Δημήτρης Χούπης 19:36 - 06.03.2024 / Ανανεώθηκε: 09:55 - 20.03.2024

Παρακολουθήστε μέσω του Sportal την εξέλιξη της ρεβάνς ανάμεσα σε Μάντσεστερ Σίτι και Κοπεγχάγη για τη φάση των «16» του Champions League.

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει για τελευταία φορά.

90+4'

Κατοχή μπάλας: Μάντσεστερ Σίτι: 67%, Κοπεγχάγη: 33%.

90+2'

Δοκάρι για τη Σίτι με τον Ρίκο Λιούις. Ο νεαρός έκανε ένα σουτ και η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι.

90+1'

Ο τέταρτος διαιτητής δείχνει ότι θα παιχθούν ακόμα 3 λεπτά.

90'

Κίτρινη κάρτα

Κίτρινη κάρτα για τον Magnus Mattsson.

90'

88'

Αλλαγή

Ο Έρλινγκ Χάαλαντ βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Jacob Wright

85'

Πέντε λεπτά ακόμα για τα 90'

85'

Κατοχή μπάλας: Μάντσεστερ Σίτι: 65%, Κοπεγχάγη: 35%.

84'

Κίτρινη κάρτα για τον Αντρέας Κορνίλιους.

81'

Στο 1-1 είναι το άλλο παιχνίδι ανάμεσα στη Ρεάλ και τη Λειψία.

78'

Ο Ελιονούσι έκανε ένα σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, αλλά έστειλε την μπάλα αρκετά ψηλά.

77'

Ωραία συνεργασία των παικτών της Κοπεγχάγης, με τον Μάτσον να κάνει στο τέλος ένα σουτ, η μπάλα να κοντράρει και να καταλήγει κόρνερ.

78'

Αλλαγή

Ο Elias Jelert βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Birger Meling

74'

Πρόβλημα για τον Νούνιες στο χέρι που βγήκε αλλαγή και στη θέση του μπήκε ο Χάμιλτον.

75'

Ο αγώνας άρχισε πάλι.

75'

74'

Αλλαγή

Ο Ματέους Νούνες είναι εκτός καθώς αντικαταστάθηκε από τον Μίκα Χάμιλτον λόγω τραυματισμού.

70'

Η Κοπεγχάγη στα τελευταία λεπτά κρατάει την μπάλα και προσπαθεί να παίξει ποδόσφαιρο.

72'

Προσωρινή διακοπή στο ματς, καθώς υπάρχει παίκτης πεσμένος στο έδαφος.

69'

Δύο αλλαγές και για τη Σίτι. Στόουνς και Χόιλουντ μπήκαν, Κλεμ και Ντίας βγήκαν.

71'

Κατοχή μπάλας: Μάντσεστερ Σίτι: 68%, Κοπεγχάγη: 32%.

68'

Αλλαγή

Ο William Clem βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Oscar Hoejlund

68'

Αλλαγή

Ο Orri Oskarsson βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Αντρέας Κορνίλιους

68'

Αλλαγή

Ο Ρουμπέν Ντίας βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Τζον Στόουνς

65'

Κατοχή μπάλας: Μάντσεστερ Σίτι: 69%, Κοπεγχάγη: 31%.

64'

Διακοπή του αγώνα.

60'

Δεν υπάρχει ρυθμός στα πρώτα λεπτά του δευτέρου μέρους.

60'

58'

Δύο αλλαγές για την Κοπεγχάγη. Ο Μπάρτζι και ο Μάτσον μπήκαν, οι Ατσούρι και Φρόχολντ βγήκαν

58'

Αλλαγή

Ο Victor Froholdt βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Magnus Mattsson

58'

Αλλαγή

Ο Elias Achouri βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Roony Bardghji

55'

50'

46'

Αλλαγή

Ο Ρόδρι βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Σέρχιο Γκόμεθ

46'

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο

46'

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

45+4'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου.

45+4'

45+3'

Ο Ρόδρι έδωσε την ασίστ για το γκολ.

45+3'

ΓΚΟΟΟΟΛ 3-1 η Μάντσεστερ Σίτι!!! Ο Ρόδρι έδωσε ωραία ψηλή μπαλιά στον Χάαλαντ, ο Νορβηγός τη σταμάτησε και με ένα πλασέ στην κλειστή γωνία του Κραμπάρ έκανε το 3-1.

45+3'

ΓΚΟΟΟΟΛ! - Σκοράρει ο Έρλινγκ Χάαλαντ μετά από κόντρα στο σουτ με το αριστερό πόδι.

45'

Τρία λεπτά καθυστερήσεων

45+1'

45'

41'

Κατοχή μπάλας: Μάντσεστερ Σίτι: 66%, Κοπεγχάγη: 34%.

40'

Ο Άλβαρες βρέθηκε στην περιοχή, σούταρε αλλά κόπηκε και η άμυνα της Κοπεγχάγης έδιωξε.

34'

Ο Άλβαρες πήγε να σουτάρει, αλλά οι αμυντικοί της Κοπεγχάγης τον έκοψαν την τελευταία στιγμή.

35'

Κατοχή μπάλας: Μάντσεστερ Σίτι: 70%, Κοπεγχάγη: 30%.

31'

Κατοχή μπάλας: Μάντσεστερ Σίτι: 73%, Κοπεγχάγη: 27%.

29'

Ο Orri Oskarsson έδωσε την ασίστ για το γκολ.

29'

ΓΚΟΟΟΛ- Ο Μοχάμεντ Ελγιουνούσι σκόραρε με το δεξί πόδι

29'

ΓΚΟΟΟΛ η Κοπεγχάγη 2-1!!! Ο Ελιονούσι έφυγε στην κόντρα, έπαιξε όμορφα το ένα δύο με τον Όσαρκσον, πήρε την μπάλα μέσα στην περιοχή και με πλασέ με τη μία έκανε το 2-1.

26'

Η Μάντσεστερ Σίτι ελέγχει το παιχνίδι, όπως ήταν γνωστό εξ αρχής. Από την άλλη και πάλι η δανική ομάδα προσπαθεί να χτυπήσει στην κόντρα.

25'

20'

Ο Κόβασιτς έδωσε μια ωραία κάθετη στον Χάαλαντ, αλλά ο Βάβρο έκοψε.

20'

Κατοχή μπάλας: Μάντσεστερ Σίτι: 76%, Κοπεγχάγη: 24%.

15'

Ο Κλεν έκανε ένα ξερό σουτ από το ύψος της περιοχής, αλλά η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ.

16'

Κατοχή μπάλας: Μάντσεστερ Σίτι: 82%, Κοπεγχάγη: 18%.

13'

12'

11'

Κατοχή μπάλας: Μάντσεστερ Σίτι: 84%, Κοπεγχάγη: 16%.

9'

ΓΚΟΟΟΛ 2-0 η Μάντσεστερ Σίτι!!! Ο Άλβαρες έκανε ένα σουτ από πλάγια θέση της περιοχής, αλλά η μπάλα έφυγε από τα χέρια του Γκραμπάρα και έγινε το 2-0.

8'

Ο Μπομπ έκανε μια ωραία κίνηση, σούταρε αλλά το σουτ του κόπηκε.

9'

ΓΚΟΟΟΟΛ! - Julian Alvarez από Μάντσεστερ Σίτι σκοράρει έξω από τη μεγάλη περιοχή με το δεξί πόδι!

5'

ΓΚΟΟΟΛ η Μάντσεστερ Σίτι 1-0!!! Μετά από κόρνερ του Άλβαρες, ο Ακάντζι με ωραίο πλασέ στην κίνηση έκανε το 1-0.

5'

Ο Julian Alvarez έδωσε την ασίστ για το γκολ.

5'

ΓΚΟΟΟΟΛ! - Ο Μανουέλ Ακαντζί σκοράρει με το δεξί. Ένα υπέροχο τελείωμα!

5'

Κατοχή μπάλας: Μάντσεστερ Σίτι: 50%, Κοπεγχάγη: 50%.

1'

Έναρξη αγώνα

1'

Η Κοπεγχάγη κάνει τη σέντρα, ο αγώνας άρχισε

1'

Ο διαιτητής άρχισε το παιχνίδι

Η Παρί Σεν Ζερμέν και η Μπάγερν Μονάχου είναι οι δύο πρώτες ομάδες που έκλεισαν θέση για τους «8». Η ομάδα του Παρισιού με δύο νίκες (2-0, 2-1) κόντρα στη Σοσιεδάδ και οι Βαυαροί αν και γνώρισαν την ήττα με 0-1 στη Ρώμη, στη Γερμανία νίκησαν με 3-0 της Λάτσιο και πήραν την πρόκριση.

Στο άλλο παιχνίδι της ημέρας η Ρεάλ Μαδρίτης υποδέχεται τη Λειψία και θέλει θα υπερασπιστεί το υπέρ της 1-0.

Στο προηγούμενο παιχνίδι στη Δανία οι «πολίτες» επικράτησαν με 3-1 και πήραν ένα καλό προβάδισμα για τη ρεβάνς στην Αγγλία.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Μάντσεστερ Σίτι: Έντερσον, Λιούις, Ακάντζι, Ντίας, Γκβάρντιολ, Ροντρίγκο, Κόβασιτς, Μπομπ, Άλβαρεζ, Νούνιες, Χάαλαντ.

Κοπεγχάγη: Γκραμπάρα, Ατσουρί, Άνκερσεν, Κλεμ, Ντικς, Βάβρο, Ελιουνούσι, Φρόχολντ, Γέλερτ, ΜακΚίνα και Όσκαρσον.

Καλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε το παιχνίδι της Μάντσεστερ Σίτι με την Κοπεγχάγη για τη ρεβάνς της φάσης των «16» του Champions League.