Χωρίς φρένα οι Νετς, η ανατροπή της χρονιά στο Ντιτρόιτ

Twitter / via Brooklyn Nets

Sportal newsroom 08:12 - 27.12.2022 / Ανανεώθηκε: 09:27 - 27.12.2022

Δείτε όλα τα αποτελέσματα στους αγώνες της Τρίτης 27/12 στο NBA.

Ασταμάτητοι δείχνουν τον τελευταίο καιρό οι Μπρούκλιν Νετς αφού κόντρα στους Καβαλίερς πέτυχαν την 9η σερί τους νίκη και απέδειξαν ότι βρίσκονται σε ανοδική πορεία.

Η παρέα του Κέβιν Ντουράντ άλωσε και το Κλίβελαντ με τον ίδιο να σημειώνει 32 πόντους και τον Ίρβινγκ να προσθέτει άλλους τόσους, προκειμένου η ομάδα τους να συνεχίσει το σερί της. Απογοητευτικός ο Μίτσελ για τους γηπεδούχους, καθώς σημείωσε μόλις 15 πόντους, ενώ ο μόνος που προσπάθησε να ανατρέψει το τελικό σκορ ήταν ο Γκάρλαντ, όμως αν και σημείωσε 46 πόντους δεν ατάφερε να αλλάξει τη μοίρα της ομάδας του.

ΤΑ ΔΩΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-34, 49-65, 79-91, 117-125

Boxscore

Ο πάγκος έδωσε τη νίκη στους Κλίπερς κόντρα στους Πίστονς

Σε ένα παιχνίδι.... τρελό στο οποίο οι Πίστονς είχαν διαφορά 14 πόντων 3.5 πριν το τέλος, οι παίκτες των Λος Άντζελες Κλίπερς έκαναν τεράστια ανατροπή, οδήγησαν το ματς σε παράταση και τελικά εκεί ο Πολ Τζορτζ έγινε «εκτελεστής» και τελικά οι φιλοξενούμενοι δραπέτευσαν με το 142-131 από το Ντιτρόιτ.

Το επί μέρους 16-2 των φιλοξενούμενων στα τελευταία λεπτά έστειλε τον αγώνα στην παράταση, εκεί όπου άπαντες ξέχασα την απουσία του Λέοναρντ κι έκαναν μια μυθική ανατροπή που θα μνημονεύεται για καιρό στο NBA.

ΤΑ ΔΩΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:  36-31, 61-66, 100-96, 128-128, 131-142