Ο Ολιβιέ Μποσκαλί είναι εκτός καθώς αντικαταστάθηκε από τον Armando Obispo λόγω τραυματισμού.

Προσωρινή διακοπή στο ματς, καθώς υπάρχει παίκτης πεσμένος στο έδαφος.

Αλλαγή για την Αϊντχόφεν, Μάουρο Ζούνιορ στη θέση του Σαϊμπαρί.

83'

Μουκοκό και Οζκάν στις θέσεις των Φούλκρουγκ και Μάλεν για την Ντόρτμουντ.

81'

Καλή στιγμή για τους γηπεδούχους. Ο Ντεστ σούταρε από πλάγια θέση, όμως ο Μάιερ απέκρουσε εντυπωσιακά.

83'

Αλλαγή

Ο Ismael Saibari είναι εκτός καθώς αντικαταστάθηκε από τον Mauro Junior λόγω τραυματισμού.

82'

Αλλαγή

Ο Νίκλας Φίλκρουγκ βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Γιουσούφα Μουκοκό

82'

Αλλαγή

Ο Ντόνιελ Μάλεν βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Σαλίχ Οζκάν

80'

Κατοχή μπάλας: Αϊντχόφεν: 55%, Ντόρτμουντ: 45%.

75'

Ο Μπακαγιόκο με ωραία ατομική ενέργεια, πάτησε περιοχή, αλλά το τελείωμά του ήταν αδύναμο.

75'

Πέπι αντί Λοσάνο για τους γηπεδούχους.

73'

Μετά από εκτέλεση φάουλ του Μάατσεν, ο Βολφ έκανε το τακουνάκι, αλλά ο Μπενίτες απέκρουσε.

75'

75'

Αλλαγή

Ο Hirving Lozano βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Ricardo Pepi

70'

68'

Αλλαγή για την Ντόρτμουντ, Βολφ στη θέση του Σάντσο.

68'

Αλλαγή

Ο Τζέιντον Σάντσο βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Μάριους Βολφ

Το 1-1 της Αϊντχόφεν.

65'

Το σουτ του Λοσάνο πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Μάιερ.

66'

64'

Ο Μπραντ στη θέση του Ρόις για την Ντόρτμουντ.

62'

Αλλαγή

Ο Μάρκο Ρόις βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Γιούλιαν Μπραντ

60'

Καλή στιγμή για την Ντόρτμουντ. Ο Μάλεν έκανε το σουτ από πλάγια θέση, αλλά ο Μπενίτες έδιωξε σε κόρνερ.

60'

Ο Ντε Γιονγκ εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι, με τον Μάιερ να πέφτει σωστά, αλλά μην καταφέρνει να αποσοβήσει το γκολ.

55'

ΓΚΟΟΟΛ για τους γηπεδούχους.

55'

Το πέναλτι δόθηκε κανονικά.

Ο Χούμελς ανέτρεψε τον Τίλμαν μέσα στην περιοχή, με τον διαιτητή του αγώνα να δείχνει την άσπρη βούλα. Η φάση ελέγχεται στο VAR.

56'

ΓΚΟΟΟΟΛ! - Luuk de Jong από την Αϊντχόφεν το βάζει από το σημείο του πέναλτι με το δεξί πόδι! Ο Αλεξάντερ Μέγερ κόντεψε να το πιάσει.

54'

[NULL]

53'

Πέναλτι για την Αϊντχόφεν.

49'

Ο Φέρμαν έκανε το πλασέ από το όριο της περιοχής, αλλά η μπάλα κόντραρε πάνω στον Ρόις και κατέληξε σε κόρνερ.

50'

Έναρξη στο δεύτερο μέρος.

46'

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο

Τέλος πρώτου ημιχρόνου, Αϊντχόφεν - Ντόρτμουντ 0-1.

45+3'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου.

45+3'

45'

Κίτρινη κάρτα στον Σλότερμπεκ, για μαρκάρισμα πάνω στον Τίλμαν.

45+1'

Κίτρινη κάρτα

Ο διαιτητής τρέχει για να δείξει στον Νίκο Σλότερμπεργκ της ομάδας Ντόρτμουντ κίτρινη κάρτα για το προηγούμενο φάουλ.

45+1'

Ο τέταρτος διαιτητής δείχνει ότι θα παιχθούν ακόμα 2 λεπτά.

Δύο θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

42'

Κίτρινη κάρτα στον Μάατσεν.

42'

Κίτρινη κάρτα για τον Ιάν Μάαντσεν.

45'

Κατοχή μπάλας: Αϊντχόφεν: 52%, Ντόρτμουντ: 48%.

40'

Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τους Ολλανδούς. Ο Μπακαγιόκο έκανε το σουτ, αλλά ο Μάιερ απέκρουσε εντυπωσιακά.

41'

Κατοχή μπάλας: Αϊντχόφεν: 49%, Ντόρτμουντ: 51%.

Το 0-1 της Ντόρτμουντ.

37'

Καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους. Μετά τη σέντρα του Σαϊμπαρί, ο Μπακαγιόκο βρέθηκε ολομόναχος, όμως έκανε άτσαλο τελείωμα και έστειλε την μπάλα άουτ.

35'

Κατοχή μπάλας: Αϊντχόφεν: 48%, Ντόρτμουντ: 52%.

35'

34'

28'

Μεγάλη ευκαιρία για την Αϊντχόφεν. Μετά από εκτέλεση φάουλ, ο Τίλμαν βρέθηκε ολομόναχος στη περιοχή, πήρε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ.

30'

Κατοχή μπάλας: Αϊντχόφεν: 44%, Ντόρτμουντ: 56%.

Ο Μάλεν πήρε την μπάλα στην περιοχή, έκανε το σουτ και παρά την προσπάθεια του Μπενίτες να αποκρούσει τη μπάλα, αυτή κατέληξε στα δίχτυα για το 1-0 των Γερμανών.

25'

Κατοχή μπάλας: Αϊντχόφεν: 41%, Ντόρτμουντ: 59%.

24'

ΓΚΟΟΟΛ για την Ντόρτμουντ.

24'

Ο Μαρσέλ Σάμπιτσερ έδωσε την ασίστ για το γκολ.

24'

ΓΚΟΟΟΛ- Ο Ντόνιελ Μάλεν σκόραρε με το δεξί πόδι

20'

Καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους. Μετά την εκτέλεση κόρνερ του Ρόις, ο Σλότερμπεκ πήρε τη κεφαλιά, η οποία ήταν άστοχη.

22'

Κίτρινη κάρτα για τον Hirving Lozano.

18'

Ο Ρόις βρήκε τον Φούλκρουγκ μέσα στη περιοχή, όμως το γυριστό του σουτ πέρασε άουτ.

16'

Απάντησε στην ευκαιρία η Αϊντχόφεν. Ο Τίλμαν πήρε τη πάσα του Ντε Γιονγκ, βγήκε σε θέση τετ-α-τετ, έκανε το σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα από το οριζόντιο δοκάρι.

20'

Κατοχή μπάλας: Αϊντχόφεν: 38%, Ντόρτμουντ: 62%.

15'

Καλή ευκαιρία για τη Ντόρτμουντ. Ο Μάλεν βρήκε χώρο, έκανε το σουτ, αλλά το τελείωμά του ήταν αδύναμο και κατέληξε πάνω στον Μπενίτες.

14'

Ο Τίλμαν έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε και στη συνέχεια κατέληξε στην αγκαλιά του Μάιερ.

15'

Κατοχή μπάλας: Αϊντχόφεν: 36%, Ντόρτμουντ: 64%.

12'

Ο Λοσάνο έκανε το γέμισμα μέσα στη περιοχή, όμως ο Μάιερ μπλόκαρε.

Η ολλανδική ομάδα ψάχνει να επιτεθεί από τα άκρα.

10'

Κατοχή μπάλας: Αϊντχόφεν: 50%, Ντόρτμουντ: 50%.

Πέρασε ανεκμετάλλευτο.

6'

Κόρνερ για την Αϊντχόφεν.

Ο Γερμανός επιθετικός επέστρεψε στον αγωνιστικό χώρο και συνεχίζει κανονικά.

2'

Ο Φούλκρουγκ είναι πεσμένος στο έδαφος, μετά από μαρκάρισμα του Μποσκάγλι.

5'

3'

1'

Ο διαιτητής άρχισε το παιχνίδι

1'

Η Ντόρτμουντ κάνει τη σέντρα, ο αγώνας άρχισε

Οι παίκτες των δύο ομάδων έκαναν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο.

Η ρεβάνς στο «Σίγκναλ Ιντούνα Παρκ» είναι προγραμματισμένη για τις 13 Μαρτίου.

Σε δέκα λεπτά αναμένεται να ξεκινήσει η αναμέτρηση.

Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους βρίσκονται οι Μέγερ, Λότκα, Μπανσεμπαϊνί, Οζκάν, Ντούρανβιλ, Βολφ, Μουκοκό, Μπραντ, Βέτιεν, Γκίτενς, Μπάμπα.

Ντόρτμουντ (Τέρζιτς, 4-2-3-1): Κόμπελ - Ριέρσον, Χούμελς, Σλότερμπεκ, Μάατσεν - Σάμπιτσερ, Τσαν - Μάλεν, Ρόις, Σάντσο - Φούλκρουγκ

Στον πάγκο για τους γηπεδούχους θα βρίσκονται οι Ντρόμελ, Βάτερμαν, Σαμπό, Ομπισμπό, Ραμάλιο, Πέπι, Ζούνιορ, Μπαμπάντι και Φαν Άνχολτ.

Αϊντχόφεν (Μποζ, 4-3-3): Μπενίτεζ - Τέζε, Σούτεν, Μποσκάγλι, Ντεστ - Τίλμαν, Φέρμαν, Σαϊμπαρί - Μπακαγιόκο, Λοσάνο, Ντε Γιονγκ.

Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων.

Στο Champions League έχει παρουσιάσει πολύ καλή αγωνιστική εικόνα, καταφέρνοντας να τερματίσει στην κορυφή ομίλου. Έχασε μόλις μία φορά παίζοντας κόντρα σε Νιουκάστλ, Μίλαν και Παρί Σεν Ζερμέν, αφήνοντας δεύτερους τους πρωταθλητές Γαλλίας και υποχρεώνοντας  τους «ροσονέρι» να «μετακινηθούν» στο Europa League!

Από την άλλη πλευρά, η Ντόρτμουντ έχει μείνει πολύ μακριά από την κορυφή της Bundesliga (17 βαθμούς) και βρίσκεται στην τέταρτη θέση με 41 πόντους.

Η ολλανδική ομάδα στα τελευταία 14 παιχνίδια της έχει χάσει μόλις μία φορά. Στη φάση των ομίλων τερμάτισαν δεύτεροι πίσω από την Άρσεναλ αλλά μπροστά από Λανς και Σεβίλλη.

Σέντρα στις 22:00, τηλεοπτική μετάδοση από το Cosmote 3 HD.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Αϊντχόφεν και την Μπορούσια Ντόρτμουντ στο «Philips Stadion», για τους «16» του Champions League.