Ο λόγος που ο Ναν κοιτούσε με... δολοφονικό βλέμμα τον διαιτητή στο τέλος του ημιχρόνου (vid)

Ελένη Ανδρικοπούλου 11:42 - 10.01.2024 / Ανανεώθηκε: 08:55 - 11.01.2024

Ο Κέντρικ Ναν στο τέλος της δεύτερης περιόδου στο ματς του Παναθηναϊκού AKTOR με την Αναντολού Εφές αφού πέτυχε ένα πολύ δύσκολο καλάθι κοίταξε με... δολοφονικό βλέμμα έναν από τους διαιτητές της αναμέτρησης ζητώντας και το φάουλ. Η αντίδραση αυτή του Αμερικανού γκαρντ έγινε viral.

Ο Κέντρικ Ναν μπορεί να μην ήταν σε καλό βράδυ στην αναμέτρηση του Παναθηναϊκού AKTOR με την Αναντολού Εφές στο ΟΑΚΑ για την 20η αγωνιστική της EuroLeague, αλλά πέτυχε ένα εντυπωσιακό καλάθι στο τέλος του ημιχρόνου.

Ο Αμερικανός γκαρντ 7.7'' πριν το φινάλε του πρώτου 20λεπτου ανέλαβε την επίθεση για τους «πράσινους». Ο Ναν απέφυγε τον Ελάιζα Μπράιαντ και κάνοντας μία εκπληκτική περιστροφή πέτυχε καλάθι για το 51-35. Ο Αμερικανός σε αυτή τη φάση ζήτησε και φάουλ κοιτώντας με... δολοφονικό βλέμμα έναν από τους διαιτητές της αναμέτρησης. Μπορεί να μην πήρε αυτό που ζήτησε, αλλά η αντίδρασή του έγινε viral.

Δείτε τη φάση:

Παναθηναϊκός - Εφές 83-76: Ο Γκριγκόνις έβαλε τη σπίθα, ο Γκραντ την υπογραφή - Euroleague Show