ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Τζιοβάνι Ζάκαρη 16:24 - 21.12.2023 / Ανανεώθηκε: 11:46 - 13.02.2024

Γκέλα για τον Ολυμπιακό στο Περιστέρι. Ανέτοιμος από πολλές απόψεις. Και οι απουσίες τον επηρέασαν, δεν βρήκε γκολ με Ρέτσο και Ποντένσε και αυτό ήταν. 0-0, άλλοι δύο χαμένοι βαθμοί και τα... λέμε του χρόνου πλέον!

Τέλος αγώνα. Ατρόμητος - Ολυμπιακός 0-0

Αντίδραση μηδενική από τον πάγκο. Λογικά θα είναι... ευχαριστημένος ο Καρβαλιάλ.

90'

Φάουλ του Έσε, ίσως η τελευταία ευκαιρία του Ατρομήτου για γέμισμα στην περιοχή του Ολυμπιακού.

90+4'

Κίτρινη κάρτα

Κίτρινη κάρτα για τον Σάμουελ Φριντζόνσον.

Πέντε λεπτά καθυστερήσεις,

89'

Λίγο πιο δυνατή η σέντρα του Βέργου στον Φριτζόνσον, ο οποίος δεν πρόλαβε για λίγο.

85'

Αλλαγή

Ο Αντρέας Κούεν βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Κυριάκος Κιβρακίδης.

85'

Κίτρινη κάρτα για τον Κεσχρίντα.

84'

Κακό σουτ του Ποντένσε, δεν ανησύχησε τον Τσιντώτα.

82'

Ωραίο σουτ του Γιόβετιτς, η μπάλα πέρασε έξω.

79'

Ο Ποντένσε κουβάλησε την μπάλα αλλά το σουτ του από ευνοϊκή θέση δεν κατέληξε γκολ

76'

Αλλαγή

Ο Ντιέγο Βαλένσια βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Νίκος Βέργος.

76'

ΔΟΚΑΡΙ για τον Ολυμπιακό! Ο Ρέτσος πήρε μία κεφαλιά στην καρδιά της περιοχής, η μπάλα στην οριζόντια δοκό

74'

Σούταρε ο Μασούρας, η μπάλα κόντραρε και είναι κόρνερ

71'

Κίτρινη κάρτα για τον Νίκος Αθανασίου.

Ο Ολυμπιακός έχει ανεβάσει ένταση και ψάχνει το γκολ που θα του ξεκλειδώσει το τρίποντο. Ο Γιόβετιτς του έχει δώσει άλλη διάσταση, αλλά ο χρόνος τον πιέζει για τα καλά πλέον.

Μοναδική μεγάλη τελική στο δεύτερο μέρος αυτή του Ατρόμητου που είχε δοκάρι. Πιο καλά πατάει ο Ολυμπιακός που πιέζει για να πάρει το προβάδισμα.

69'

Ο Ελ Κααμπί επιεχίρησε ένα διαγώνιο σουτ το οποίο έδιωξε με τα πόδια ο Τσιντώτας

68'

Αλλαγή

Ο Έντερ Γκονθάλεθ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Σάμουελ Φριντζόνσον.

68'

Αλλαγή

Ο Ντένζελ Γιουμπιτάνα βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Γκαετάν Ρομπάιγ.

63'

Μία σέντρα του Ροντινέι κόντραρε και την απέκρουσε ο Τσιντώτας

60'

Η κεφαλιά του Γιόβετιτς δεν έχει δύναμη και καταλήγει στα χέρια του Τσιντώτα

Δύο στιγμές με τον Γιόβετιτς για τον Ολυμπιακό, αλλά η μεγάλη φάση ανήκει στον Ατρόμητο με το δοκάρι του Βαλένσια στο 53'. Τη βρήκε και ο Πασχαλάκης. Έχει ανοίξει κάπως το ματς, λογικό γιατί ο χρόνος πιέζει τον Ολυμπιακό...

58'

Ο Γιόβετιτς έκανε ένα τακουνάκι στην περιοχή, η μπάλα δεν πήρε την πορεία που ήθελε

53'

ΔΟΚΑΡΙ για τον Ατρόμητο! Ο Βαλένσια έκανε ένα γυριστό σουτ στην κίνηση, η μπάλα άλλαξε πορεία και κατέληξε στη δοκό του Πασχαλάκη

51'

Κίτρινη κάρτα για τον Ροντινέι.

47'

Πολύ ωραίο μακρινό σουτ του Γιόβετιτς, η μπάλα άουτ

46'

Αλλαγή

Ο Ίβαν Μπρνιτς βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Στέβαν Γιόβετιτς.

46'

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο

Και δεύτερο σέντεφ φορ μέσα, ο Γιόβετιτς αντί του Μπρίνιτς. Θέλει να πάει μέσα στην περιοχή του Ατρομήτου το ματς ο Καρβαλιά, "καίγεται" για το τρίποντο πλέον.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου, 0-0. Το... ξεχάσσαμε ήδη, δεν υπάρχει κάτι να σταθείς. Αν δεν αλλάξει εικόνα ο Ολυμπιακός, δύσκολα θα φύγει με τρίποντο από το Περιστέρι, με τον Ατρόμητο να δείχνει πως μπορεί να του βάλει τα δύσκολα. Αυτονόητο θεωρώ ότι θα δούμε κάτι... άλλο στο β' ημίχρονο, δεν γίνεται να παίξει έτσι.

45+3'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου.

46'

Το σουτ του Μπρνιτς σταμάτησε στα σώματα

Δύο λεπτά καθυστερήσεις

36'

Γύρισμα του Ελ Κααμπί, πρόλαβε και απομάκρυνε ο Τζαβέλλας

Κακό ματς, αρκετά λάθη, βγάζει... μάτια ότι ένα γκολ μόνο μπορεί να αλλάξει την έντασή του. Ο Ολυμπιακός δυσκολεύεται πολύ χωρίς Φορτούνη, ο Καρβάλιο προσπαθεί να δημιουργήσει από τα χαφ, αλλά γενικά ο Ατρόμητος έχει διαβάσει καλά το ματς

29'

Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Καρβάλιο, στην αγκαλιά του Τσιντώντα η μπάλα

26'

«Καρφωτή» κεφαλιά του Γιουμπτάνα που περνάει δίπλα από το δοκάρι του Πασχαλάκη

25'

Ο Ελ Κααμπί πήρε την κεφαλιά στο κέντρο της περιοχής, όμως δεν ήταν καλή

24'

Ο Έντερ επιχείρησε ένα σουτ που πάει πολύ ψηλά

19'

Μακρινό σουτ του Ορτέγκα το οποίο περνάει αρκετά μακριά από το δεξί δοκάρι του Τσιτώντα

Ένα τέταρτο αγώνα, στο 0-0. Χαμηλού ρυθμού η αναμέτρηση, ξεκάθαρο πως ο Ολυμπιακός προσπαθεί να διαχειριστεί τις απουσίες του και να βρει τον τρόπο να δημιουργήσει και ν ασκοράρει.

13'

Η κεφαλιά του Μπρνιτς από τη μικρή περιοχή πέρασε πάνω από το δοκάρι

Ο Αλέξης Κούγιας βρίσκεται στο Περιστέρι

Κούγιας ©intime

Γρήγορος ο ρυθμός του παιχνιδιού στα πρώτα λεπτά του αγώνα, ο Ολυμπιακός κυκλοφορεί την μπάλα

5'

O Ποντένσε σούταρε από την άκρη της περιοχής, η μπάλα άλλαξε πορεία και πήγε μακριά από την εστία

0'

Ο διαιτητής άρχισε το παιχνίδι

Άδειο το γήπεδο του Περιστερίου μετά τα μέτρα της κυβέρνησης ενάντια στην οπαδική βία

H τελευταία συνάντηση των δύο σε αυτό το γήπεδο ολοκληρώθηκε με ισοπαλία (1-1), μετά τα γκολ των Μπακαμπού και Φριτζόνσον.

Καλησπέρα κι από εμένα, κομβικής σημασίας ματς για τον Ολυμπιακό στο Περιστέρι. Πολλές οι απουσίες, ακόμη και την τελευταία στιγμή με τον Μπιέλ. Παίρνει ευκαιρία ο Μπρίνιτς, για να δούμε αν θα τα καταφέρουν οι "ερυθρόλευκοι" κόντρα στους Περιστεριώτες...

Ατρόμητος (Σάσα Ίλιτς):
Τσιντώτας, Κεσχρίντα, Ιμερέκοφ, Τζαβέλας, Ντε Μποκ, Έρλινγκμαρκ, Γκονζάλες, Κουέν, Γιουμπιτάνα, Βαλένσια, Αθανασίου

Ολυμπιακός (Κάρλος Καρβαλιάλ): Πασχαλάκης, Ροντινέι, Ρέτσος, Ντόη, Ορτέγκα, Έσε, Καρβάλιο, Ποντένσε, Μπρνιτς, Μασούρας, Ελ Κααμπί

Οι μεν Πειραιώτες προέρχονται από ένα ζόρικο αλλά νικηφόρο παιχνίδι κόντρα στον Πανσερραϊκό (0-1), ενώ ο Ατρόμητος κουβαλάει τη μεγάλη επικράτηση εναντίον του Παναθηναϊκού (3-2).

Ατρόμητος και Ολυμπιακός τίθενται αντιμέτωποι στο τελευταίο παιχνίδι του 2023, για τη 15η αγωνιστική της Stoiximan Super League.