Η Ρεάλ με συνολικό σκορ 2-1 πέρασε στους «8» του Champions League!

Τέλος παιχνιδιού: Ρεάλ Μαδρίτης - Λειψία 1-1

Τεράστια ευκαιρία για τη Λειψία, με τον Όλμο να σημαδεύει το δοκάρι!

Κόρνερ για τη Λειψία.

90'

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

89'

Ευκαιρία για τη Ρεάλ, με το τελείωμα του Ροντρίγκο να είναι αδύναμο και τον Γκουλάτσι να μπλοκάρει.

87'

Δεν κατάφερε να εκτελέσει ο Χοσέλου μέσα από την περιοχή.

87'

Έχουμε μπει στην τελική ευθεία του ματς.

81'

Πήρε την μπουκιά μέσα από το στόμα του Μπέλιγχαμ ο Σλάγκερ εδώ.

80'

Δυνατό σουτ του Χένρικς, στην αγκαλιά του Λούνιν η μπάλα.

Το γκολ του Όρμπαν για το 1-1 της Λειψίας

77'

Σουτ του Όλμο έξω από την περιοχή, πολύ άουτ η μπάλα.

75'

Κίτρινη κάρτα στον Κρόος.

74'

Απειλεί η Λειψία με ένα δυνατό σουτ του Σέσκο, μπλόκαρε ο Λούνιν.

73'

Κίτρινη κάρτα στον Τσουαμενί για μαρκάρισμα πάνω στον Σίμονς.

Το γκολ του Βινίσιους για το 1-0 της Ρεάλ

71'

Κίτρινη κάρτα στον Όρμπαν για σκληρό μαρκάρισμα πάνω στον Μπέλιγχαμ.

71'

Δυνατό σουτ του Βαλβέρδε από μακρινή απόσταση, άουτ η μπάλα.

68'

ΓΚΟΟΛ για τη Λειψία, 1-1! Κι όμως βρήκαν την άμεση απάντηση οι «ταύροι», με τον Ράουμ να κάνει τη σέντρα και τον Όρμπαν να σκοράρει με μία εξαιρετική κεφαλιά.

67'

Μεγάλη ευκαιρία για τη Λειψία να ισοφαρίσει άμεσα, με τον Ρίντιγκερ να βάζει το πόδι του πριν η μπάλα πάει προς την εστία από το σουτ του Σίμονς.

65'

ΓΚΟΟΛ για τη Ρεάλ Μαδρίτης, 1-0! Μετά από «κλέψιμο» του Κρόος, ο Μπέλιγχαμ κράτησε την μπάλα υπέροχα και την έδωσε την κατάλληλη στιγμή στον Βινίσιους, που με ένα άψογο τελείωμα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

63'

Μεγάλη ευκαιρία για τη Ρεάλ Μαδρίτης! Ο Ροντρίγκο πλάσαρε από πλάγια θέση, η μπάλα βρήκε στον Όρμπαν λίγο και απέκρουσε ο Γκουλάτσι.

60'

Ευκαιρία για τη Ρεάλ τώρα, που πάτησε στην αντίπαλη περιοχή με Βινίσιους και Μπέλιγχαμ, αλλά δεν κατάφερε να βρει τελική. Για την ακρίβεια βρήκε με τον Κρόος, αλλά δεν καταγράφηκε γιατί νωρίτερα είχε γίνει φάουλ.

59'

Κεφαλιά του Οπέντα, πολύ άουτ η μπάλα.

54'

Κίτρινη κάρτα στον Βινίσιους μετά από σπρώξιμο στον Όρμπαν εκτός φάσης.

Ο Ροντρίκγο έχει πάρει τη θέση του Καμαβινγκά και έχει περάσει στην κορυφή μαζί με τον Βινίσιους, με τον Μπέλιγχαμ να είναι στο «10».

50'

Κίτρινη κάρτα στον Ράουμ για φάουλ στον Ροντρίγκο.

49'

Στα σώματα η απευθείας εκτέλεση φάουλ του Όλμο από καλό σημείο.

48'

Κακή έξοδος του Λούνιν, δεν το εκμεταλλεύτηκε ο Οπέντα, με τον Ουκρανό τερματοφύλακα να μαζεύει και να διορθώνει το λάθος του.

46'

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο!

Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Ρεάλ Μαδρίτης - Λειψία 0-0

42'

Μεγάλη ευκαιρία για τη Λειψία! Ο Οπέντα εξαπέλυσε ένα φοβερό σουτ στην κίνηση, με την μπάλα να καταλήγει στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

41'

Ευκαιρία για τη Λειψία, με τον Σίμονς να κάνει ένα σουτ μέσα από την περιοχή και τον Λούνιν να αποκρούει με το ένα χέρι.

39'

Δοκίμασε το πόδι του ο Σίμονς, κόντραρε στον Τσουαμενί η μπάλα.

33'

Κακή σέντρα από τον Βινίσιους, περνάει κατευθείαν άουτ η μπάλα.

Μισή ώρα αγώνα, με μοναδικές καλές στιγμές αυτές του Οπέντα και μία του Βινίσιους.

30'

Σέντρα του Βαλβέρδε, η μπάλα βρήκε στον Ραούμ και κατέληξε στην αγκαλιά του Γκουλάτσι.

26'

Μπλοκ του Όρμπαν σε σουτ του Μπέλιγχαμ από πλάγια θέση.

Κακό ματς μέχρι στιγμής, χωρίς ρυθμό και με ελάχιστες φάσεις.

25'

Σέντρα του Ραούμ, μπλοκάρει εύκολα ο Λούνιν.

20'

Πρώτη κίτρινη κάρτα στο ματς, τη βλέπει ο Σλάγκερ, που έκανε φάουλ στον Βινίσιους.

16'

Χτύπησε στην κόντρα η Λειψία, με τον Οπέντα να κάνει ένα καλύτερο πλασέ σε σχέση με πριν, όμως και πάλι κατέληξε άουτ η μπάλα.

15'

Κεφαλιά του Όρμπαν, δεν ανησύχησε ο Λούνιν.

13'

Απαντάει η Λειψία, με το πλασέ του Οπέντα λίγα εκατοστά έξω από την περιοχή να είναι πολύ κακό.

12'

Ευκαιρία για τη Ρεάλ! Ο Τσουαμενί με μία σέντρα βρήκε τον Βίνι, εκείνος έκανε επαφή με το σώμα του, αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ.

10'

Ο Λούνιν απέκρουσε το τετ-α-τετ του Σέσκο, όμως η φάση δεν καταγράφεται, καθώς υπήρχε οφσάιντ.

9'

Δυνατή η κάθετη του Βαλβέρδε για τον Μπέλιγχαμ, μπλόκαρε ο Γκουλάτσι.

5'

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά, με τη Ρεάλ να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων, αλλά τη Λειψία να μη δείχνει διάθεση να κλειστεί πίσω.

1'

Άρχισε το ματς!

Οι δύο ομάδες έχουν βγει στον αγωνιστικό χώρο, όλα έτοιμα για τη σέντρα.

Ένα υπέροχο κορεό από τους φίλους της Ρεάλ και γενικότερα ασύλληπτη η ατμόσφαιρα στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου» για ακόμη μία φορά.

Απομένουν 10 λεπτά για τη σέντρα.

Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Νταβίντε Μάσα, ενώ στο VAR θα βρίσκεται ο Πάολο Βαλέρι.

Η ενδεκάδα της Λειψίας (Μάρκο Ρόζε): Γκουλάτσι, Ραούμ, Όρμπαν, Λουκέμπα, Χένρικς, Όλμο, Χαιντάρα, Σλάγκερ, Σίμονς, Οπέντα, Σέσκο.

Η ενδεκάδα της Ρεάλ Μαδρίτης (Κάρλο Αντσελότι): Λούνιν, Καρβαχάλ, Ρίντιγκερ, Νάτσο, Μεντί, Τσουαμενί, Κρόος, Καμαβινγκά, Βαλβέρδε, Μπέλιγχαμ, Βινίσιους.

Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων.

Θυμίζουμε ότι το πρώτο παιχνίδι στη Γερμανία είχε λήξει 1-0 υπέρ της «Βασίλισσας».

Σέντρα στις 22:00, τηλεοπτική μετάδοση από Cosmote Sport 2.

Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της ρεβάνς της Ρεάλ Μαδρίτης με τη Λειψία στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου» για τη φάση των «16» του Champions League.