Η ΔΕΑΒ τιμώρησε την Καλαμάτα με μία αγωνιστική κεκλεισμένων των θυρών
SUPER LEAGUE 2

2024-04-18T14:11:42+00:00

Η Διαρκής Επιτροπή Αντιμετώπισης της Βίας (ΔΕΑΒ) επέβαλε ποινή μίας αγωνιστικής κεκλεισμένων των θυρών στην Καλαμάτα, λόγω της συμπεριφοράς οπαδών της στο ματς της περασμένης Κυριακής (14/4) με την Athens Kallithea FC.

Καλαμάτα: «Συγγνώμη που δεν χάσαμε, μόνο τότε θα είχαμε αποφύγει αυτές τις άθλιες και παράνομες συμπεριφορές»

2024-04-08T07:09:46+00:00

Η Καλαμάτα με ανακοίνωση έδειξε τη δυσαρέσκειά της για τη φιλοξενία του Ιωνικού στο ισόπαλο (0-0) μεταξύ τους παιχνίδι για την 4η αγωνιστική των playoffs της Super League 2.

«Εφτάψυχος» Λεβαδειακός έμεινε... ζωντανός στη Λάρισα και οδεύει για άνοδο - «Διπλό» στην Καλαμάτα πήρε η Ηλιούπολη

2024-04-03T14:07:26+00:00

Ο Λεβαδειακός έμεινε πίσω στο σκορ με 0-2, αλλά χάρη σε δύο τέρματα στο 86' και το 6ο λεπτό των καθυστερήσεων πήρε την ισοπαλία (2-2) στην έδρα της ΑΕΛ και οδεύει για την άνοδο. Νέα εντός έδρας έκανε η Καλαμάτα, η οποία γνώρισε την ήττα με 0-1 από την Ηλιούπολη.

Ολοταχώς για άνοδο η Καλλιθέα, στο κατόπι της με «πεντάρα» τα Χανιά

2024-03-31T15:46:32+00:00

Η Καλλιθέα πήρε μία σημαντική ισοπαλία στο «Ελ Πάσο», μένοντας στο 1-1 εναντίον του Ιωνικού. Ένα αποτέλεσμα που τη φέρνει στο +6 από τον αντίπαλό της και κατ' επέκταση πιο κοντά στην άνοδο. Η μόνη δυσκολία που μένει πλέον είναι τα Χανιά, τα οποία πέτυχαν «πεντάρα» στην έδρα της Καλαμάτας

Απίθανη υπόδειξη οφσάιντ στο Καλαμάτα – Καλλιθέα: Ο επιθετικός καλυπτόταν τουλάχιστον τρία μέτρα και από τρεις παίκτες (vid)

2024-03-10T12:41:12+00:00

Μία φάση που θα προκαλέσει συζήτηση έλαβε χώρα στο ματς της Καλαμάτας με τη Καλλιθέα για το Νότιο όμιλο της Super League 2, με τον επιθετικό της ομάδας των Αθηνών να υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ, ενώ καλυπτόταν από τρεις παίκτες και για... τρία μέτρα περίπου.

Η Καλλιθέα πήρε το ντέρμπι με τον Ιωνικό - «Τρένο» ο Λεβαδειακός, υπέταξε και την Αναγέννηση Καρδίτσας

2024-02-18T15:03:07+00:00

Με γκολ του Λουκίνα στο 82ο λεπτό, η Καλλιθέα υπέταξε τον Ιωνικό (2-1) και συνεχίζει στην κορυφή του νοτίου ομίλου της Super League 2. Εντυπωσιακός ο Λεβαδειακός, που επικράτησε με 3-0 της Αναγέννησης Καρδίτσας, φτάνοντας τις οκτώ συνεχόμενες νίκες.

Συνεχίζει απτόητη προς την άνοδο η Καλλιθέα - Νίκη για την Καλαμάτα

2024-02-12T16:21:47+00:00

Συνεχίζει την πορεία της προς την Super League 1 η Καλλιθέα που κέρδισε με 2-1 την Ηλιούπολη, για τον Νότιο όμιλο της Super League 2, αν έπαιζε για σχεδόν ένα ημίχρονο με παίκτη λιγότερο. Νίκησε η Καλαμάτα με 2-0 τον Τηλυκράτη στο άλλο ματς του ομίλου.