Ζωντανά η εντός έδρας αναμέτρηση του Ολυμπιακού με τον Αστέρα Τρίπολης

Τζιοβάνι Ζάκαρη 16:24 - 25.02.2024 / Ανανεώθηκε: 20:29 - 25.02.2024

Παρακολουθήστε μέσω του Sportal την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα σε Ολυμπιακό και Αστέρα Τρίπολης, για την 24η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

Τέλος! Ο Ολυμπιακός μένει ζωντανός στο πρωτάθλημα με μοναδική ανατροπή και σκόρερ τον Ελ Κααμπί. Άλλα δύο έβαλε και «καθάρισε» για το 2-1 του Ολυμπιακού!

Τέλος στο ματς, Ολυμπιακός - Αστέρας Τρίπολης 2-1.

90+10'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει για τελευταία φορά.

90+5'

Ο Ποντένσε έκανε μία απίθανη ατομική ενέργεια και το σουτ του σταμάτησε στον Τσιφτσή

Ο Αστέρας τα δίνει όλα για το 2-2, πιέζει τον Ολυμπιακό που περισσότερο αμύνεται στις καθυστερήσεις.

90+3'

Υπέροχο σουτ του Γιόβετιτς το οποίο πέρασε δίπλα από την εστία

Οκτώ τα λεπτά των καθυστερήσεων

90'

Αλλαγή

Ο Διαμαντής Χουχούμης βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Φεντερίκο Άλβαρεζ.

Ο Ελ Κααμπί στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 2-1 και ελέγχουν... τρία λεπτά τη φάση! Θα μετρήσει το γκολ τελικά!

88'

ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Ολυμπιακό! Ο Όρτα έστρωσε στον Ελ Κααμπί ο οποίος πλάσαρε εύστοχα για το 2-1

87'

Ο Αντρέ Όρτα έδωσε την ασίστ για το γκολ.

87'

Μακρινό σουτ του Χουχούμη, αυτό είναι άστοχο και περνάει άουτ

83'

Σουτ ο Μιριτέλο, η μπάλα κόντραρε και στη συνέχεια μπλόκαρε ο Πασχαλάκης.

82'

Σουτ του Όρτα το οποίο κοντράρει και καταλήγει στην αγκαλιά του Τσιφτσή

81'

Κίτρινη κάρτα

Κίτρινη κάρτα για τον Ολουβατομπιλόμπα Αλάγκμπε.

79'

Αλλαγή

Ο Φραν Ναβάρο βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Στέβαν Γιόβετιτς.

78'

ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Ολυμπιακό! Ο Ελ Κααμπί στέλνει την μπάλα αριστερά, ο Τσιφτσής πέφτει αριστερά και 1-1

77'

ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! O Καρμόνα μάρκαρε τον Ποντένσε και μετά από παρέμβαση του VAR δόθηκε η παράβαση

75'

Ο Ολυμπιακός πετυχαίνει και τρίτο γκολ με τον Ελ Κααμπί το οποίο ακυρώνεται ως οφσάιντ. Φωνές για πέναλτι από τους Πειραιώτες στον Ποντένσε

Μεγάλη ευκαιρία με τον Ροντινέι, αλλά ο Τσιφτσής κρατάει το 0-1. Λιγότερο από εικοσάλεπτο πλέον.

72'

Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό με το διαγώνιο σουτ του Ροντινέι να σταματά από τον Τσιφτσή

71'

Αλλαγή

Ο Νίκος Ζουγλής βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Χουλιάν Παλάσιος.

71'

Αλλαγή

Ο Εβγένι Γιαμπλόνσκι βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Σον Γκος.

Δεν πείθει ο Ολυμπιακός που ψάχνεται για τα καλά μετά τις αλλαγές.

68'

Ωραία κεφαλιά του Ναβάρο, μπλοκάρει ο Τσιφτσής

66'

Η κεφαλιά του Τσικίνιο καταλήγει άουτ

63'

Εξαιρετική συνεργασία Ελ Κααμπί και Ποντένσε, με το σουτ του δεύτερου να καταλήγει στα χέρια του Τσιφτσή

59'

Αλλαγή

Ο Βασίλης Μάντζης βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Χουάν Μιριτέλο.

59'

Αλλαγή

Ο Σίτο βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Νίκος Καλτσάς.

57'

Αλλαγή

Ο Βιθέντε Ιμπόρα βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Αγιούμπ Ελ Κααμπί.

Kαι Ελ Κααμπί μέσα, αντί Ιμπόρα στο 57'. Φλερτάρει με επική γκέλα ο Ολυμπιακός μετά το απίστευτο σερί μεγάλων νικών!

54'

Η κεφαλιά του Βέζο μετά από κόρνερ καταλήγει στα χέρια του Τσιφτσή

46'

Αλλαγή

Ο Ζοβάνε Καμπράλ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ντανιέλ Ποντένσε.

46'

Αλλαγή

Ο Σαντιάγο Έσε βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Τσικίνιο.

46'

Αλλαγή

Ο Ζουλιάν Μπιανκόν βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ρουμπέν Βέζο.

46'

Σέντρα στο β' ημίχρονο

53'

Απίθανη εκτέλεση φάουλ του Φορτούνη η οποία πέρασε λίγο δίπλα από το δοκάρι

Τριπλή αλλαγή ετοιμάζει ο Μεντιλίμπαρ. Μέσα Τσικίνιο, Βέζο, Ποντένσε αντί των Έσε, Μπιανκόν, Καμπράλ.

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο

Οι διαμαρτυρίες των ανθρώπων του Ολυμπιακού είναι για την κίνηση που κάνει ο φορ του Αστέρα, όχι για τον παίκτη που σκοράρει και κάνει το 0-1.

45+4'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου.

45+2' Η κεφαλιά του Φραν Ναβάρο περνάει άουτ

Ο Αστέρας "παγώνει" το Καραϊσκάκη με τον Γιαμπλόνσκι στο 45', σε μία φάση που ο Ροντινέι έχασε τον αντίπαλό του.

45+3'

Κίτρινη κάρτα για τον Νίκος Ζουγλής.

45'

Ο Φρανσέσκ Ρεγκίς έδωσε την ασίστ για το γκολ.

45'

ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Αστέρα Τρίπολης! Ο Γιαμπλόνσκι υποδέχθηκε τη σέντρα του Ρεγκίς και με ένα σουτ στην κίνηση από την άκρη της μικρής περιοχής έκανε το 0-1

Δύο φορές στα δίχτυα η μπάλα, αλλά τη μία οφσάιντ, την άλλη χέρι, μένει το 0-0 στο Καραϊσκάκη.

43'

Ο Ολυμπιακός βρήκε ξανά δίχτυα όμως το σουτ του Ναβάρο βρήκε το χέρι του Ιμπόρα και το τέρμα ακυρώθηκε

39'

Απίθανη χαμένη ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Μάντζης έκανε ένα σουτ το οποίο έδιωξε πάνω στη γραμμή ο Πασχαλάκης, με την άμυνα να καθαρίζει αργότερα

32'

Μεγάλη ευκαιρία με τον Φορτούνη να κάνει ένα φαλτσαριστό σουτ το οποίο πέρασε δίπλα από την εστία, μετά από παρέμβαση του Γιαμπλόνσκι

31'

Η κεφαλιά του Κάρμο σταματάει από τον Καρμόνα πριν καταλήξει στην εστία

27'

Μακρινό σουτ του Κρέσπι το οποίο περνάει ψηλά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

Ζητάει πιο γρήγορη κυκλοφορία ο Μεντιλίμπαρ από τους παίκτες του, για να βρουν τις φάσεις...

22'

Απίθανο δυνατό σουτ του Καμπράλ, το οποίο δεν λογίζεται ως ευκαιρία καθώς υπήρχε οφσάιντ

21'

Ο Καμπράλ έκανε ένα πολύ κακό σουτ, το οποίο πήγε παράλληλα από την εστία και από εκεί μετά από κόντρα στον Μπιανκόν άουτ.

19'

Ωραίο σουτ του Καμπράλ από μακριά κατέληξε στην αγκαλιά του Τσιφτσή

Ο Ροντινέι επιχείρησε ένα σουτ όμως αυτό δεν ήταν καλό και πέρασε εκτός

16'

Ο Ναβάρο πετάχτηκε στη σέντρα του Ρονιντέι όμως η κεφαλιά του πέρασε ξυστά από το δοκάρι

Η αγκαλιά του Βαγγέλη Μαρινάκη με τον Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ:

Πρώτο τέταρτο, στο 0-0. Ο Ολυμπιακός κυκλοφορεί μπάλα, ελέγχει τον αγώνα, αλλά ψάχνει το δρόμο για την εστία του Τσιφτσή. Καλά στέκεται ο Αστέρας ως τώρα.

15'

Ωραίο σουτ του Όρτα με τον Τσιφτσή να μαζεύει εύκολα την μπάλα

9'

Το σουτ του Μάντζη δεν είναι καλό και περνάει αρκετά ψηλά

6'

Ο Ναβάρο έστειλε την μπάλα στα δίχτυα μετά την μπαλιά του Όρτα, αλλά το τέρμα ακυρώθηκε για οφσάιντ

Καλησπέρα κι από εμένα. Ροτέισον από τον Μεντιλίμπαρ, που έχει στο αρχικό σχήμα Μπιανκόν, Ρίτσαρντς, Ιμπόρα, Καμπράλ, Ναβάρο, σε σύγκριση με την εντεκάδα της Βουδαπέστης.

0'

Ο διαιτητής άρχισε το παιχνίδι

Χωρίς τελική το ματς στα πρώτα πέντε λεπτά

Σέντρα στο ματς

Λίγη ώρα απομένει για τη σέντρα

Θυμίζουμε πως το παιχνίδι θα μεταδοθεί από το Cosmote Sport 2

Το τετ-α-τετ Κοβάσεβιτς και Μεντιλίμπαρ

Θυμίζουμε πως απομένουν ακόμα δύο αγωνιστικές - δίχως τη σημερινή - προκειμένου να ολοκληρωθεί η κανονική περίοδος του πρωταθλήματος.

Η βαθμολογία της Stoiximan Super League:

Θυμίζουμε πως στο γήπεδο ο Ολυμπιακός δεν θα έχει τον κόσμο του, αφού κουβαλάει ποινή κεκλεισμένων των θυρών.

Διαιτητής θα είναι ο Βασίλης Φωτιάς, έχοντας ως βοηθούς τους Μεϊντάνα και Νικολακάκη. Στο VAR θα βρίσκονται οι Ζαμπάλας και Νικολαΐδης, ενώ τέταρτος θα είναι ο Τσαγκαράκης

Αναλυτικά οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Ολυμπιακός: Πασχαλάκης, Ροντινέι, Μπιανκόν, Κάρμο, Ρίτσαρντς, Έσε, Ιμπόρα, Όρτα, Καμπράλ, Φορτούνης, Ναβάρο

Αστέρας Τρίπολης: Τσιφτσής, Καρμόνα, Πίτσου, Χριστόπουλος, Χουχούμης, Γιαμπλόνσκι, Αλάγκμπε, Σίτο, Ζουγλής, Κρέσπι, Μάντζης.

Σε δεύτερο, ο Ράσταβατς άφησε εκτός αρκετά «βαριά» χαρτιά του - όπως ο Μιριτέλο ή ο Καστάνιο - θέλοντας να φρεσκάρει την ομάδα του.

Σε πρώτο χρόνο, ο Μεντιλίμπαρ επέλεξε τους Καμπράλ, Ρίτσαρντς και Ιμπόρα, κάνοντας εκτεταμένο ροτέισον μετά τα συνεχόμενα παιχνίδια της ομάδας του.

Με πολλές αλλαγές στην ενδεκάδα τους θα αγωνιστούν και οι δύο ομάδες

Ο Ολυμπιακός προέρχεται από νίκη κόντρα στη Φερεντσβάρος, την οποίο και απέκλεισε ώστε να βρεθεί εκείνος στους «16» του Europa Conference League.

Επιστροφή στις εγχώριες υποχρεώσεις περιλαμβάνει το πρόγραμμα για τον Ολυμπιακό, ο οποίος υποδέχεται τον Αστέρα Τρίπολης στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής της Stoiximan Super League.