Απίθανο: Αντίπαλος του Παναθηναϊκού κέρδισε με το ασύλληπτο 201-16

Νίκος Καλαμπάκας 17:30 - 29.10.2023 / Ανανεώθηκε: 17:30 - 29.10.2023

Μαύρη μέρα για την ομάδα της Τρέντσιν που σημείωσε μόλις 16 πόντους κόντρα στην Σλάβια Μπράνσκ Μπίστριτσα η οποία σημείωσε 201...

Αδιανόητο σκορ σημειώθηκε στο πρωτάθλημα Μπάσκετ Γυναικών στη Σλοβακία, εκεί όπου η αντίπαλος του Παναθηναϊκού στο Eurocup, Σλάβια Μπράνσκα Μπίστριτσα, επικράτησε με σκορ 201-16 της Τρέντσιν.

Τρομακτικό απόγευμα έζησε η ομάδα της Τρέντσιν στο πρωτάθλημα Γυναικών της Σλοβακίας, αφού γνώρισε ταπεινωτική ήττα από την Σλάβια Μπάνσκα Μπίστριτσα με σκορ 201-16.

Οι ηττημένες έβαλαν 6 πόντους στην πρώτη περίοδο, άλλους τόσους στη 2η, στην 3η 3 και το αρνητικό ρεκόρ ολοκληρώθηκε στην 4η περίοδο, εκεί όπου σημείωσε μόλις έναν πόντο για το τελικό 201-16 που είναι σκορ - ρεκόρ για πρωτάθλημα της χώρας.

Άξιο αναφοράς το γεγονός ότι η Μπογκίτσεβιτς στο τέταρτο δεκάλεπτο σημείωσε επί μέρους σκορ 67-1, ολοκληρώνοντας έτσι μια νίκη που οι αντίπαλές τους θα θυμούνται για πάντα, αφού αποτελεί μια μαύρη μέρα για την ιστορία του συλλόγου.

Τα δεκάλεπτα: 43-6, 96-12, 134-15, 201-16