Η Κηφισιά πιέζει για να βρει το γκολ της ισοφάρισης

Ο διαιτητής του παιχνιδιού ελέγχει το VAR για χέρι του Μπιφουμά.

81'

Αλλαγή

Ο Άρολντ Μοσκέρα βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Μιγκέλ Μεγιάδο.

77'

Καλή στιγμή για την Κηφισιά. Ο Αντερέγκεν έφυγε στη πλάτη της άμυνας, έκανε πολλές ντρίμπλες και έχασε την μπάλα.

77'

Κίτρινη κάρτα για τον Τζακ Ιπαλίμπο.

73'

Κίτρινη κάρτα για τον Νικολάς Αντερέγκεν.

71'

Καλή ευκαιρία για την Κηφισιά. Ο Κωνσταντακόπουλος έκανε το σουτ, όμως η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια.

71'

Αλλαγή

Ο Φακούντο Σόλοα βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Τζακ Ιπαλίμπο.

68'

Αλλαγή

Ο Νουά Ντικό βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Λουίζ Φελίπε.

68'

Αλλαγή

Ο Μάρκο Μπάκιτς βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Χουάν Νέιρα.

68'

Αλλαγή

Ο Τριαντάφυλλος Πασαλίδης βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Βασίλης Λαμπρόπουλος.

63'

Το γκολ μετράει κανονικά για την Κηφισιά.

Το γκολ ελέγχεται στο VAR για οφσάιντ.

60'

Ο Τεττέι έφυγε στην πλάτη του Πασαλίδη, κλείστηκε από δύο και έδωσε την μπάλα στον Κωνσταντακόπουλο, ο οποίος με ωραίο τελείωμα μέσα από τη περιοχή έκανε το 1-0 για την Κηφισιά.

62'

Αλλαγή

Ο Ανδρέας Τέτε βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Τιεβί Μπιφουμά.

62'

Αλλαγή

Ο Ίλιαν Ίλιεφ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Γιάννης Μασούρας.

60'

Ο Ανδρέας Τέτε έδωσε την ασίστ για το γκολ.

60'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Γιώργος Κωνσταντακόπουλος βρίσκει το στόχο!

56'

Νέα ευκαιρία για την Κηφισιά. Ο Κωνσταντακόπουλος βρήκε τον Αντερέγκεν με ωραία σέντρα, όμως η κεφαλιά του δεύτερου πέρασε άουτ.

54'

Μεγάλη ευκαιρία για την Κηφισιά. Ο Αντερέγκεν με εξαιρετική ντρίμπλα, μπήκε στην περιοχή, έκανε το πλασέ, όμως ο Μπάουμαν απέκρουσε εντυπωσιακά.

Δεν το εκμεταλλεύτηκαν οι παίκτες της κρητικής ομάδας.

50'

Κόρνερ για τον ΟΦΗ.

Το παιχνίδι συνεχίζεται κανονικά.

Η φάση θα τσεκαριστεί.

48'

Ο Ντίκο έπεσε μέσα στη περιοχή, αλλά ο διαιτητής ου παιχνιδιού έδειξε ότι παίζετε.

46'

Αλλαγή

Ο Νίκος Βαφέας βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Αντρέ Τεϊσέιρα.

46'

Αλλαγή

Ο Αντριάν Ριέρα βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Μακάνα Μπακού.

46'

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο

45+2'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου.

Ένα θα είναι το λεπτό των καθυστερήσεων.

43'

Καλή ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Μπάκιτς έκανε το σουτ από πλάγια θέση, αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ.

Πέρασε ανεκμετάλλευτη η εκτέλεση από την ομάδα των βορείων προαστίων.

41'

Φάουλ για την Κηφισιά.

Την αναμέτρηση παρακολουθεί από κοντά ο Αντώνης Νικοπολίδης, καθώς ο γιος του αγωνίζεται στην Κηφισιά.

©Intime
©Intime
36'

Μεγάλη ευκαιρία για την Κηφισιά. Ο Τεττέι έκλεψε την μπάλα, την κράτησε, έβγαλε στον Αντερέγκξεν, αλλά ο Αργεντινός άνοιξε το κοντρόλ.

Συμπληρώθηκε το πρώτο μισάωρο της αναμέτρησης.

Ο Ντίκο πήρε την κεφαλιά μέσα από την περιοχή και έστειλε την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

30'

Κίτρινη κάρτα για τον Αλέξανδρος Παρράς.

29'

Φάουλ για τον ΟΦΗ.

28'

Ο Ριέρα επιχείρησε το σουτ, η μπάλα πέρασε άουτ.

27'

23'

Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ. Ο Μπάκιτς έκανε το δυνατό σουτ, όμως η μπάλα πέρασε δίπλα από την εστία του Νικοπολίδη.

21'

Ο Παρρά έκανε την σέντρα από τα αριστερά, αλλά ο Αντερέγκεν δεν μπόρεσε να βρει την μπάλα.

Δεν το εκμεταλλεύτηκε σωστά η ομάδα του Πέπε Μελ.

18'

Φάουλ για τους Κρητικούς.

Πέρασε ανεκμετάλλευτο.

13'

8'

Ο Γκαγιέγος έκανε το σουτ, όμως ο Νικοπολίδης μπλόκαρε. Ωστόσο στην αρχή της φάσης ο Ριέρα ήταν εκτεθειμένος.

5'

Οι δύο ομάδες προσπαθούν να βρουν τα πατήματά τους τον αγωνιστικό χώρο.

Ο Παναιτωλικός απέκλεισε την Athens Kallithea και θα αντιμετωπίσει τον νικητή του ζευγαριού Κηφισιά - ΟΦΗ.

Το ματς ξεκίνησε.

0'

Ο διαιτητής άρχισε το παιχνίδι

Μάλιστα την ίδια ώρα διεξάγεται στις Σέρρες η αναμέτρηση του Πανσερραϊκού με τον ΠΑΟΚ, στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι για τους «8» του Κυπέλλου Ελλάδας.

• Διαιτητής: Ματσούκας

• Βοηθοί: Μεϊντάνας, Κωνσταντίνου

• 4ος: Βλάχος

• VAR: Παπαπέτρου, Σαμοΐλης

Οι παίκτες των δύο ομάδων έκαναν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο.

Σε πέντε λεπτά η αναμέτρηση θα ξεκινήσει.

ΟΦΗ: (Πέπε Μελ): Μπάουμαν - Αμπάντα, Πασαλίδης, Βούρος, Λάρσον - Γκλάζερ, Γκαγέγος, Μπάκιτς - Μοσκέρα, Ριέρα, Ντίκο.

Κηφισιά (Ντέιβιντ Νίλσεν): Νικοπολίδης - Παρράς, Βαφέας, Σπίνος, Σμπώκος - Σολόα, Αντούνες - Ίλιεφ, Κωνσταντακόπουλος, Αντερέγκεν - Τετέι.

Αναλυτικά οι ενδεκάδες των δύο ομάδων.

Θυμίζουμε πως η ομάδα του Ντέιβιντ Νίλσεν έχει προβάδισμα δύο γκολ, καθώς στο Ηράκλειο είχε πάρει τη νίκη με 3-1.

Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Κηφισιά και τον ΟΦΗ στην Καισαριανή, για τη ρεβάνς της φάσης των «16» του Κυπέλλου Ελλάδος.