ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ - ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ

LIVE ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ - ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ

Νίκος Καλαμπάκας 20:49 - 19.05.2023 / Ανανεώθηκε: 22:55 - 19.05.2023

Ο Μπαρτσελόνα αντιμετωπίζει τη Ρεάλ Μαδρίτης στον δεύτερο ημιτελικό του Final 4 του Κάουνας (21:00) και ο νικητής θα αντιμετωπίσει τον Ολυμπιακό στον τελικό. Παρακολουθήστε την εξέλιξη του αγώνα μέσα από το LIVE του Sportal.

Σας ευχαριστούμε που είδατε τον αγώνα μαζί μας. καλό σας βράδυ και μείνετε συντονισμένοι στο Sportal για όλο το ρεπορτάζ από το Κάουνας,!

Στον τελικό η Ρεάλ, νίκησε ε 78-66 και θα είναι το εμπόδιο του Ολυμπιακού για το τέταρτο ευρωπαϊκό των Πειραιωτών.

• Συνεχίζει να έχει το προβάδισμα η Ρεάλ Μαδρίτης, το σκορ 63-70, 2.33'' πριν το τέλος
  • 60-67 το σκορ. Η Ρεάλ δείχνει πιο έτοιμη να φτάσει στη νίκη. Το έχει χάσει λίγο η Μπάρτσα στα τελευταία λεπτά.
  • 58-62, ο Σέρχι Ροντρίγκεθ έδωσε διαφορά 4 πόντων στη Ρεάλ.
  • Χωρίς σκορ ο αγώνας στα τελευταίο τρία περίπου λεπτά. Ομηρικές μάχες στο παρκέ!
  • Ισοφάρισαν οι Καταλανοί, 58-58
  • Διατηρεί τα ηνία η Ρεάλ, 55-58 στο τέλος του γ' δεκαλέπτου
  • Προβάδισμα 7 πόντων για τη βασίλισσα, 47-54 με τρίποντο του Γκος!
  • Ισοφαρίζει με τον Ταβάρες η Ρεάλ, 47-47!

47-43, οι Καταλανοί προηγούνται, απομένουν 5.38΄΄ για τη λήξη της 3η2 περιόδου

• Θα είμαστε ξανά μαζί σε 10 λεπτά!
  • Τέλος ημιχρόνου! Μπαρτσελόνα - Ρεάλ Μαδρίτης 42-36!
  • Σταθερά μπροστά η Μπαρτσελόνα, 38-31 τώρα το σκορ, 1.20'' πριν το τέλος του ημιχρόνου
  • 33-29, 2.56'' πριν το τέλος του ημιχρόνου. Η Μπάρτσα δείχνει να πατάει καλύτερα.
  • Νέο τρίποντο του Αμπρίνες και 9-10 μπροστά η Ρεάλ
  • 6-10 μειώνει η Μπαρτσελόνα με τρίποντο του Τόμας Σατοράνσκι (4'15'')
  • 0-6 και πάλι με τον Έντι Ταβάρες. Ο σέντερ της Ρεάλ Μαδρίτης από το Πράσινο Ακρωτήρι έχει ήδη 4 πόντους και 4 ριμπάουντ!
  • 0-4 η Ρεάλ με τον Ταβάρες να βάζει ένα εύκολο καλάθι.