Έξω φρενών ο Τζόκοβιτς μετά από χαμένο game, διέλυσε τη ρακέτα του - Eξαλλος o Σέρβος τα 'βαλε με τη διαιτητή του αγώνα (vids)

Ο Τζόκοβιτς διαλύει την ρακέτα του

©Glomex

Άγγελος Φραγκισκάτος 20:09 - 13.04.2023 / Ανανεώθηκε: 20:23 - 13.04.2023

Ο Νόβακ Τζόκοβιτς μετά την απώλεια ενός game, διέλυσε τη ρακέτα του. Ο Σέρβος τενίστας ήταν έξαλλος και τα έβαλε με τη διαιτητή του αγώνα.

Ο Νόβακ Τζόκοβιτς αντιμετωπίζει τον Λορέντζο Μουσέτι για τους «16» του Monte Carlo Masters.

Μετά από ένα «τρελό» δεύτερο σετ ο Ιταλός τενίστας ισοφάρισε σε 1-1 στο ματς το Νο1 της παγκόσμιας κατάταξης, Νόβακ Τζόκοβιτς σημειώνοντας 5 break με τον 35χρονο να ξεσπάει στη ρακέτα μετά την ολοκλήρωση του σετ.

Ο Σέρβος τενίστας είχε έντονη διαφωνία με τη Γαλλίδα διαιτητή του αγώνα, Ορελί Τουρτ, με τον Τζόκοβιτς να υποστηρίζει ότι το σημάδι της μπάλας του Μουσέτι είναι εκτός γραμμών κάτι το οποίο φάνηκε να ισχύει από το hawk eye. Αμέσως μετά από την επίμαχη φάση δεν έλειπαν να ακολουθήσουν και οι αποδοκιμασίες του κοινού.