Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός: Το εκπληκτικό 17-0 των «ερυθρόλευκων» για το 52-40! (vid)

Sportal newsroom 20:44 - 18.02.2023 / Ανανεώθηκε: 20:59 - 18.02.2023

Ο Παναθηναϊκός ήταν «αφεντικό» στο πρώτο ημίχρονο του ημιτελικού του Κυπέλλου Ελλάδος και προηγήθηκε 40-35 κόντρα στον Ολυμπιακό. Ωστόσο οι «ερυθρόλευκοι» είχαν ένα εκπληκτικό τρίτο δεκάλεπτο με 17-0 σερί μέχρι το 52-40!

Με σερί 17-0 ξεκίνησε ο Ολυμπιακός το δεύτερο ημίχρονο του ημιτελικού με τον Παναθηναϊκό, για το Final 8 του Κυπέλλου Ελλάδας.

Οι νταμπλούχοι Ελλάδος έβλεπαν σε όλο το πρώτο ημίχρονο την... πλάτη των αντιπάλων τους, όμως η τρίτη περίοδος ξεκίνησε δυναμικά για την ομάδα του Πειραιά. Ο Κάνααν πήρε «φωτιά», ο Παπανικολάου ήταν άξιος συμπαραστάτης του και κάπως έτσι ο Ολυμπιακός πήρε προβάδισμα 11 πόντων...

Δείτε στο βίντεο όσα έγιναν στην τρίτη περίοδο του αγώνα και έδωσαν στον Ολυμπιακό τη θέση του οδηγού: