ΑΕΚ - Περιστέρι

©Intime

LIVE ΑΕΚ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

Sportal newsroom 19:00 - 27.04.2023 / Ανανεώθηκε: 21:46 - 27.04.2023

Η ΑΕΚ υποδέχεται το Περιστέρι στο δεύτερο ματς της σειράς τους και θα επιδιώξει να πάρει τη νίκη και να διεκδικήσει την πρόκριση στα ημιτελικά της διοργάνωσης σε τρίτο αγώνα στο «Ανδρέας Παπανδρέου». Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης μέσα από το live του Sportal.gr.

• Αντίπαλος του Περιστερίου στα ημιτελικά ο Παναθηναϊκός. Καλό σας βράδυ!
  • Τέλος αγώνα! 99-113 μετά από δύο παρατάσεις
  • Το Περιστέρι έχει προβάδισμα 7 πόντων (99-106) 1.45'' πριν το τέλος
  • Νέα παράταση 96-96 το σκορ
  • 96-96, 4 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη. Η κατοχή στο Περιστέρι
  • Φοβερά πράγματα, το Περιστέρι πήρε προβάδισμα με τρίποντο του Φρανσίσκο 954-92, όμως η ΑΕΚ απάντησε με τον Ουίλιαμς για το 95-94
  • Τρομερό ματς, ΑΕΚ - Περιστέρι 90-91 1.53' πριν τη λήξη της παράτασης!
  • Τέλος αγώνα! 87-87 οι δύο ομάδες πάνε σε παράταση!
  • Θρίλερ στα Άνω Λιόσια, ΑΕΚ - Περιστέρι 85-86 0.55' πριν τη λήξη του αγώνα!
  • 72-82 το Περιστέρι κρατάει την πρόκριση στα χέρια του 4 λεπτά πριν τη λήξη
  • Ξεκίνησε η 4η περίοδος, 9 λεπτά πριν το τέλος το Περιστέρι προηγείται με 68-75
  • Η ΑΕΚ πλησίασε στο 66-70 όμως με ένα 5-0 το Περιστέρι πήρε πάλι διαφορά 9 πόντων (66-75)
  • 56-68 το σκορ στο 36'
  • Το Περιστέρι διατηρεί τα ηνία και προηγείται με 61-52
  • Mε 4-0 ξεκίνησε η ΑΕΚ το τρίτο δεκάλεπτο και μείωσε σε 45-54
  • Τέλος ημιχρόνου: ΑΕΚ - Περιστέρι 41-54
  • Άλλαξε η ροή του αγώνα για τα καλά. Το Περιστέρι προηγείται με 41-53. Φρανσίσκο και Μπίλαν με 14 και 12 πόντους αντίστοιχα είναι οι παίκτες που τραβάνε το... κουπί επιθετικά!
  • 39-42, το Περιστέρι έχει πάρει το προβάδισμα, 2.40'' πριν το τέλος!
  • Ξεκίνησε η αναμέτρηση
  • Το τζάμπολ της αναμέτρησης είναι προγραμματισμένο για τις 19.15.
  • Το Περιστέρι δεν θα έχει στη διάθεσή του τον Ραντάνοφ που έμεινε εκτός επειδή ταλαιπωρείται από πρόβλημα στον μηρό.
  • Καλησπέρα σας. Η ΑΕΚ υποδέχεται το Περιστέρι στα Άνω Λιόσια και θέλει τη νίκη προκειμένου να ισοφαρίσει τη σειρά τους σε 1-1 και να διεκδικήσει την πρόκρισή της στην επόμενη φάση σε τρίτο παιχνίδι στο «Ανδρέας Παπανδρέου».