Ο Σβεν Μπότμαν βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Έμιλ Κραφτ.

Ο Χάαλαντ έκανε ένα σουτ, η μπάλα κόντραρε κάπου και κατέληξε κόρνερ.

Ο Ζερεμί Ντοκού βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Όσκαρ Μπομπ.

76'

Ο ρυθμός του αγώνα είναι εξίσου χαμηλός, όπως ακριβώς στο πρώτο μέρος.

66'

Καλή στιγμή για τη Νιούκαστλ. Ο Ίσακ άργησε να σουτάρει από ευνοϊκό σημείο και κόπηκε. Σο κόρνερ αμέσως μετά ο Μπότμαν, έστειλε την μπάλα έξω με το κεφάλι.

62'

Αλλαγή

Ο Τζόσεφ Γουίλοκ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Έλιοτ Άντερσον.

62'

Αλλαγή

Ο Σιν Λόνγκσταφ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Λίουις Μίλι.

62'

Αλλαγή

Ο Ντάνιελ Μπερν βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Λιούις Χολ.

62'

Αλλαγή

Ο Άντονι Γκόρντον βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Miguel Almiron.

57'

Η Νιούκαστλ προσπαθεί να κρατήσει την μπάλα και να απειλήσει, αλλά δεν το έχει καταφέρει μέχρι στιγμής.

54'

Σουτ του Γκβάρντιολ, η μπάλα κάπου κόντραρε και κατέληξε κόρνερ.

52'

Καλή στιγμή για τη Σίτι. Ο Χάαλαντ έκανε ένα σπριντ, σούταρε από το ύψος της μεγάλης περιοχής, αλλά κατέληξε λίγο έξω.

46'

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.

45+3'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου.

45'

Κεφαλιά του Ντίας, μπλόκαρε ο Ντουμπράφκα.

44'

Μεγάλη ευκαιρία για τη Σίτι. Ο Ντοκού βγήκε τετ α τετ με τον Ντουμπράφκα, αλλά ο Σλοβάκος τον «νίκησε».

42'

Ο Ντοκού σούταρε, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ.

41'

Καλή στιγμή για τη Μάντσεστερ Σίτι. Ο Φόντεν έκανε εξαιρετική ατομική ενέργεια, αλλά το σουτ του δεν ήταν καλό.

35'

Μεγάλη ευκαιρία για τη Νιούκαστλ. Ο Ίσακ από ευνοϊκό σημείο, έκανε ένα σουτ αλλά ο Ορτέγκα απέκρουσε εντυπωσιακά.

33'

Σε ακόμα μια ανύποπτη φάση οι «πολίτες» σκοράρουν, χωρίς να έχουν απειλήσει καθόλου σε όλο το ματς.

31'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Μπερνάρντο Σίλβα βρίσκει το στόχο!

31'

Ο Ρουμπέν Ντίας έδωσε την ασίστ για το γκολ.

30'

ΓΚΟΟΟΛ η Μάντσεστερ Σίτι 2-0. Ο Μπερνάρντο έκανε ένα κακό σουτ, η μπάλα πάλι κάπου κόντραρε, μπέρδεψε τον Ντουμπράφκα και κατέληξε στα δίχτυα.

28'

Κεφαλιά του Χάαλαντ, κόπηκε από την άμυνα της Νιούκαστλ.

28'

Κίτρινη κάρτα για τον Τζαμάλ Λάσελς.

27'

Κακό σουτ του Φόντεν, πέρασε αρκετά πάνω από τα δοκάρια.

18'

Κίτρινη κάρτα για τον Φάμπιαν Σαρ.

18'

Δεν υπάρχει ρυθμός στο παιχνίδι, με τους «πολίτες» να κρατούν την μπάλα, χωρίς όμως να μπορούν να απειλήσουν ιδιαίτερα. Ακόμα και το γκολ μπήκε με δόση τύχης. Αφού το σουτ του Μπερνάρντο ήταν κακό, αλλά με την κόντρα πάνω στον Μπερν κατέληξε στα δίχτυα.

13'

13'

Ο Ρόδρι έδωσε την ασίστ για το γκολ.

13'

ΓΚΟΟΟΛ η Μάντσεστερ Σίτι 1-0. Ο Μπερνάρντο έκανε ένα σουτ, από το ύψος της περιοχής, η μπάλα κόντραρε στον Μπερν και κατέληξε στα δίχτυα.

8'

Ο Ντοκού μπήκε στην περιοχή, αλλά ο Μέρφι τον έκοψε εντυπωσιακά λίγο πριν σουτάρει.

8'

Η Μάντσεστερ Σίτι στα πρώτα λεπτά, προσπαθεί να κρατήσει την μπάλα, με τη Νιούκαστλ να έχει πιο πολύ παθητικό ρόλο.

Η Μάντσεστερ Σίτι αγωνίζεται χωρίς τον Κέβιν Ντε Μπρόινε, ο οποίος ταλαιπωρείται ξανά από τραυματισμό.

2'

Χαμηλή σέντρα του Γουόκερ, κόπηκε από την άμυνα της Νιούκαστλ

0'

Ο διαιτητής άρχισε το παιχνίδι

1'

Έναρξη αγώνα

Η αυριανή (17/3) μέρα έχει ένα μεγάλο ντέρμπι, με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ να υποδέχεται τη Λίβερπουλ και στον πρώτο αγώνα η Τσέλσι υποδέχεται τη Λέστερ.

Στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία των προημιτελικών, η Κόβεντρι πήρε μια τρομερή πρόκριση, επικρατώντας της Γουλβς με 3-2.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Καλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα της Μάντσεστερ Σίτι με τη Νιούκαστλ για τα προημιτελικά του FA Cup.