Επιστροφή στις νίκες για την Μπάγερν, χέρι-χέρι Λειψία και Ντόρτμουντ
BUNDESLIGA

2024-04-13T15:36:50+00:00

Η Μπάγερν Μονάχου αν και δυσκολεύτηκε κατάφερε να επικρατήσει κόντρα την Κολωνία με 2-0, ενώ την ίδια ώρα Ντόρτμουντ και Λειψία πέτυχαν σημαντικές νίκες και παραμένουν ισόβαθμες στην 4η θέση.

Ετοιμάζει τη φιέστα: Μία νίκη μακριά από το πρώτο της πρωτάθλημα η Λεβερκούζεν
BUNDESLIGA

2024-04-06T15:32:55+00:00

Ένα γκολ ήταν αρκετό για τη Λεβερκούζεν (1-0 κόντρα στην Ουνιόν Βερολίνου), ώστε να πλησιάσει ακόμα περισσότερο στην κατάκτηση της Bundesliga. Αυτό διότι η Χάιντενχαϊμ πέτυχε ασύλληπτη ανατροπή κόντρα στην Μπάγερν Μονάχου μετατρέποντας το 0-2 σε 3-2 στο δεύτερο ημίχρονο.

Η Λειψία «καθάρισε» την Κολωνία με ξέσπασμα στο δεύτερο ημίχρονο
BUNDESLIGA

2024-03-15T21:24:00+00:00

Η Λειψία τα βρήκε «σκούρα» για ένα ημίχρονο απέναντι στην Κολωνία, όμως ήταν καταιγιστική στο δεύτερο μέρος και διέλυσε την ομάδα του Σουλτζ με 5-1. Πρωταγωνιστής ο Οπεντά με δύο τέρματα, εντυπωσιακός και ο Τσάβι Σιμόνς με γκολ και ασίστ.

Ξεχάστε όσα ξέρατε: Αυτή θα είναι η μέρα που θα βλέπετε Champions League την επόμενη σεζόν (vids)
CHAMPIONS LEAGUE

2024-03-13T08:16:49+00:00

Η UEFA θα εισαγάγει μια αποκλειστική «εβδομάδα αγώνα του Champions League» την επόμενη σεζόν, ως μέρος της ανανεωμένης μορφής που θα έχει 36 ομάδες να αγωνίζονται σε ένα πρωτάθλημα.

Αγνώριστη η «Βασίλισσα», πέρασε στα προημιτελικά μόνο με τη... φανέλα!

2024-03-06T21:51:57+00:00

Η Ρεάλ Μαδρίτης πραγματοποίησε μία από τις χειρότερες εμφανίσεις της τη φετινή σεζόν, δεν κατάφερε να νικήσει τη μαχητική Λειψία που δεν παράτησε ποτέ το ματς, όμως η ισοπαλία (1-1) ήταν αρκετή για να περάσει στους «8» του Champions League.

ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΧΑΝΟΥ - ΛΕΙΨΙΑ
BUNDESLIGA

2024-02-24T17:15:00+00:00

LIVE ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΧΑΝΟΥ - ΛΕΙΨΙΑ

Παρακολουθήστε live μέσω του Sportal την εξέλιξη της αναμέτρησης της Μπάγερν Μονάχου με τη Λειψία, για την 23η αγωνιστική της Bundesliga.

Πέθανε οπαδός της Λειψίας κατά τη διάρκεια του αγώνα με την Γκλάντμπαχ
BUNDESLIGA

2024-02-18T10:08:00+00:00

Μία θλιβερή είδηση είδε το φως της δημοσιότητας, αφού ένας οπαδός κατά τη διάρκεια του αγώνα της Bundesliga μεταξύ της Λειψίας και της Γκλάντμπαχ το Σάββατο (17/02) βρήκε τραγικό θάνατο μέσα στο γήπεδο.