Εκτός εαυτού ο Αταμάν με τους διαιτητές, αποβλήθηκε με δεύτερη τεχνική ποινή!

Εργκίν Αταμάν

Sportal newsroom 22:31 - 20.10.2023 / Ανανεώθηκε: 22:57 - 20.10.2023

Ο Εργκίν Αταμάν αποβλήθηκε από το παιχνίδι του Παναθηναϊκού με την Μακάμπι Τελ Αβίβ, μετά από δεύτερη τεχνική ποινή που δέχθηκε!

Ο Εργκίν Αταμάν δεν θα κάτσει στον πάγκο του Παναθηναϊκού στα τελευταία 16' του αγώνα του Παναθηναϊκού με την Μακάμπι.

Ο Τούρκος κόουτς διαμαρτυρήθηκε έντονα μετά την απόφαση των διαιτητών να μην χρεώσουν με αντιαθλητικό φάουλ τον Κόεν στο μαρκάρισμά του πάνω στον Μήτογλου, με τον Τούρκο κόουτς να φωνάζει έντονα μπροστά στους διαιτητές.

Εκείνοι τον χρέωσαν έτσι με ακόμα μια τεχνική ποινή (είχε μια από το πρώτο ημίχρονο), με αποτέλεσμα να αποβληθεί από την αναμέτρηση.

Πάντως ο κόσμος δεν πτοήθηκε και αποθέωσε τον Εργκίν Αταμάν κατά την διάρκεια της αποχώρησής του από το παρκέ.

Έβγαλε ψυχή για μαγική ανατροπή ο Παναθηναϊκός, αλλά έχασε ένα ριμπάουντ και την καθοριστική βολή
EUROLEAGUE

23:50 - 20.10.2023

Ο Παναθηναϊκός βρέθηκε αγκαλιά με τη νίκη, μετά από συγκλονιστική ανατροπή από το -15 κόντρα στην Μακάμπι Τελ Αβίβ, αλλά ένα χαμένο ριμπάουντ έστειλε το ματς στην παράταση και μια χαμένη βολή του Κώστα Σλούκα τον υποχρέωσαν στην τρίτη του ήττα στην EuroLeague (81-86). Αποβλήθηκε ο -έξαλλος για τα διαιτητικά λάθη- Εργκίν Αταμάν στην τρίτη περίοδο.