Ξεχάστε όσα ξέρατε: Αυτή θα είναι η μέρα που θα βλέπετε Champions League την επόμενη σεζόν (vids)
CHAMPIONS LEAGUE

2024-03-13T08:16:49+00:00

Η UEFA θα εισαγάγει μια αποκλειστική «εβδομάδα αγώνα του Champions League» την επόμενη σεζόν, ως μέρος της ανανεωμένης μορφής που θα έχει 36 ομάδες να αγωνίζονται σε ένα πρωτάθλημα.

Ο Σόλσκιερ αποκάλυψε γιατί η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ απέρριψε τον Χάαλαντ
PREMIER LEAGUE

2024-03-06T11:15:00+00:00

Την ευκαιρία να είχε αγοράσει τον Χάαλαντ φαίνεται πως είχε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο παρελθόν, απ' όσα αποκάλυψε ο πρώην τεχνικός και παίκτης των «κόκκινων διαβόλων», Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ, ωστόσο η περίπτωση του δεν προχώρησε...

Η Μπενφίκα «έκλεψε» στις καθυστερήσεις το Europa League από την Σάλτσμπουργκ - Πρωτιά στον όμιλο για τη Σοσιεδάδ

2023-12-12T22:01:45+00:00

Με buzzer beater του Αρτούρ Καμπράλ, η Μπενφίκα πήρε το εισιτήριο του Europa League από την Σάλτσμπουργκ για τον 4ο όμιλο του Champions League. Την ίδια ώρα η Ρεάλ Σοσιεδάδ αναδείχθηκε ισόπαλη με την Ίντερ (0-0), αποτέλεσμα που κράτησε στη κορυφή τους Βάσκους.

Διπλό «χτύπημα» πρόκρισης από τη Μπενφίκα στην Αυστρία (vids)

2023-12-12T21:20:41+00:00

Η Μπενφίκα, με γκολ των Ντι Μαρία και Ράφα Σίλβα στο τελευταίο τέταρτο του πρώτου ημιχρόνου, η Μπενφίκα έχει αποκτήσει το προβάδισμα που χρειάζεται για να... κλέψει το εισιτήριο για τα playoff του Europa League.

Όλα τα πιθανά σενάρια στον 4ο όμιλο του Champions League

2023-12-12T12:04:00+00:00

«Ανοιχτή» παραμένει η 1η θέση στον 4ο μεταξύ Ρεάλ Σοσιεδάδ (11 βαθμοί) και Ίντερ (11 βαθμοί) ενώ Σάλτσμπουργκ (4 βαθμοί) και Μπενφίκα θα μονομαχήσουν για την 3η θέση. Ίντερ - Ρεάλ Σοσιεδαδ και Σάλτσμπουργκ - Μπενφίκα τα ματς στις 22:00

Ιδανική αυτόχειρας η Μπενφίκα κόντρα στην Ίντερ - Χρυσός βαθμός για τη Σάλτσμπουργκ

2023-11-29T22:03:57+00:00

Το ονειρικό πρώτο ημίχρονο της Μπενφίκα εξελίχθηκε στον απόλυτο εφιάλτη στο δεύτερο, με την Ίντερ να παίρνει την ισοπαλία με 3-3, παρόλο που είχε βρεθεί να χάνει με 3-0, φέρνοντας τους «αετούς» σε πολύ δύσκολη θέση, όσον αφορά την 3η θέση στον όμιλο. Σημαντικός βαθμός για τη Σάλτσμπουργκ που έφυγε αλώβητη από το «Ανοέτα» και κρατάει στα χέρια τη θέση που οδηγεί στο Europa League.

Ξήλωσαν τον «VARίστα» από το Σοσιεδάδ - Σάλτσμπουργκ για το πέναλτι που έδωσε στην Παρί

2023-11-29T10:20:46+00:00

Ο VAR που έκρινε το πέναλτι της Παρί Σεν Ζερμέν κόντρα στη Νιούκαστλ και ξεσήκωσε αντιδράσεις, αφαιρέθηκε από τον ίδιο ρόλο στο Σοσιεδάδ - Σάλτσμπουργκ απόψε (29/11, 22:00).

Έφερε το ματς στα ίσια ο Γκλουχ για τη Σάλτσμπουργκ - Ο Τσαλχάνογλου από την άσπρη βούλα έκανε το 2-1 για την Ίντερ (vids)

2023-10-24T19:00:04+00:00

Η Σάλτσμπουργκ έφερε το ματς στα ίσια κόντρα στην Ίντερ με τον Όσκαρ Γκλουχ, ενώ λίγα λεπτά ο Χακάν Τσαλχάνογλου με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε το 2-1 για τους «νερατζούρι».

ΙΝΤΕΡ - ΣΑΛΤΣΜΠΟΥΡΓΚ

2023-10-24T16:30:00+00:00

LIVE ΙΝΤΕΡ - ΣΑΛΤΣΜΠΟΥΡΓΚ

Παρακολουθήστε μέσω του Sportal την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα σε Ίντερ και Σάλτσμπουργκ, για την 3η αγωνιστική του Champions League.

Ξεχωρίζει το ματς στη Σεβίλλη, ενδιαφέρον σε Μιλάνο και Λισαβόνα: Οι σημερινές (24/10) μεγάλες αναμετρήσεις στο Champions League

2023-10-24T05:50:17+00:00

Πλούσιο είναι το σημερινό (24/10) πρόγραμμα του Champions League, με αρκετές σημαντικές αναμετρήσεις, που ενδέχεται να κρίνουν την τύχη ορισμένων ομάδων στη συνέχεια της διοργάνωσης.

Εκπληκτικό σκηνικό: Ο διαιτητής του Σάλτσμπουργκ – Σοσιεδάδ πήρε πίσω το πέναλτι που έδωσε και ζήτησε «συγγνώμη» από τον τερματοφύλακα! (vid)

2023-10-03T18:23:36+00:00

Ένα απίθανο σκηνικό έλαβε χώρα στην αναμέτρηση της Σάλτσμπουργκ με τη Ρεάλ Σοσιεδάδ, για την 2η αγωνιστική των ομίλων του Champions League. Ο διαιτητής του αγώνα πήρε πίσω το πέναλτι που είχε δώσει για τους Αυστριακούς και ζήτησε συγγνώμη από τον τερματοφύλακα της ισπανικής ομάδας.