Τάπες, καρφώματα και buzzer beater! Το πρώτο ημίχρονο του ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός ήταν γεμάτο θέαμα (vid)

Κώστας Αντετοκούνμπο

Sportal newsroom 21:44 - 29.09.2023 / Ανανεώθηκε: 21:44 - 29.09.2023

ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκός χάρισαν πλούσιο θέαμα και εντυπωσιακές φάσεις στο πρώτο ημίχρονο του δεύτερου ημιτελικού του Super Cup.

Ο ΠΑΟΚ κοιτάζει στα μάτια τον Παναθηναϊκό στο πρώτο ημίχρονο του δεύτερου ημιτελικού του Super Cup της Ροδου, με το σκορ να είναι στο 33-38 μετά τα πρώτα 20' του ματς.

Από εκεί και πέρα όμως, πέραν από σκληροτράχυλες άμυνες, βλέπουμε και εντυπωσιακές φάσεις σε άμυνα και επίθεση!

Από τη μια ο Κώστας Αντετοκούνμπο δείχνει πολύ καλά στοιχεία στην άμυνα και σκεπάζει το καλάθι, ενώ στην επίθεση, από τη μια ο ΜακΝίς και από την άλλη ο Λεσόρ, δείχνουν πως τα αθλητικά προσόντα... δεν τους λείπουν!

Σαν... κερασάκι στην τούρτα, ήρθε και το buzzer beater του Κάιλ Γκάι στο τέλος του ημιχρόνου, με το οποίο διαμορφώθηκε και το 33-38.

Στον τελικό του Σούπερ Καπ κόντρα στον Ολυμπιακό ο Παναθηναϊκός, με Λεσόρ και «βροχή» από τρίποντα!
STOIXIMAN BASKET LEAGUE

22:27 - 29.09.2023

Ο Παναθηναϊκός πήρε το δεύτερο εισιτήριο για τον τελικό του Σούπερ Καπ 2023, όπου θα αντιμετωπίσει το Σάββατο (30/9, 20:30) τον Ολυμπιακό, μετά την άνετη επικράτηση επί του ΠΑΟΚ με 77-64 στον ημιτελικό.