Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει για τελευταία φορά.

Κεφαλιά του Τζοβάρα από το ύψος του πέναλτι, λάθος έξοδος του Χοβάν και 1-1!

Ο Αμρ Ουάρντα βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Αλέξανδρος Μασκανάκης.

90+4'

Ο Κυριάκος Κιβρακίδης έδωσε την ασίστ για το γκολ.

90+6'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Γιώργος Τζοβάρας βρίσκει το στόχο!

Σέντρα σουτ του Βρακά από αριστερά με το δεξί, δεν μπόρεσε να φτάσει τη μπάλα στην προβολή του στη μικρή περιοχή ο Βαλένσια.

88'

Κίτρινη κάρτα

Κίτρινη κάρτα για τον Δημήτρης Τσακμάκης.

85'

Αλλαγή

Ο Κόστα Άλεξιτς βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Μάριος Σοφιανός.

90'

5/10 γεμίσματα ο Ατρόμητος, 5/11 ο Πανσερραϊκός

80'

Δεν μπορεί να φτιάξει μεγάλη φάση ο Ατρόμητος

Οι συνθέσεις στην αναμέτρηση Αστέρας - Κηφισιά

Οι συνθέσεις στο ματς Παναιτωλικός - Βόλος

77'

Κίτρινη κάρτα για τον Έντερ Γκονθάλεθ.

73'

Κίτρινη κάρτα για τον Γιώργος Τζοβάρας.

Υπάρχει ένταση και διαμαρτυρίες του τεχνικού διευθυντή των γηπεδούχων Γιάννη Αγγελόπουλου

69'

Αλλαγή

Ο Νίκος Βέργος βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Κάρολ Αντζιέλσκι.

66'

Αλλαγή

Ο Ζέφτε Μπετανκόρ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ζήσης Χατζηστραβός.

66'

Αλλαγή

Ο Ματίας Τομάς βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Κέιν Γούλερι.

Ο Πάμπλο Γκαρσία με τον Τζαβέλλα

64'

Σέντρα του Τζοβάρα από δεξιά, η άμυνα έδιωξε και ο Γκονζάλες εκτός περιοχής έκανε το δεξί σουτ κι έστειλε τη μπάλα ψηλά άουτ.

62'

Αλλαγή

Ο Γκαετάν Ρομπάιγ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Γιώργος Τζοβάρας.

62'

Ο Τζοβάρας στη θέση του Ρομπάιγ

57'

Κίτρινη κάρτα για τον Μαξιμιλιάνο Μορέιρα.

57'

Κίτρινη κάρτα για τον Γιώργος Τζαβέλλας.

61'

Κεφαλιά του Βέργου, έφυγε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

56'

Κίτρινη κάρτα για τον Παναγιώτης Δεληγιαννίδης.

Από το κόρνερ ο Ουάρντα στη μικρή περιοχή εκτέλεσε με το αριστερό και η μπάλα κόντραρε στα σώματα

55'

Αντεπίθεση ο Πανσερραϊκός ο Ουάρντα έδωσε στον Μπετανκόρ, ο οποίος έκανε χλιαρό πλασέ και η μπάλα κόντραρε σε κόρνερ.

Ο Δεληγιαννίδης έχασε την πρώτη ευκαιρία του Πανσερραϊκού στο δεύτερο ημίχρονο

50'

Καλή ανάπτυξη ο Πανσερραϊκός, ο Άλεξιτς έδωσε δεξιά στον Δεληγιαννίδη κι αυτός πλάσαρε με το δεξί πάνω στον Μαρκετζάνι

Τρεις αλλαγές, λοιπόν, από τον Ίλιτς, αφού η εικόνα των γηπεδούχων ήταν κακή στο πρώτο ημίχρονο

Ο Ρομπάιγ από δεξιά πέρασε τον Δεληγιαννίδη κι έκανε το πλασέ εντός περιοχής, αλλά η μπάλα κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι

47'

Δοκάρι ο Ατρόμητος

46'

Αλλαγή

Ο Όγκουστ Έρλινγκμαρκ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Έντερ Γκονθάλεθ.

46'

Αλλαγή

Ο Τουρ Ντιρκς βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Γιώργος Βρακάς.

46'

Αλλαγή

Ο Σάμουελ Φριντζόνσον βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ντιέγο Βαλένσια.

46'

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο

45+4'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Ατρόμητος - Πανσερραϊκός 0-1 με το γκολ του Άλεξιτς στο 18'

45+3'

Ο Κουέν έκανε φάουλ στον Άλεξιτς για να κόψει την αντεπίθεση

Ακόμα υπάρχει διακοπή, αφού ήταν στο έδαφος τραυματίας ο Ουάρντα

45+4'

Κίτρινη κάρτα για τον Αντρέας Κούεν.

Το ποστάρισμα του Πανσερραϊκού για το 0-1

Μήνυμα κατά του ρατσισμού

37'

Κεφαλιά ψαράκι του Ουάρντα στα δίχτυα, αλλά ήταν καθαρά οφσάιντ. Και μάλιστα 2-3 μέτρα. Ακυρώθηκε φυσικά το τέρμα

35'

Ο Κιβρακίδης έκανε το δεξί σουτ από δεξιά εκτός περιοχής κι έστειλε τη μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

32'

Φάουλ γέμισμα του Κουέν από αριστερά και μακριά από τη μεγάλη περιοχή, μπλόκαρε ο Χοβάν

Οι πανηγυρισμοί των φιλοξενούμενων στο γκολ

31'

Γύρισμα του Ρομπάιγ από αριστερά έδιωξε στη μικρή περιοχή προ του Βέργου ο Μπέργκστρομ

30'

Δεξί πλασέ του Ρομπάιγ από το όριο της μεγάλης περιοχής μπλόκαρε ο Χοβάν

Οι φίλοι του Πανσερραϊκού στο πέταλο

Το ποστάρισμα του Ατρόμητου για το πρώτο ημίχρονο

23'

Μακρινό σουτ του Μορέιρα στα χέρια του Μαρκετζάνι

Με κουταβάκια μπήκαν στο γήπεδο οι παίκτες των δύο ομάδων

19'

Κίτρινη κάρτα για τον Κόστα Άλεξιτς.

18'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Κόστα Άλεξιτς βρίσκει το στόχο!

Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Ουάρντα, ο Άλεξιτς στο δεύτερο δοκάρι με καρφωτή κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στο αριστερό παραθυράκι για το 0-1

18'

Ο Αμρ Ουάρντα έδωσε την ασίστ για το γκολ.

18'

Κίτρινη κάρτα για τον Κώστας Πομόνης.

17'

Φάουλ από δεξιά πήρε ο Τομάς, σαν κοντινό κόρνερ για τον Πανσερραϊκό

13'

Γύρισμα από αριστερά του Ουάρντα, απομάκρυνε η άμυνα, στη συνέχεια ο Ουεντραόγκο έκανε δεξί σουτ από τα 20 μέτρα και η μπάλα έφυγε αρκετά μέτρα άουτ

12'

Φάουλ του Κουέν, η άμυνα απομάκρυνε και στη συνέχεια εντός περιοχής έκανε το αριστερό σουτ ο Ντιρκς και η μπάλα κόντραρε σε κόρνερ.

12'

Φάουλ από αριστερά για τον Ατρόμητο, ευκαιρία για γέμισμα

Πέρασε ανεκμετάλλευτο, έφυγε άουτ η μπάλα

10'

Παραχώρησε κόρνερ ο Αυλωνίτης, το πρώτο για τον Ατρόμητο

9'

Σέντρα του Δεληγιαννίδη από δεξιά, κόντραρε στον Τζαβέλλα και μπλόκαρε ο Μαρκετζάνι

4'

Αριστερό σουτ του Κουέν από τα 25 μέτρα η μπάλα έφυγε ένα μέτρο έξω από το αριστερό δοκάρι.

Ο Σάσα Ίλιτς με τον Πάμπλο Γκαρσία

Θυμίζουμε ότι ο Ατρόμητος είναι 7ος με 32 βαθμούς και ο Πανσερραϊκός 9ος με 30 βαθμούς

0'

ΓΚΟΛ: 7-3

Ο Ατρόμητος έχει την γενική υπεροχή στις αναμετρήσεις τους για την Α’ Εθνική/Super League, αφού σε συνολικά 14 αγώνες και στις δύο έδρες, μετρά 6 νίκες, υπάρχουν 5 ισοπαλίες, ενώ ο Πανσερραϊκός έχει επικρατήσει σε τρία ματς εντός έδρας.

Στα τρία τελευταία μεταξύ τους δεν έχει επικρατήσει γηπεδούχος, ενώ ο Ατρόμητος είχε νίκη στο πρώτο φετινό του εντός έδρας για τα Stoiximan Super League Playouts με 3-2 επί του ΠΑΣ Γιάννινα. Την περσινή σεζόν έκανε δύο νίκες, μια ισοπαλία και μια ήττα στην έδρα του στη διαδικασία των Playouts.

Ισόπαλα ολοκληρώθηκαν τα δύο φετινά παιχνίδια ανάμεσα στις δύο ομάδες. Αρχικά με 1-1 στο Περιστέρι και στη συνέχεια με λευκή ισοπαλία στις Σέρρες.

Την αμέσως προηγούμενη σεζόν που είχαν συνυπάρξει στη Super League, το 2010-11, ο Ατρόμητος είχε επικρατήσει και στις δύο αναμετρήσεις, με 2-1 στο Περιστέρι για τον Α’ Γύρο και με 1-0 στις Σέρρες για το δεύτερο μισό.

Διαιτητές: Τσαγκαράκης (Μηνούδης, Τσολακίδης, 4ος Ανδριανός, VAR: Παπαπέτρου, Σπυρόπουλος)