Ερνάνγκομεθ και Βέσελι κυριάρχησαν στις ρακέτες και η Μπάρτσα υπέταξε την Εφές - Highlights

Sportal newsroom 00:23 - 06.10.2023 / Ανανεώθηκε: 00:23 - 06.10.2023

Με νίκη ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στη φετινή Euroleague η Μπαρτσελόνα, αφού υπέταξε στην έδρα της την Εφές με σκορ 91-74. Ο Ερνάνγκομεθ στην επιστροφή του στην Euroleague ήταν ο πρώτος σκόρερ της ομάδας του.

Ερνάνγκομεθ και Βέσελι έκαναν ότι ήθελαν μέσα στο «ζωγραφιστό» και η Μπαρτσελόνα έκαμψε την αντίσταση της Εφές. Οι Καταλανοί επιβλήθηκαν με σκορ 91-74 χάρη στην εξαιρετική τους άμυνα στο 4ο δεκάλεπτο και μπήκαν με το... δεξί στη διοργάνωση.

Στον αντίποδα ο Λάρκιν έκανε ότι μπορούσε για να φύγει η ομάδα του νικήτρια από το παρκέ, όμως η Εφές στην 4η περίοδο κατέρρευσε και μοιραία γνώρισε την ήττα.