LIVE ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΟΚ

Aχιλλέας Μαυροδόντης 19:05 - 26.03.2023 / Ανανεώθηκε: 18:37 - 08.02.2024

Παρακολουθήστε την αναμέτρηση του Ολυμπιακού με τον ΠΑΟΚ για την 20 αγωνιστική της Basket League μέσα από το Sportal. Το κείμενο ανανεώνεται διαρκώς.

• Τέλος αγώνα με τον Ολυμπιακό να παίρνει τη νίκη με 100-70
  • Τα τρίποντα ήταν και πάλι εκεί για τον Ολυμπιακό, που πλέον έκανε ό,τι ήθελε στο παρκέ (92-63, 37')
  • 75-55 από τον Μπλακ, με τον Ολυμπιακό να ξεφεύγει και πάλι (32')
  • Ο Μπλακ κέρδισε τη μάχη κάτω από το καλάθι και κάπως έτσι το δεκάλεπτο έκλεισε στο 66-52
  • Ο ΠΑΟΚ συνέχισε να παλεύει και βρήκε σκορ μέσα από δύσκολα τρίποντα και καταστάσεις ένας εναντίον ενός, μειώνοντας το σκορ στο -2 (64-52, 29')
  • Ο Βεζένκοφ έβαλε τους πρώτους 8 πόντους του Ολυμπιακού στο δεύτερο ημίχρονο και οι Πειραιώτες κράτησαν τα ηνία, με το σκορ να γίνεται 59-39 στο 25'
  • Τέλος δεκαλέπτου με ένα τρομερό κάρφωμα του Μπόλομποϊ για το 49-30!
  • Πλέον τα πάντα είχαν γίνει ξεκάθαρα, με τον Ολυμπιακό, μέσα από την άμυνα, να έχει τον απόλυτο έλεγχο (44-26, 18')
  • Ο Ολυμπιακός πλέον είχε τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα. Κράτησε τον ΠΑΟΚ χωρίς εντός παιδιάς καλάθι στα πρώτα 5' του δευτέρου δεκαλέπτου, με το σκορ να γίνεται 40-23
  • Ο Σάσα Βεζένκοφ πήρε το... όπλο του και ο Ολυμπιακός πήρε τον έλεγχο, με το τέλος του δεκαλέπτου να βρίσκει τους Πειραιώτες στο 30-22 και τον σταρ τους στους 15 πόντους
  • Με τα τρίποντα να πέφτουν βροχή, το σκορ στο 6' ήταν 16-17, καθώς η μια ομάδα είχε άμεσα απάντηση στις προσπάθειες της άλλης
  • Ο ΠΑΟΚ μπήκε με ενθουσιασμό και έβαλε δύσκολα στον Ολυμπιακό, με το σκορ να είναι 5-8 στο 3'
  • Ο Ολυμπιακός θα έχει και πάλι στο πάγκο του τον Γιώργο Μπαρτζώκα, ο οποίος, όπως διαβάσατε στο Sportal, ξεπέρασε την ίωση που τον ταλαιπωρούσε και επέστρεψε στη δράση.
  • Καλησπέρα σας από το ΣΕΦ. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Ολυμπιακού απέναντι στον ΠΑΟΚ για την 20η αγωνιστική της Basket League.