Αυτό είναι το φάουλ σε «νεκρό χρόνο» που έδωσε τη νίκη στην Μπαρτσελόνα στο ΣΕΦ (vid)

printscreen

Sportal newsroom 23:45 - 30.04.2024 / Ανανεώθηκε: 03:31 - 22.05.2024

Ένα φάουλ του Πετρούσεφ που έδωσαν οι διαιτητές πάνω στον Πάρκερ έδωσε τη νίκη την Μπαρτσελόνα στο ΣΕΦ κόντρα στον Ολυμπιακό.

Συγκλονιστικό φινάλε είχε η αναμέτρηση του Ολυμπιακού με την Μπαρτσελόνα στο ΣΕΦ. Ο αγώνας οδηγήθηκε στην παράταση αφού η κανονική διάρκεια ολοκληρώθηκε στο 71-71.

Με το σκορ στο 80-80 και 3.8 δεύτερα πριν το τέλος της παράτασης, ο Γκος έκανε φάουλ στον Σατοράνσκι. Η Μπαρτσελόνα επανέφερε την μπάλα, αφού ο Γκριμάου είχε πάρει τάιμ άουτ, στον Πάρκερ. Ο παίκτης της ισπανικής ομάδας κράτησε την μπάλα αρκετή ώρα και κέρδισε φάουλ από τον Πετρούσεφ στη λήξη του χρόνου.

Ήταν ένα σφύριγμα που ξεσήκωσε τον πάγκο του Ολυμπιακού και όλο το γήπεδο. Ο Πάρκερ ευστόχησε στις δύο πρώτες βολές και στη συνέχεια αστόχησε στην τρίτη δίνοντας τη νίκη στην Μπαρτσελόνα με 80-82 στο ΣΕΦ.

Σοκ σε «νεκρό» χρόνο για τον Ολυμπιακό, πικρό φινάλε για ΠΑΟ, «φωνάζουν» & οι δύο για τη διαιτησία