LIVE ΟΦΗ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

Γιώργος Σακελλαρίου 19:21 - 06.04.2024 / Ανανεώθηκε: 21:58 - 06.04.2024

Τα γκολ των νικητών πέτυχαν οι Ριέρα (10', 86'), Μπακού (45'+3'), Ισέκα (58'). Στο 26' αποβλήθηκε ο Εραμούσπε για τον ΠΑΣ Γιάννινα.

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ. ΟΦΗ - ΠΑΣ Γιάννινα 4-0.

90+4'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει για τελευταία φορά.

Δείτε το γκολ του Ισέκα που ακυρώθηκε

Δείτε το 4-0 του Ριέρα

Πάσα του Λουίς Φελίπε στον Ριέρα, ο οποίος μπήκε στην περιοχή και με δεξί σουτ εκτέλεσε τον Νάγκι για το 4-0.

86'

Ο Λουίζ Φελίπε έδωσε την ασίστ για το γκολ.

86'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Αντριάν Ριέρα βρίσκει το στόχο!

84'

Σέντρα του Λιάσου από δεξιά, κεφαλιά του Τσαούση στα χέρια του Χριστογεώργου

Η αποβολή του Εραμούσπε έπαιξε σημαντικό ρόλο στην εξέλιξη του ματς

Δείτε το 3-0 του ΟΦΗ

Ο Δέλλας με τον Ριέρα που έκανε το 1-0

Στο γήπεδο και ο Μπούσης

79'

Κακό το σουτ του Ριέρα, έφυγε πολλά μέτρα άουτ

80'

Αλλαγή

Ο Ζήσης Καραχάλιος βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Άγγελος Λιάσος.

75'

Αλλαγή

Ο Μακάνα Μπακού βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Λουίζ Φελίπε.

Χαρές στον ΟΦΗ, πίκρα στον ΠΑΣ

70'

Αλλαγή

Ο Πέδρο Κόντε βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ζαν – Μπαπτιστ Λεό.

69'

Αλλαγή

Ο Νίκος Μαρινάκης βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Γιάννης Θεοδοσουλάκης.

69'

Αλλαγή

Ο Βασίλης Λαμπρόπουλος βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Λουκάο.

69'

Αλλαγή

Ο Γιον Τοράλ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Άρολντ Μοσκέρα.

69'

Αλλαγή

Ο Μιγκέλ Μεγιάδο βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Μάρκο Μπάκιτς.

67'

Κίτρινη κάρτα

Κίτρινη κάρτα για τον Γιαν Σομποτσίνσκι.

ΟΦΣΑΪΝΤ Ο ΙΣΕΚΑ. Ακυρώθηκε το 4-0. Παραμένει στο 3-0 το σκορ

Μπαλιά του Χριστογεώργου στον Τοράλ, αυτός πάσαρε κάθετα στον Ισέκα, ο οποίος αριστερά στη μεγάλη περιοχή, έφερε τη μπάλα στο δεξί αποφεύγοντας τον Σόρια κι έστειλε τη μπάλα στην αριστερή γωνία για το 4-0.

64'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Άαρον Λέγια Ισέκα βρίσκει το στόχο!

62'

Αριστερό σουτ του Τσαούση εκτός περιοχής, η μπάλα έφυγε δύο μέτρα από το αριστερό δοκάρι

15-5 οι τελικές

59'

Ο Γκαγέγκος από τη γραμμή της μεγάλης περιοχής πρόσωπο με το τέρμα σούταρε με το αριστερό λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Πολύ ωραία εκτέλεση φάουλ του Θοράρινσον από δεξιά, ο Ισέκα με αριστερό πλασέ στη μικρή περιοχή έκανε το 3-0, στέλνοντας τη μπάλα στην αριστερή γωνία

58'

Ο Γκούντμουντουρ Τοράρινσον έδωσε την ασίστ για το γκολ.

58'

57'

Κίτρινη κάρτα για τον Πέδρο Κόντε.

56'

Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Αριστερό σουτ δεξιά εντός περιοχής του Τοράλ απέκρουσε ο Νάγκι και στη μικρή περιοχή ο Ισέκα με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων, δίπλα από το δεξί δοκάρι.

51'

Πάσα του Τοράλ, αλλά το δεξί διαγώνιο πλασέ εντός περιοχής του Ριέρα έφυγε 5-6 μέτρα από το δεξί δοκάρι

Στα ματς που είναι σε εξέλιξη Παναιτωλικός - Βόλος 0-1 και Αστέρας Τρίπολης - Κηφισιά 1-2

49'

Κίτρινη κάρτα για τον Κάρλες Σόρια.

46'

Αλλαγή

Ο Παναγιώτης Τζίμας βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Μέτε Κααν Ντεμίρ.

46'

Αλλαγή

Ο Νταν Ριένστρα βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Φεντερίκο Ασεβέδο.

46'

Αλλαγή

Ο Σαντιάγο Ροσάλες βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Κέβιν Ροσέρο.

Τριπλή αλλαγή από τον ΠΑΣ. Έξω Τζίμας, Ροζάλες και Ριένστρα, μέσα Τζίνο, Ροσέρο και Ντεμίρ

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

46'

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο

Δείτε την αποβολή του Εραμούσπε

45+6'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου.

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ. ΟΦΗ - ΠΑΣ Γιάννινα 2-0 με τα γκολ των Ριέρα στο 10' και Μπάκου στο 45'+3'

Κάθετη στον Ισέκα κόπηκε, αλλά στη συνέχεια ο Τοράλ έκανε νέα κάθετη πάσα στον Μπάκου κι αυτός βγήκε τετ α τετ με τον Νάγκι κι από το σημείο του πέναλτι με πλασέ σημείωσε το 2-0

Οι πανηγυρισμοί των παικτών του ΟΦΗ για το 1-0

45+1'

Δεξί σουτ του Γκαγέγκος από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι

45+4'

Ο Γιον Τοράλ έδωσε την ασίστ για το γκολ.

45+4'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Μακάνα Μπακού βρίσκει το στόχο!

45'

5 λεπτά οι καθυστερήσεις

41'

Σουτ του Τζίμα απέκρουσε εντυπωσιακά ο Χριστογεώργος

39'

Μπαλιά του Μεγιάδο από τον άξονα στον Βούρο, αυτός δεξιά εντός περιοχής έκανε την κεφαλιά πάσα και ο Τοράλ με το δεξί από το ύψος του πέναλτι πλάσαρε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

34'

Γύρισμα του Ριέρα από αριστερά, ο Ισέκα πλάσαρε στο δεύτερο δοκάρι και απέκρουσε ο Νάγκι

Δείτε το γκολ του ΟΦΗ

29'

Φάουλ του Ριέρα με το δεξί εκτός περιοχής, η μπάλα έφυγε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

Στο VAR είναι ο Τζήλος. Συνεχίζονται οι διαμαρτυρίες στον ΠΑΣ Γιάννινα για την αποβολή.

26'

Κόκκινη κάρτα

ΑΠΟΒΟΛΗ! Ο Ροντρίγκο Εραμούσπε αντικρίζει την κόκκινη κάρτα! Έντονες διαμαρτυρίες από τους συμπαίκτες του!

Θεωρήθηκε τελευταίος παίκτης, αλλά φαίνεται αυστηρή η απόφαση

Τσεκάρει το ενδεχόμενο κόκκινης εις βάρος του Εραμούσπε σε μαρκάρισμα του Ισέκα

24'

Πηγαίνει στο VAR ο Πουλικίδης

Το ποστάρισμα του ΟΦΗ για το 1-0

Στη συνέχεια αδύναμο σουτ του Τζίμα κατέληξε στα χέρια του Χριστογεώργου

18'

Δεξί σουτ του Ροζάλες εντός περιοχής, κόντραρε στον Λαμπρόπουλο

Ο Εραμούσπε αδράνησε προ του Μπακού, στη συνέχεια επιδίωξε να διώξει προ του Νάγκι που έκανε έξοδο, αλλά έστειλε τη μπάλα στον Μαρινάκη κι αυτός έστρωσε στον Ριέρα, ο οποίος από το πέναλτι με πλασέ έκανε το 1-0 σε κενή εστία.

10'

Ο Νίκος Μαρινάκης έδωσε την ασίστ για το γκολ.

10'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Η ομάδα ΟΦΗ σκοράρει!

Σκόρερ ο Ριέρα

Στον πάγκο του ΟΦΗ βρίσκονται οι Μπάουμαν, Αμπάνα, Λουκάο, Μοσκέρα, Αποστολάκης, Γκλάζερ, Θεοδοσουλάκης, Μπάκιτς, Φελίπε.

Στον πάγκο του ΠΑΣ Γιάννινα είναι οι Αθανασίου, Κιάκος, Ροσέρο, Παντελάκης, Παμλίδης, Ντεμίρ, Λιάσος, Τζίνο, Λεό.

5'

Φάουλ του Σόρια, έδιωξε η άμυνα του ΟΦΗ

0'

Ο διαιτητής άρχισε το παιχνίδι

Σέντρα στον αγώνα

Διαιτητές: Πουλικίδης Πετρόπουλος, Δ.Βεργέτης, 4ος Γκάμαρης, VAR: Τζήλος, Σαμοΐλης

Τα έξι από τα επτά τελευταία παιχνίδια μεταξύ τους και στις δύο έδρες έχουν ολοκληρωθεί ισόπαλα. Τις διαδοχικές ισοπαλίες έσπασε η νίκη του ΟΦΗ στην πόλη της Ηπείρου την 1η Απριλίου 2023.

Τα τρία τελευταία παιχνίδια τους στην Κρήτη έχουν ολοκληρωθεί ισόπαλα, ενώ ο ΟΦΗ έκανε την τελευταία του νίκη στις 3 Απριλίου 2021 με 2-1.

Από τις έξι συνολικά ισοπαλίες που έχουν σημειωθεί στις μεταξύ τους αναμετρήσεις στην Κρήτη, οι πέντε είναι με 1-1 και μόνο στις 4 Απριλίου 2023 ήταν η μόνη φορά που δεν σημειώθηκε τέρμα σε παιχνίδι τους.

Για τα Stoiximan Super League Playouts έχουν γίνει δύο αναμετρήσεις, όπου ο ΟΦΗ μετρά ισάριθμες νίκες. Η πρώτη ήταν τη σεζόν 2020-21 με 2-1 στο Ηράκλειο, ενώ πέρσι η ομάδα της Κρήτης επικράτησε στα Γιάννινα με 1-0.