαμάτας, ενώ αγωνιζόταν και με 10 παίκτες για πάνω από 20 λεπτά. Δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα για τον Παναθηναϊκό Β' με 1-0 κόντρα στο Αιγάλεω, ήττα με κάτω τα χέρια για την ΑΕΚ απ' τη Νίκη Βόλου με 3-0.