ΛεΝτέι: «Κανείς στην Ευρώπη δεν μπορεί να μας σταματήσει»

Ζακ ΛεΝτέι

© Photo by Srdjan Stevanovic/Euroleague Basketball via Getty Images

Sportal newsroom 01:46 - 01.12.2023 / Ανανεώθηκε: 01:52 - 01.12.2023

Ο Ζακ ΛεΝτέι μίλησε για τη νίκη της Παρτίζαν απέναντι στον Παναθηναϊκό και τόνισε ότι… κανείς στην Ευρώπη δεν μπορεί να σταματήσει την επιθετική λειτουργία της ομάδας του.

Ο Ζακ ΛεΝτέι ήταν ο κορυφαίος της Παρτίζαν απέναντι στον Παναθηναϊκό, με τον άλλοτε παίκτη του Ολυμπιακού και της Αρμάνι να σταματάει στους 25 πόντους.

Μετά το τέλος του αγώνα, ο Ζακ ΛεΝτέι μίλησε για την αναμέτρηση και τόνισε ότι ήταν πολύ σημαντική η επιστροφή του Πάντερ, ενώ ανέφερε πως… κανείς δεν μπορεί να σταματήσει την επίθεση της Παρτίζαν

Αναλυτικά τα όσα είπε ο Ζακ ΛεΝτέι μετά το τέλος του αγώνα:

«Σίγουρα χρειαζόμασταν αυτή τη νίκη. Χαίρομαι που ο αρχηγός μας, ο Πάντερ επέστρεψε. Χρειαζόμασταν εκρηκτικότητα στην περιφέρεια. Το βασικό ήταν να πάρουμε τα ριμπάουντ. Επιθετικά, δεν πιστεύουμε ότι κάποιος στην Ευρώπη μπορεί να μας σταματήσει. Έτσι νιώθουμε», είπε ο Ζακ ΛεΝτέι και στη συνέχεια κοίταξε πίσω τους οπαδούς:

«Οι οπαδοί είναι πάντα εκεί μαζί μας. Είχαμε μια κακή περίοδο και τώρα χτίζουμε δυναμική.»

«Αυτόχειρας» Παναθηναϊκός, έβαλε στο ματς τον Πάντερ και χάρισε τη νίκη στην Παρτιζάν
EUROLEAGUE

23:55 - 30.11.2023

Ο Παναθηναϊκός βρέθηκε στο +7 δύο λεπτά πριν από το τέλος κόντρα στην Παρτιζάν, αλλά έκανε το ένα λάθος μετά το άλλο, επέτρεψε στον Πάντερ να στείλει το ματς στην παράταση με 7 σερί πόντους και εκεί ηττήθηκε με 92-87.

🔴Sportal Euroleague Show για τις μάχες των «αιωνίων» σε Μονακό & Βελιγράδι και του Big 4 στην Ευρώπη