Τζιοβάνι Ζάκαρη 16:19 - 24.11.2023 / Ανανεώθηκε: 11:38 - 13.02.2024

90+14'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει για τελευταία φορά.

Αποδοκιμασίες από τους φίλους του ΟΦΗ με το τελικό σφύργιμα του διαιτητή

97'

Σουτ στην κίνηση του Λάρσον το οποίο σταμάτησε από τον Κόστιτς. Στην εξέλιξη της φάσης ο ίδιος έστειλε την μπάλα άουτ

93'

ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΕΙ ΤΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΜΕΓΙΑΔΟ!

91'

Εξετάζεται από το VAR η φάση για οφσάιντ στο ξεκίνημα της φάσης

90'

ΓΚΟΟΟΛ για τον ΟΦΗ! Η μπάλα έφτασε στον Μεγιάδο και εκείνος με ένα απίθανο γυριστό σουτ στην κίνηση έκανε το 2-1, λυτρώνοντας τον ΟΦΗ

87'

Η εκτέλεση φάουλ του Τοράρινσον βρήκε τοίχος και κατέληξε κόρνερ

87'

Κίτρινη κάρτα

Κίτρινη κάρτα για τον Ζαν Μπαριέντος.

86'

Κακό σουτ του Μπαριέντος το οποίο πήρε περίεργα φάλτσα και κατέληξε άουτ

85'

Αλλαγή

Ο Νίκος Μαρινάκης βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ερικ Λάρσον.

84'

Κίτρινη κάρτα για τον Νίκος Μαρινάκης.

83'

Οδεύουμε προς το τέλος με τον Βόλο να έχει περιορίσει τους χώρους στον ΟΦΗ, ο οποίος ζορίζεται αρκετά να βρει κενά στην αντίπαλη άμυνα. Οι Κρητικοί επιμένουν στην πίεσή τους όμως, θέλοντας να υποχρεώσουν σε λάθη τους παίκτες του Λόπεθ

81'

Ωραία κεφαλιά του Μωραΐτη ο οποίος όμως έκανε φάουλ στον Τοράρινσον

80'

Αλλαγή

Ο Νικολάι Άλχο βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Κυριάκος Ασλανίδης.

79'

Αλλαγή

Ο Τάσος Τσοκάνης βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Νεμάνια Γκλάβτσιτς.

77'

Αλλαγή

Ο Λερόι Αμπάντα βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Χουάν Νέιρα.

76'

Απίθανο σουτ στην κίνηση του Αμπάντα, ο οποίος από το σημείο που σκόραρε ο Τοράρινσον πήγε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα

70'

Ο ΟΦΗ μπήκε δυνατά στο δεύτερο μέρος και απείλησε επαναλαμβανόμενα τον Βόλο. Κάπως έτσι ήρθε το γκολ με τον εξαιρετικό Τοράρινσον, ο οποίος με βολίδα έκανε το 1-1. Μετά την ισοφάριση οι φιλοξενούμενοι έχουν πάρει αρκετά μέτρα, παρά το αριθμητικό μειονέκτημα.

69'

Γκολ για τον Βόλο όμως ο Μωραΐτης είναι εκτεθειμένος και επομένως το τέρμα δεν μετράει!

67'

Κακό σουτ του Μπαριέντος το οποίο περνάει κόρνερ

63'

Κίτρινη κάρτα για τον Ιβάν Κόστιτς.

62'

Αλλαγή

Ο Άρολντ Μοσκέρα βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Αντριάν Ριέρα.

62'

Αλλαγή

Ο Μαξιμιλιανό Κόμπα βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Κουεντάν Κορνέτ.

60'

ΓΚΟΟΟΟΛ για τον ΟΦΗ! Με μία ασύλληπτη βολίδα ο Τοράρινσον έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κόστιτς, ο οποίος δεν μπόρεσε να σταματήσει το σουτ

59'

Ωραία κεφαλιά του Μοσκέρα από την περιοχή και η μπάλα άουτ

58'

Αλλαγή

Ο Μίλος Ντέλετιτς βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Γιώργος Μύγας.

55'

Ο Μωραΐτης μπήκε στην περιοχή και την ώρα που πήγε να σουτάρει ο Πασαλίδης τον έκοψε εντυπωσιακά.

52'

Εξαιρετικό σουτ του Μοσκέρα ο οποίος είναι ξανά άτυχος, με την προσπάθειά του να περνάει άουτ

49'

Ο Μοσκέρα έστρωσε στον Αμπάντα, του οποίου το σουτ πέρασε πάνω από την εστία του Κόστιτς

47'

Ωραίο σουτ του Μοσκέρα εκτός της περιοχής, η μπάλα πέρασε εκτός εστίας

46'

Αλλαγή

Ο Φώτης Κίτσος βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Παναγιώτης Μωραΐτης.

46'

Αλλαγή

Ο Λουίς Γκαγέγος βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Λουίζ Φελίπε.

46'

Φωνάζουν για πέναλτι στον Ντίκο από τον ΟΦΗ. Τίποτα λέει ο διαιτητής

46'

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο

Το δεύτερο ακυρωθέν γκολ του ΟΦΗ:

Ο ΟΦΗ είχε τη συντριπτική υπεροχή στο παιχνίδι της 12ης αγωνιστικής. Στο μεγαλύτερο μέρος του πρώτου μέρους πίεζε τον αντίπαλό του στο δικό του τρίτο του γηπέδου και έφτασε δύο φορές στο γκολ, με αμφότερα τα τέρματα να ακυρώνονται για οφσάιντ. Η ομάδα που σκόραρε πρώτη ήταν ο Βόλος, ο οποίος κόντρα στη ροή του αγώνα βρήκε το προβάδισμα. Έπειτα από μία υποδειγματική επίθεση, ο Κόμπα ήταν ο τελικός αποδέκτης της μπάλας, την οποία και έστειλε στα δίχτυα.

45+9'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου.

45'

Ο Μοσκέρα δεν πρόλαβε να βάλει το πόδι του και η μπάλα κατέληξε στα χέρια του Κόστις

45'

Ο Μοσκέρα πήγε να βάλει το γκολ της χρονιάς, όταν υποδεχόμενος μία σέντρα πήγε με το τακουνάκι και όσο βρισκόταν στον αέρα να στείλει την μπάλα στα δίχτυα

45'

Με 10 ο Βόλος! Ο Γκαρσία μάρκαρε επικίνδυνα τον Γκλάζερ και βλέπει τη δεύτερη κίτρινη, αφήνοντας με δέκα την ομάδα του

Οκτώ τα λεπτά των καθυστερήσεων!

45+5'

Κίτρινη κάρτα για τον Λουίς Γκαγέγος.

45'

ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ! Ο Juan Manuel Garcia βλέπει δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβάλλεται!

42'

Ο Μίλος Ντέλετιτς έδωσε την ασίστ για το γκολ.

41'

Μετράει κανονικά το γκολ και κόντρα στη ροή του αγώνα οι φιλοξενούμενοι παίρνουν το προβάδισμα. 1-0 για τον Βόλο

39'

Γκολ για τον Βόλο το οποίο ακυρώνεται ως οφσάιντ! Ο Κόμπα βρέθηκε απέναντι από τον Μπάουμαν, έπειτα από μπαλιά του Ντέλετιτς και πλάσαρε εύστοχα. Η φάση θα εξεταστεί από το VAR για οφσάιντ

39'

Κίτρινη κάρτα για τον Νουά Ντικό.

39'

Ο ΟΦΗ έχει φτάσει δύο φορές την μπάλα μέσα στην εστία, όμως αμφότερες ακυρώθηκαν για οφσάιντ. Μεγάλη ατυχία για τους Κρητικούς

37'

O Ανδριανός μιλάει με τον Ζαμπάλα και τελικά υποδεικνύει οφσάιντ

34'

Εξετάζεται η φάση από το VAR

33'

ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ! Ο Ντίκο έχει στείλει την μπάλα στα δίχτυα, όμως οι παίκτες του Βόλου φωνάζουν και για χέρι και για οφσάιντ

32'

Ωραίο σουτ του Μοσκέρα, αυτό κόντραρε και πέρασε δίπλα από την εστία του Κόστιτς

30'

Ο ΟΦΗ είναι πιο πιεστικός, έχει κάνει πιο σημαντικές τελικές, όμως για την ώρα αγνοεί το γκολ. Αυτό βέβαια ήρθε, εντούτοις ο βοηθός σήκωσε ορθά τη σημαία του

24'

Κίτρινη κάρτα για τον Μαξιμιλιανό Κόμπα.

22'

Γκολ για τον ΟΦΗ το οποίο ακυρώνεται ως οφσάιντ! Ο Γκαγιέγος βρήκε την μπάλα, στην πορεία της μπήκε ο Μαρινάκης, ο οποίος ήταν όμως εκτεθειμένος

19'

Κίτρινη κάρτα για τον Χουάν Μανουέλ Γκαρθία.

14'

Απίθανη κεφαλιά του Καρώ την οποία σταμάτησε ο Κόστιτς με εξαιρετική απόκρουση

7'

Κακό γύρισμα από την άμυνα στον Μπάουμαν, ο οποίος πρόλαβε για λίγο να αποσοβήσει ένα μεγάλο λάθος που θα έφερνε το 0-1

0'

4ος διαιτητής: Μιχαήλ Ματσούκας

Ο Βόλος μετά το τέλος της συνεργασίας του με τον Κώστα Μπράτσο, ελπίζει σε νίκη στο ντεμπούτο του Άνχελ Λόπεθ

Αναλυτικά οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

ΟΦΗ (Βάλντας Νταμπράουσκας): Μπάουμαν, Καρώ, Πασαλίδης, Τοράρινσον, Μαρινάκης, Αμπάντα, Γκλάζερ, Μεγιάδο, Γκαγιέγος, Μοσκέρα, Ντίκο

Βόλος (Άνχελ Λόπεθ): Κόστιτς, Λούνα, Σιέλης, Κίτσος, Άλχο, Τσοκάνης, Καλογερόπουλος, Μπαριέντος, Γκαρθία, Ντέλετις και Κόμπα

O μεν ΟΦΗ θέλει τη νίκη για να μπει στην πεντάδα και να αυξήσει τη διαφορά από τον Πανσερραϊκό. Ο δε Βόλος βρίσκεται στον πάτο της βαθμολογίας - με ματς λιγότερο - επομένως κάθε ματς του είναι κρίσιμο.

Ένα τρίποντο διεκδικούν στο «Γεντί Κουλέ» οι ΟΦΗ και Βόλος, στο ματς της 12ης αγωνιστικής της Stoiximan Super League.