Ο Φρανσέσκ Ρεγκίς βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Γιάννης Χριστόπουλος.

90+1'

Αλλαγή

Ο Χουάν Μουνάφο βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Λουίς Βαλιέντε.

Ο Αρης έχει χάσει εντελώς τον προσανατολισμό του και μοιαζει να παλεύει για την ισοφάριση, δίχως κάποιο ξεκάθαρο αγωνιστικό πλάνο.

84'

Εκτέλεσε ο Σαβέριο κι απέκρουσε ο Παπαδόπουλος σε κόρνερ, αλλά δόθηκε οφσάιντ

83'

Αλλαγή

Ο Ρουμπέν Πάρντο βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Λούκας Ρουπ.

83'

Αλλαγή

Ο Χουάν Μιριτέλο βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Βασίλης Μάντζης.

83'

Αλλαγή

Ο Μάρβιν Μοντόγια βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Φράνκο Φεράρι.

81'

Δεξί σουτ του Τζούρασεκ από το όριο της μεγάλης περιοχής, έφυγε άουτ η μπάλα

Μην χάσετε την εκπομπή του Sportal το βράδυ

77'

Φάουλ του Σουλεϊμάνοφ με το αριστερό, η μπάλα έφυγε ένα μέτρο δίπλα από το αριστερό δοκάρι

74'

Αλλαγή

Ο Νίκος Ζουγλής βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Σίτο.

74'

Αλλαγή

Ο Σον Γκος βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ολουβατομπιλόμπα Αλάγκμπε.

Ακυρώθηκε το φάουλ για τον Αστέρα και δόθηκε το χέρι του Ρεγκίς. Ο Ευαγγέλου πήγε να ελέγξει αν ήταν κόκκινη και είδε το χέρι

Ο Οντουμπάτζο έκανε φάουλ στον Ρεγκίς. Ταυτόχρονα με το σπρώξιμο, η μπάλα φαίνεται να βρίσκει στο χέρι του Ρεγκίς στο κοντρίλ. Οι γηπεδούχοι πάντως ζήτησαν κόκκινη, τονίζοντας ότι ο παίκτης του Άρη ήταν τελευταίος

68'

Φάουλ σε καλό σημείο για τον Άστέρα

67'

Αλλαγή

Ο Ζιν Ζουλ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Κίκε Σαβέριο.

Η απόλυτη καταστροφή για τον Αρη που καταφέρνει να απωλέσει ένα προβάδισμα δυο τερμάτων και βρίσκεται πλέον με την πλάτη στον τοίχο.

Ο Ζουλ έκανε λάθος, ο Ζουγλής έκλεψε και γύρισε στον Μουνάφο, ο οποίος σε κενή εστία έγραψε το 3-2!

61'

Ο Νίκος Ζουγλής έδωσε την ασίστ για το γκολ.

61'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Χουάν Μουνάφο βρίσκει το στόχο!

61'

Ανατροπή από τον Αστέρα

Στη φάση του 2-2, ο Οντουμπάτζο ήταν αυτός που κάλυπτε τον σκόρερ του Αστέρα

55'

Κίτρινη κάρτα για τον Χουάν Μιριτέλο.

Ο Αρης μέσα σε λίγα λεπτά με τα λάθη και την αφέλειά του γκρεμίζει ότι έχτισε στα πρώτα 30 λεπτά και πλέον το μομέντουμ είναι μετ τους Αρκάδες.

53'

Αλλαγή

Ο Αλβάρο Ζαμόρα βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Νέβεν Τζούρασεκ.

Σέντρα του Μουνάφο, κεφαλιά του Ρεγκίς και νέα κεφαλιά του Μιριτέλο στη μικρή περιοχή για το 2-2

52'

Ο Φρανσέσκ Ρεγκίς έδωσε την ασίστ για το γκολ.

52'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Χουάν Μιριτέλο βρίσκει το στόχο!

Μετράει το γκολ 2-2 ο Αστέρας με τον Μιριτέλο!

50'

Ο Μιριτέλο σκόραρε με κεφαλιά αλλά το γκολ ακυρώθηκε για οφσάιντ. Η φάση εξετάζεται

46'

Ο Μενέντες πήρε τη θέση του Παναγίδη

46'

Αλλαγή

Ο Μιχάλης Παναγίδης βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Τζόναθαν Μενέντες.

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

46'

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο

Ο Αρης δεν κατάφερε να παει στα αποδυτήρια με το σκορ στο 0-2 και δέχθηκε ένα γκολ στο χειρότερο χρονικά σημείο που ξαναβάζει τον ΑΣτέρα στο παιχνίδι και κάνει ιδιαίτερα ενδιαφέρον το δεύτερο ημίχρονο.

45+3'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου.

Το πέναλτι το έκανε ο Μοντόγια στον Καλτσά

1-2 για τους Αρκάδες

45+2'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Χουάν Μιριτέλο της ομάδας Αστέρας Τρίπολης σκοράρει από το σημείο του πέναλτι!

44'

Δεξί σουτ του Μορόν εκτός περιοχής, ήταν αδύναμο κι έφυγε άουτ

Ο Καρμόνα γύρισε από δεξιά και ο Ρεγκίς σε άδεια εστία έστειλε τη μπάλα άουτ!

40'

Τεράστια ευκαιρία ο Αστέρας!

Αδιανόητα νευρικός και με αβίαστα λάθη ο Κουέστα φλερτάρει σε κάθε επιστροφή της μπάλας με το λάθος.

35'

Φάουλ του Γκος με το αριστερό, η μπάλα έφυγε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Κουέστα

Ο Χουχούμης είναι ο αδύναμος κρίκος μέχρι στιγμής στην άμυνα του Αστέρα και το έχουν αντιληφθεί οι παίκτες του Αρη, αναζητώντας συνεχλως τον παίκτη στην πλάτη του.

33'

Εκτέλεσε ο Σαμόρα και μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος.

32'

Ο Κουέστα καθυστέρησε να γεμίσει, ο Μιριτέλο έβαλε την προβολή, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ

Μετά το γρήγορο 0-2 ο Αστέρας θα προσπαθήσει να βγει μπροστά για να πετύχει το γκολ που θα τον ξαναβάλει στο ματς, κάτι που θα δώσει χώρους στον Αρη στο ανοικτό γήπεδο.

40%-60% η κατοχή για τον Άρη, δεν απειλεί καθόλου ο Αστέρας

Εκτέλεσε ο Πάρδο, η μπάλα στο τείχος και κόρνερ

Κυνικός και σούπερ αποτελεσματικός ο Αρης στο 20λεπτο, που δυο φάσεις βρήκε και πέτυχε ισάριθμα τέρματα, αποκτώντας σημαντικό προβάδισμα νίκης.

22'

Φάουλ σε καλό σημείο για τον Άρη

Παίκτης κλειδί του ματς για τον Αρη μέχρι στιγμής αναμφίβολα ο Σαμόρα που δικαιώνει τον προπονητή του που τον χρησιμοποίησε βασικό. Κέρδισε το πέναλτι και έδωσε την ασιστ στον Σουλεϊμάνοφ.

15'

Μακρινό σουτ του Ρεγκίς ψηλά άουτ

Ο Ζαμόρα γύρισε από δεξιά και στο ύψος του πέναλτι ο Σουλεϊμάνοφ με αριστερό πλασέ κεραυνοβόλησε τον Παπαδόπουλο για το 2-0 του Άρη

14'

Ο Αλβάρο Ζαμόρα έδωσε την ασίστ για το γκολ.

14'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Σάπι Σουλεϊμάνοφ βρίσκει το στόχο!

14'

Φοβερός συνδυασμός και σκόρερ ο Σουλεϊμάνοφ

8'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Λορέν Μορόν της ομάδας Άρης σκοράρει από το σημείο του πέναλτι!

Ο Μορόν στη δεξιά γωνία και 0-1 για τον Άρη

Σωστή η απόφαση

Σε σπρώξιμο του Χουχούμη στον Ζαμόρα

7'

ΓΚΟΛ: 15-16

Η ευρύτερη νίκη του Αστέρα Τρίπολης επί του Άρη είναι το 4-0 της σεζόν 2008-09 με τους Μπαστιά, Μαρσελάο, Καούνο και Καρντόσο να σημειώνουν τα γκολ. Από την άλλη, ο Άρης έφυγε από το γήπεδο με ένα εντυπωσιακό 3-0 στις 11 Φεβρουαρίου 2019 χάρη στα τέρματα των Λάρσον, Ντιγκινί και Μ. Γκαρσία.

Είναι εντυπωσιακό πως κανείς ποδοσφαιριστής δεν έχει παραπάνω από ένα γκολ σε αυτές τις αναμετρήσεις, ενώ μόνο ο Κόκε το 2019-10 και 2010-11 βρήκε δίχτυα για δύο διαδοχικά ματς μέσα στην Τρίπολη.

Η τελευταία νίκη του Αστέρα Τρίπολης για το πρωτάθλημα ήταν στις 20 Ιανουαρίου 2021, όταν επικράτησε με 2-1 παρότι στο ημίχρονο ήταν πίσω στο σκορ με 1-0. Από τότε υπήρξαν οκτώ παιχνίδια μεταξύ τους για το πρωτάθλημα και το Κύπελλο Ελλάδος, στα οποία υπήρξε μια ισοπαλία και επτά νίκες του Άρη.

Παρά τις τελευταίες θετικές επιδόσεις του Άρη, ο νικητής στις αναμετρήσεις των δύο ομάδων στην Τρίπολη είναι η ισοπαλία, αφού έχουν σημειωθεί πέντε στις 13 αναμετρήσεις τους, ενώ υπάρχουν και από τέσσερις νίκες για τις δύο ομάδες.

0'

Ο διαιτητής άρχισε το παιχνίδι

Πέντε διαδοχικές νίκες με αντίπαλο τον Αστέρα Τρίπολης εντός και εκτός έδρας έχει ο Άρης, ο οποίος επικράτησε στα δύο τελευταία μεταξύ τους στην Αρκαδία και μάλιστα χωρίς να δεχθεί γκολ, αφού οι αναμετρήσεις τους ολοκληρώθηκαν με νίκη της ομάδας της Θεσσαλονίκης με 2-0.

Για τέσσερα διαδοχικά παιχνίδια εντός και εκτός έδρας ο Άρης δεν είχε δεχθεί ούτε τέρμα από τον Αστέρα και αυτό συνέβη στο φετινό παιχνίδι τους για τον Α’ Γύρο, το οποίο ολοκληρώθηκε με νίκη 3-2 για τους Κίτρινους στη Θεσσαλονίκη.

Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε τη σημαντική αναμέτρηση Αστέρας Τρίπολης - Άρης