Ο Λεβάν Σενγκέλια βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Σέρχιο Ντίαθ.

Ο Νίκος Καρέλης βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ζοάο Πέδρο.

Ο Ηλίας Χατζηθεοδωρίδης βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Χουάνπι.

Αλλαγή

Ο Νεμάνια Γκλάβτσιτς βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ζοερί Ντε Καμπς.

81'

Αλλαγή

Ο Χουάν Μανουέλ Γκαρθία βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Φακούντο Μπερτόγλιο.

80'

Αδύναμη κεφαλιά του Μύγα στα χέρια του Στεργιάκη

70'

Αλλαγή

Ο Φακούντο Πέρεθ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Άγγελος Τσιγγάρας.

68'

Μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο. Άστοχη έξοδος του Στεργιάκη, η κεφαλιά του Μωραϊτη βρήκε στον Οικονόμου κι έφυγε κόρνερ

64'

Αλλαγή

Ο Μαξιμιλιανό Κόμπα βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Παναγιώτης Μωραΐτης.

57'

Αλλαγή

Ο Χαράλαμπος Μαυρίας βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Μιχάλης Μπακάκης.

Πιο επικίνδυνος, έως τώρα στο δεύτερο ημίχρονο, δείχνει ο Παναιτωλικός.

56'

Αλλαγή

Ο Ζαν Μπαριέντος βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Τάσος Τσοκάνης.

56'

Αλλαγή

Ο Μίλος Ντέλετιτς βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Καλίν Ποπέσκου.

56'

Απομάκρυνε η άμυνα του Βόλου πριν εκτελέσει με προβολή ο Καρέλης

Οι πανηγυρισμοί των παικτών του Βόλου

Οι πανηγυρισμοί των παικτών του Παναιτωλικού στο 1-0.

Τα φάουλ είναι 11-11 για τις δύο ομάδες

46'

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

45+3'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου.

Τέλος ημιχρόνου. Βόλος - Παναιτωλικός 1-1

45'

Αριστερό σουτ του Καρέλη από το όριο της μεγάλης περιοχής, η μπάλα κόντραρε κι έφυγε δίπλα από το δεξί δοκάρι.

45'

Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις

35'

Ευκαιρία για τον Βόλο. Νέα ατομική ενέργεια του Μύγα, σούταρε με το δεξί εκτός περιοχής και η μπάλα έφυγε δίπλα από το δεξί δοκάρι

Δείτε το 1-1 του Βόλου

31'

Μακρινό σουτ του Λιάβα μπλόκαρε ο Κόβατς

30'

Ο Καρέλης από κοντά δεν μπόρεσε να εκτελέσει.

Δείτε την γκολάρα του Σενγκέλια

28'

Κίτρινη κάρτα για τον Φακούντο Πέρεθ.

19'

Ο Γκαρσία έκανε την κεφαλιά στη μικρή περιοχή κι απέκρουσε ο Στεργιάκης, ενώ στη συνέχεια ο Αργεντινός φορ σημάδεψε το δοκάρι, αλλά δόθηκε επιθετικό φάουλ στον Οικονόμου, οπότε δεν μετράει η φάση

16'

Κίτρινη κάρτα για τον Χουάν Μανουέλ Γκαρθία.

Ο Μύγας έκανε ατομική ενέργεια και σούταρε με το αριστερό, ο Στεργιάκης απέκρουσε, αλλά έστειλε τη μπάλα πάνω στον Γκαρσία, ο οποίος με το γόνατο ισοφάρισε σε 1-1.

15'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Χουάν Μανουέλ Γκαρθία βρίσκει το στόχο!

15'

Γκολ ο Βόλος

11'

Σέντρα σουτ του Ντέλετιτς στα χέρια του Στεργιάκη

Ο Γεωργιανός δεξιά στο όριο της μεγάλης περιοχής, έπιασε ανενόχλητος ένα εκπληκτικό φαλτσαριστό σουτ με το αριστερό κι έστειλε τη μπάλα στο δεξί παραθυράκι για το 1-0 του Παναιτωλικού

8'

Ο Γιώργος Λιάβας έδωσε την ασίστ για το γκολ.

8'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Λεβάν Σενγκέλια βρίσκει το στόχο!

8'

Γκολάρα ο Σενγκέλια!

1'

ΓΚΟΛ: 9-8

Η νίκη που έκανε την περσινή περίοδο στο Βόλο ο Παναιτωλικός ήταν και η τελευταία του για τη Super League, αφού στη συνέχεια του πρωταθλήματος και των Playouts στα έξι παιχνίδια μακριά από την έδρα του είχε τέσσερις ήττες και δύο ισοπαλίες, ενώ αυτή τη σεζόν σε δέκα αναμετρήσεις μετρά δύο ισοπαλίες και οκτώ ήττες.

Ο Λέβαν Σενγκέλια είχε σκοράρει και στα δύο παιχνίδια των δύο ομάδων την περσινή περίοδο, τόσο στο Παναιτωλικός – Βόλος 2-3, όσο και στο Βόλος – Παναιτωλικός 2-3.

Ο Βόλος τη φετινή σεζόν έχει δέκα αναμετρήσεις στην έδρα του και μετρά δύο νίκες, δύο ισοπαλίες και έξι ήττες με συντελεστή τερμάτων 12-22.

0'

Ο διαιτητής άρχισε το παιχνίδι

Στις έξι τελευταίες αναμετρήσεις των δύο ομάδων υπάρχει μια νίκη γηπεδούχου και αυτή τη σημείωσε ο Παναιτωλικός στον Α’ Γύρο της φετινής Stoiximan Super League.

Η ομάδα του Αγρινίου στις δύο τελευταίες επισκέψεις της στο Βόλο έχει πάρει ισάριθμες νίκες με 3-2 στις 28 Ιανουαρίου 2023 και με 2-1 στις 4 Δεκεμβρίου 2021.

Στις υπόλοιπες τρεις αναμετρήσεις υπάρχουν δύο νίκες του Βόλου και μια ισοπαλία, στις 13 Δεκεμβρίου 2020, στη μοναδική μεταξύ τους αναμέτρηση που δεν είχε γκολ στη Μαγνησία. Συνολικά υπάρχουν τέσσερις ισοπαλίες και στις δύο έδρες, με τις τρεις να είναι με 0-0 και μια με 1-1.

Διαιτητές: Δημήτριος Μαλούτας, Αντώνιος Σινιοράκης, Γεώργιος Χριστοδούλου

4ος Διαιτητής: Κωνσταντίνος Κατοίκος