ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΑΡΗΣ

LIVE ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΑΡΗΣ

Aχιλλέας Μαυροδόντης 15:29 - 17.02.2023 / Ανανεώθηκε: 19:46 - 17.02.2023

Παρακολουθείστε στο Sportal με ζωντανό σχολιασμό την εξέλιξη της αναμέτρησης του Ολυμπιακού κόντρα στον Άρη, στα «Δύο Αοράκια» του Ηρακλείου Κρήτης, στον τρίτο προημιτελικού Final 8 του Κυπέλλου. Το κείμενο ανανεώνεται διαρκώς...

•82-51 τελικό σκορ με τον Ολυμπιακό να κυριαρχεί και να μην αφήνει περιθώρια αμφισβήτησης

•79-51 ο Ολυμπιακός στο 38'

•72-46 στο 33' με τον Ολυμπιακό να έχει τον απόλυτο έλεγχο

Αχιλλέας Μαυροδόντης:
Ο Ολυμπιακός έχει τελειώσει από νωρίς τα πράγματα στον αγώνα. Ο Άρης ποτέ δεν μπόρεσε να ακολουθήσει, παρά μόνο σε κάποια μεμονομένα λεπτά, με τους Ερυθρόλευκους να κυριαρχούν πλήρως

•Τέλος δεκαλέπτου με το σκορ στο 63-40

Ο Ολυμπιακός παίζει με το ταλέντο του και με αυτό προηγείται με +23 στο δεκάλεπτο. Φαίνεται ξεκάθαρα η διαφορά των δύο ομάδων, όπως και η διάθεση των Ερυθρόλευκων να τελειώσουν άμεσα την αναμέτρηση.

•48-30 στο 23'

•39-24 και τέλος στο ημίχρονο του αγώνα

•Ο Ολυμπιακός με ένα γρήγορο 5-0 ξέφυγε ξανά με 36-20 στο 17'

Αχιλλέας Μαυροδόντης
Ο Ολυμπιακός έπαιξε χωρίς υπομονή από το 10' μέχρι τώρα, Καθόλου καθαρό μυαλό, λάθη σε επίθεση και άμυνα και κάπως έτσι η διαφορά έπεσε στους 11

•24-11 με τον Άρη να αντιδρά και να τρέχει ένα 7-0 (14')

•22-4 στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου

Ο Ολυμπιακός παίζει άμυνα για σεμινάριο, την ώρα που ο εκνευρισμός του Άρη είναι σε τρομερά μεγάλο βαθμό. Κάπως έτσι το 22-4 του δεκαλέπτου μοιάζει και... φυσιολογικό

•15-4 με το σερί να φτάνει στο 11-0 (8')

• Γρήγορο 7-0 για τον Ολυμπιακό και 11-4 (6')

Ο Ολυμπιακός αμυντικά είναι πολύ καλός, με την κλασσική πιεστική άμυνα να αποδίδει. Από την άλλη ο Άρης έχει μπει επιθετικά στην άμυνα και πιέζει παντού, όμως οι Ερυθρόλευκοι βρίσκουν τον τρόπο να κάνουν το κομμάτι τους

• 4-4 μετά από περίπου 4' στο ματς