ΚΑΛΛΙΘΕΑ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

Δημήτρης Χούπης 10:19 - 17.01.2024 / Ανανεώθηκε: 17:00 - 17.01.2024

Τέλος αγώνα. Παναιτωλικός - Καλλιθέα 2-2. Η ομάδα του Αγρινίου με συνολικό σκορ 5-4 πήρε την πρόκριση στους «8» του Κυπέλλου Ελλάδος.

90+10'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει για τελευταία φορά.

90+6'

Αλλαγή

Ο Κώστας Μπουλούλης βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Athanasios Pantos.

90'

Κόκκινη κάρτα

Κόκκινη κάρτα για την Καλλιθέα. Ο Βοσνιάδης έκανε ένα σκληρό μαρκάρισμα στον Καρέλη και αντίκρισε την κόκκινη.

90'

ΓΚΟΟΟΟΛ Η ΚΑΛΛΙΘΕΑ 2-2!! Ο Τόρες μετά από κεφαλιά - πάσα του Λουκίνα έκανε το 2-2 με ωραίο σουτ.

89'

Κίτρινη κάρτα

Κίτρινη κάρτα για τον Ζοάο Πέδρο.

87'

Κίτρινη κάρτα για τον Γιώργος Λιάβας.

84'

Ο Νεκούλ πήγε να αιφνιδιάσει τον Στεργιάκη, κάνοντας σουτ από το κέντρο αλλά ο Έλληνας γκολκίπερ μπλόκαρε εύκολα.

82'

Κακή εκτέλεση του Ματίγια, η μπάλα πήγε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Στεργιάκη.

81'

Φάουλ σε καλό σημείο για την Καλλιθέα.

80'

Κεφαλιά του Κυνηγόπουλου, η μπάλα πέρασε έξω.

78'

Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό. Ο Μπουζούκης έκανε ένα αδύναμο σουτ από το ύψος του πέναλτι και ο Βοσνιάδης μπλόκαρε εύκολα.

76'

Αλλαγή

Ο Πέδρο Σίλβα Τορεχόν βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Μιχάλης Μπακάκης.

76'

Αλλαγή

Ο Νίκολα Στάγιτς βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Αλέξανδρος Μαλής.

75'

Αλλαγή

Ο Demethryus βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Cristian Torres.

74'

Κίτρινη κάρτα για τον Lucas Necul.

73'

Κίτρινη κάρτα για τον Νίκολα Στάγιτς.

70'

Ο Παναιτωλικός κρατάει με ευκολία το προβάδισμα μέχρι στιγμής.

67'

Αλλαγή

Ο Χουάνπι βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Γιάννης Μπουζούκης.

66'

Κεφαλιά του Λουκίνα, μπλόκαρε εύκολα ο Στεργιάκης

65'

Αλλαγή

Ο Andreas Vassilogiannis βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Lucas Necul.

62'

Κίτρινη κάρτα για τον Μπρούνο Ντουάρτε.

62'

Κακή κεφαλιά από τον Λουκίνα, δεν ανησύχησε τον Στεργιάκη.

59'

Αλλαγή

Ο Χρήστος Μπελεβώνης βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Φρεντερίκο Ντουάρτε.

59'

Αλλαγή

Ο Σέρχιο Ντίαθ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Νίκος Καρέλης.

56'

Ψηλά άουτ το φάουλ του Ζοάο Πέδρο.

49'

Κόρνερ για την Καλλιθέα

46'

Αλλαγή

Ο Orestis Tsintonis βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Panagiotis Kinigopouls.

46'

Αλλαγή

Ο Αλεξί Ρομαό βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Javier Matilla.

46'

Έναρξη δευτέρου μέρους

45+3'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου.

Δύο λεπτά καθυστερήσεις

45+2'

Κίτρινη κάρτα για τον Χουάνπι.

42'

Κεφαλιά του Στάγιτς, η μπάλα άουτ.

Μέχρι στιγμής και τα τρία γκολ του αγώνα έχουν μπει από στατικές φάσεις.

38'

Καλή στιγμή για την Καλλιθέα. Ο Βασιλόγιαννης βρήκε χώρο έκανε το σουτ αλλά η μπάλα πήγε ψηλά άουτ.

36'

Ο Βασιλόγιαννης εκτέλεσε το φάουλ και ο Λουκίνας με μία ωραία κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

36'

ΓΚΟΟΟΟΛ Η ΚΑΛΛΙΘΕΑ 1-2!!!

33'

Καλή ευκαιρία για την Καλλιθέα. Ο Σίλβα έπιασε μια κεφαλιά, αλλά ο Στεργιάκης μπλόκαρε εύκολα.

28'

Φάουλ για τον Παναιτωλικό

24'

Φάουλ σε καλή θέση για την Καλλιθέα.

22'

Κίτρινη κάρτα για τον Άγγελος Τσιγγάρας.

22'

Μέχρι στιγμής ο Παναιτωλικός κρατάει με μεγάλη ευκολία το προβάδισμα, με την Καλλιθέα από την άλλη να μην μπορεί να απειλήσει για να βρει το γκολ που θα τη βάλει στο παιχνίδι ξανά.

12'

ΓΚΟΟΟΟΛ Ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ 0-2!!! Τρομερή εκτέλεση φάουλ από τον Χουάνπι, που έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Βοσνιάδη.

Ο Παναιτωλικός πλέον έχει προβάδισμα δύο τερμάτων στο συνολικό σκορ (4-2),

7'

Ο Λιάβας εκτέλεσε το φάουλ και ο Μπρούνο Ντουάρτε έπιασε την κεφαλιά για το 1-0 των φιλοξενούμενων.

7'

ΓΚΟΟΟΟΛ Ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ 0-1!!!

4'

Πρώτο σουτ του Ντεμέτριους, η μπάλα πάει ψηλά άουτ.

Έναρξη αγώνα

0'

Ο διαιτητής άρχισε το παιχνίδι

Από την άλλη ο Παναιτωλικός θα ξεκινήσει με τον Στεργιάκη κάτω από τα γκολπόστ, τους Στάγιτς, Μπ. Ντουάρτε, Λιάβα στα στόπερ, τον Μαυρία δεξιό μπακ-χαφ, τον Τορεχόν αριστερό, τους Τσιγγάρα, Μπελεβώνη, Χουάνπι στον άξονα και τους Ζοάο Πέδρο, Ντίαζ.

Η Athens Kallithea ξεκινάει με τον Βοσνιάδη στο τέρμα, τους Μπουλούλη, Μαρότα, Βλάχο, Μανθάτη στην τετράδα στην άμυνας, τους Ρομαό, Σίλβα στον άξονα, τους Βασιλόγιαννη, Ντεμέτριους στα άκρα και τον Τσιντώνη πίσω από τον Λουκίνα

Υπενθυμίζεται ότι το ματς θα διεξαχθεί κανονικά με κόσμο!

Μαζί θα παρακολουθήσουμε τη ρεβάνς των «16» του Κυπέλλου Ελλάδας Betsson (15:00), μεταξύ της Καλλιθέας και του Παναιτωλικού, με τους Αγρινιώτες να έχουν το προβάδισμα μετά τη νίκη στο πρώτο ματς με 3-2