Νίκη για την Παρτίζαν πριν τον Ολυμπιακό

Κέβιν Πάντερ

Aχιλλέας Μαυροδόντης 21:09 - 24.03.2024 / Ανανεώθηκε: 21:10 - 24.03.2024

Η Παρτίζαν πήρε τη νίκη απέναντι στην Στουντέντσκι με 78-84 για την 24η αγωνιστική της Αδριατικής λίγκας και πλέον στρέφει το βλέμμα της στο εντός έδρας ματς με τον Ολυμπιακό (28/3, 21:30).

Η Παρτίζαν συνέχισε νικηφόρα στην Αδριατική λίγκα, με την ομάδα του Ζέλικο Ομπράντοβτις, λίγο πριν υποδεχθεί τον Ολυμπιακό (28/3, 21:30)να παίρνει τη νίκη απέναντι στην Στουντέντσκι με 78-84.

Η ομάδα του Ζοτς ζορίστηκε αρκετά πάντως. Στο πρώτο ημίχρονο ήταν πίσω στο σκορ με 58-63, όμως στο τέταρτο δεκάλεπτο πάτησε γκάζι και «καθάρισε» την υπόθεση νίκη, ανεβαίνοντας στο 18-6 στην βαθμολογία.

Ο Κοπρίβιτσα με 20 πόντους και 8 ριμπάουντ ήταν ο κορυφαίος των νικητών, ενώ 17 πρόσθεσε ο Νάναλι και 16 ο Πάντερ. Η Παρτίζαν πάντως είχε και απουσίες, καθώς ο Αβράμοβιτς ήταν εκτός, ενώ ο Ζακ ΛεΝτέι παραμένει στις ΗΠΑ μετά τον θάνατο του πατέρα του.

Από πλευράς ηττημένων, οι οποίοι υποχώρησαν στο 11-13, ο Ντόκινς ήταν ο κορυφαίος με 21 πόντους και 8/13 σουτ εντός παιδιάς, όμως δεν ήταν και αρκετός για να δώσει τη νίκη στην ομάδα του και να κάνει την μεγάλη έκπληξη.

Πλέον η Παρτίζαν πιάνει δουλειά ενόψει Ολυμπιακού, τον οποίο υποδέχεται στο Βελιγράδι για την 32η αγωνιστική της Euroleague (28/3, 21:30).

Τα δεκάλεπτα: 26-20, 41-38, 58-63, 78-84