Νέο σουτ από τον Καρλίτος, αλλά η μπάλα περνάει άουτ

Τρομερό σουτ του Καρλίτος αποκρούει εντυπωσιακά ο Τσιντώτας

Αλλαγή

ΟΡούμπεν Μαρτίνεθ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ζόραν Τόσιτς

67'

Αλλαγή

Δευτερόλεπτα μετά την επίτευξη του τρίτου γκολ για τους φιλοξενούμενους, ο Νίκος Βέργος αποχωρεί για τον πάγκο εν μέσω αποδοκιμασιών, με τον Αντζιέλσκι να περνάει στη θέση του

64'

ΓΚΟΟΟΟΛ! 3-3 Ο Νίκος Βέργος σκοράρει από το σημείο του πέναλτι και φέρνει το ματς στα ίσα!

64'

Κίτρινη κάρτα στον Κυριάκο Παπαδόπουλο.

55'

Ο Νταβίντ Σιμόν έδωσε την ασίστ για το γκολ.

55'

ΓΚΟΟΟΟΛ! 3-2 παίρνει προβάδισμα η Λαμία. Ο Σιμόν έκανε τη σέντρα κι ο Σίντκλεϊ, που βρισκόταν στο δεύτερο δοκάρι έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα

53'

Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τη Λαμία. Ο Καρλίτος έσπασε τον Μαρτίνεθ κι εκείνος από πολύ κοντά έστειλε τη μπάλα πάνω στον Τσιντώτα

46'

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο

46'

Αλλαγή

Μία αλλαγή για τον Ατρόμητο. Στη θέση του Φριντγιόνσον πέρασε ο Ρομπάιγ

Sportal Sunday Live για το Παναθηναϊκός - Άρης και είδηση για Πετρούσεφ και Ολυμπιακό https://www.youtube.com/watch?v=g0ygz7p7UDY

Ένα χορταστικό 45λεπτο στο «Αθανάσιος Διάκος» με τέσσερα γκολ σε 22 λεπτά. Ο Ατρόμητος προηγήθηκε με τους Ασεβέδο (4') και Έντερ (8') κι η Λαμία απάντησε με Μαρτίνεθ (13') και Σλίβκα (22'). Πριν από την ισοφάριση οι φιλοξενούμενοι έχασαν πέναλτι.

Το πέναλτι που έπιασε ο Κοσέλεφ

45+4'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου.

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο!

42'

Κίτρινη κάρτα στον Αγκιμπού Καμαρά

39'

Κίτρινη κάρτα στον Σιμόν μετά το δυνατό μαρκάρισμα πάνω στον Γκονζάλες

Έχει πέσει ο ρυθμός στην αναμέτρηση.

Απίστευτο ματς! 4 γκολ και ένα χαμένο πέναλτι σε 22 λεπτά!

22'

Ο Σωτήρης Τσιλούλης έδωσε την ασίστ για το γκολ.

22'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ισοφαρίζει σε 2-2 η Λαμία. Η μπάλα κατέληξε στον Σλίβκα κι αυτός με σουτ από κοντά φέρνει το ματς στα ίσα!

18'

Ο Κοσέλεφ αποκρούει και κρατά το 1-2. Ο γκολκίπερ της Λαμίας διάβασε την πρόθεση του Βαλένσια, έπεσε και απομάκρυνε τη μπάλα.

18'

Πέναλτι για τον Ατρόμητο

13'

ΓΚΟΟΟΟΛ! 1-2 Άμεση αντίδραση για τη Λαμία. Ο Καρλίτος έκανε το σουτ, ο Τσιντώτας με εντυπωσιακή απόκρουση έδιωξε, αλλά η μπάλα κατέληξε στον Μαρτίνεθ, ο οποίος με δυνατό σουτ την έστειλα στα δίχτυα του Ατρόμητου, μειώνοντας για τους γηπεδούχους.

Δύο γκολ για τους Περιστεριώτες πριν συμπληρωθεί το 10λεπτο στο «Αθανάσιος Διάκος».

9'

ΓΚΟΟΟΟΛ! 0-2. Μετά από σέντρα του Βαλένσια ο Κουέν στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα της Λαμίας με πολύ όμορφη κεφαλιά

8'

Ο Ντιέγο Βαλένσια έδωσε την ασίστ για το γκολ.

5'

ΓΚΟΟΟΟΛ! 0-1. Ο Ατρόμητος ανοίγει το σκορ με τον Ασεβέδο να κάνει το σουτ, η μπάλα βρίσκει στον Κυριάκο Παπαδόπουλο, αιφνιδίασε τον Κοσέλεφ και πήγε στα δίχτυα της Λαμίας.

4'

Ο Δημήτρης Τσακμάκης έδωσε την ασίστ για το γκολ.

0'

Ο διαιτητής άρχισε το παιχνίδι

Όλα έτοιμα για τη σέντρα στο ματς!

Διαιτητής του αγώνα ο Βεργέτης, με βοηθούς τους Στεφανή, Κορώνα και τέταρτο τον Φωτιά. VAR o Τσαγκαράκης και AVAR ο Σαμοΐλης.

Ενώ για τον Ατρόμητο είναι οι: Μαρκετζάνι, Αθανασίου, Έρλινγκμαρκ, Κουέν, Γιουμπιτάνα, Ανγιέλσκι, Ρομπάιγ, Τζοβάρας, Ντιρκς

Στον πάγκο για τη Λαμία είναι: Χατζηεμμανουήλ, Κορνέζος, Στάνκο, Τόσιτς, Μάλτσι, Αμαράλ, Ακούνια, Βασιλαντωνόπουλος, Λόνγκο

Χωρίς τους Νούνιες, Νάγκι, Σαραμαντά, Πάβλοβετς, Μούλα και Τσιλιανίδη οι γηπεδούχοι, Τζαβέλλας, Κεσχρίντα και Ιμερέκοφ έμειναν εκτός για τον Ατρόμητο, ενώ ο Ρομπάιγ είναι αναπληρωματικός μετά το ελαφρύ διάστρεμμα που υπέστη στην τελευταία προπόνηση.

Ο Ατρόμητος βρίσκεται στην 10η θέση με 10 βαθμούς.

Στη βαθμολογία, η Λαμία είναι στην 7η θέση και είναι ισόβαθμη με τον ΟΦΗ στους 15 βαθμούς και στο +1 από τον Αστέρα Τρίπολης, που επικράτησε νωρίτερα της Κηφισιάς εκτός έδρας

Από την άλλη οι φιλοξενούμενοι έχουν δύο νίκες και μία ισοπαλία στα τρία τελευταία ματς. Επικράτησαν του Άρη στη Θεσσαλονίκη με 3-0 και ήρθαν ισόπαλοι με τον Πανσερραϊκό στο Περιστέρι (1-1) και πήραν τη νίκη με 1-0 κόντρα στον Γιούχτα και παράλληλα την πρόκριση στους «16» του Novibet Κυπέλλου Ελλάδας!

Οι γηπεδούχοι προέρχονται από τρεις διαδοχικές ήττες, κόντρα σε Παναθηναϊκό (2-1), ΑΕΚ (3-0) και Λεβαδειακό (2-1) για το Κύπελλο.

Η ενδεκάδα του Ατρόμητου: Κιβρακίδης, Τσακμάκης, Ασεβέδο, Ντε Μποκ, Γκονζάλες, Κούντε, Φριντζόνσον, Αγκιμπού Καμαρά, Βαλένσια, Βέργος

Η ενδεκάδα της Λαμίας: Κοσέλεφ, Σίντκλεϊ, Τζανετόπουλος, Παπαδόπουλος, Σίμον, Σαντάνα, Τζανδάρης, Μαρτίνεθ, Τσιλούλης, Σλίβκα, Καρλίτος.