Παναθηναϊκός - Περιστέρι: Τα highlights από το... θρίλερ στο ΟΑΚΑ (vid)

Σιλβέν Φρανσίσκο / © Intime

Sportal newsroom 22:05 - 07.01.2023 / Ανανεώθηκε: 22:05 - 07.01.2023

Στο ξεκίνημα της τελευταίας περιόδου ο Παναθηναϊκός ήταν μπροστά με 21 πόντους διαφορά (65-44), αλλά το Περιστέρι έκανε φοβερή ανατροπή και αν ο Μάρκους Ντένμον ήταν πιο... ώριμος στο τελευταίο σουτ θα μπορούσε να είχε γίνει το «διπλό»...

Το Περιστέρι βρέθηκε να χάνει με 22 πόντους στο πρώτο ημίχρονο: 41-19. Ξεκίνησε τα τελευταία 10 λεπτά από το -21 (65-44), παρόλα αυτά αντεπιτέθηκε στον Παναθηναϊκό, του έβαλε δύσκολα, τον άγχωσε και οι παίκτες του Βασίλη Σπανούλη, στην τελευταία επίθεση, είχαν την μπάλα στα χέρια τους.

Χρειάζονταν ένα δίποντο για να πάρουν τη νίκη. Ο Μάρκους Ντένμοντ πήρε την προσπάθεια, αλλά δεν φάνηκε έτοιμος για κάτι τέτοιο. Άργησε να επιτεθεί και αναγκάστηκε στην εκπνοή να κάνει ένα... άτσαλο μακρινό σουτ. Αστόχησε και ο Παναθηναϊκός νίκησε με 72-70.