Δημήτρης Χούπης 11:03 - 14.01.2024 / Ανανεώθηκε: 17:00 - 14.01.2024

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει για τελευταία φορά.

Μεστή εμφάνιση απο τον Αρη που περνάει δίχως προβλήματα απο το Αγρινιο παίροντας ψυχολογία εν όψει της ρεβανς.

90+6'

Ο Σάπι Σουλεϊμάνοφ έδωσε την ασίστ για το γκολ.

90'

ΓΚΟΟΟΟΛ Ο ΑΡΗΣ 0-4!!! Ο Σαμόρα έφυγε στην πλάτη της άμυνας, σούταρε και «νίκησε» τον Καπίνο.

90+3'

Κίτρινη κάρτα

Κίτρινη κάρτα για τον Αλέξανδρος Μαλής.

90'

Ο Σαβέριο βρήκε χώρο εκτός περιοχής, έκανε ένα πλασαριστό σουτ και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα.

90'

ΓΚΟΟΟΟΛ Ο ΑΡΗΣ 0-3!!!

Έξι λεπτά καθυστερήσεις.

89'

Δοκάρι για τον Παναιτωλικό. Ο Σενγκέλια έκανε ένα δυνατό σουτ εντός περιοχής, αλλά η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι.

85'

Αδύναμη κεφαλιά του Μπρούνο Ντουάρτε, μπλόκαρε εύκολα ο Χουτεσιώτης.

Το 0-2 δινει την δυνατότητα στον Μάντζιο να βάλει στο ματς και τον Μάνου Γκαρθία σε μια πολύ σημαντική στιγμή για τον 25χρονο παίκτη μετά απο 350 μέρες απουσίας.

80'

Αλλαγή

Ο Τζόναθαν Μενέντες βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Μανού Γκαρθία.

78'

Ο Φατόρε έδωσε στον Σουλεϊμάνοφ και αυτός με ωραίο πλασέ έκανε το 2-0 για τον Άρη.

78'

ΓΚΟΟΟΟΛ Ο ΑΡΗΣ 0-2!!!

77'

Αλλαγή

Ο Φακούντο Πέρεθ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Άγγελος Τσιγγάρας.

73'

Νέα μεγάλη φάση για τον Άρη. Ο Ρόουζ έπιασε μια κεφαλιά και ο Καπίνο απέκρουσε εντυπωσιακά.

73'

Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Ο Κίκε Σαβέριο σούταρε, αλλά ο Μαλής έβγαλε την μπάλα πάνω στη γραμμή και την έστειλε κόρνερ.

71'

Κίτρινη κάρτα για τον Ζοάο Πέδρο.

70'

Αλλαγή

Ο Ηλίας Χατζηθεοδωρίδης βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Σέρχιο Ντίαθ.

70'

Αλλαγή

Ο Γιώργος Λιάβας βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Χαράλαμπος Μαυρίας.

70'

Καλό σουτ του Μενέντες, η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Καπίνο.

67'

Αλλαγή

Ο Μιχάλης Παναγίδης βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Κίκε Σαβέριο.

65'

Μεγάλη επέμβαση του Καπίνο. Ο Σουλεϊμάνοφ βγήκε μόνος με τον Καπίνο, ο οποίος τον «νίκησε» και η μπάλα πήγε κόρνερ.

63'

Αλλαγή

Ο Φρεντερίκο Ντουάρτε βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Χουάνπι.

63'

Αλλαγή

Ο Νίκος Καρέλης βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ζοάο Πέδρο.

Αλλαγές με φόντο τον επαναληπτικό με την ΑΕΚ οι πρώτες κινήσεις του Μάντζιου στην επανάληψη με τους δυο χαφ να βγαίνουν και να μπαίνει ο Μοντόγια γα να παίξει σε ένα ακόμη νέο ρόλο, αυτού του κεντρικού χάφ.

59'

Ο Μοντόγια έκανε ένα σουτ, η μπάλα χτύπησε πάνω στον Τορεχόν.

58'

Χωρίς τη μεγάλη ευκαιρία τα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου.

56'

Αλλαγή

Ο Νέβεν Τζούρασεκ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Σάπι Σουλεϊμάνοφ.

56'

Αλλαγή

Ο Σέικ Ντουκουρέ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Μάρβιν Μοντόγια.

53'

Καλό σουτ του Ντουάρτε, η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από τα δοκάρια.

52'

Ο Τζούρασεκ έκανε μια αδύναμη σέντρα, έδιωξε η άμυνα του Παναιτωλικού.

46'

Αλλαγή

Ο Γιαννης Φετφατζίδης βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Βλάντιμιρ Νταρίντα.

46'

Έναρξη δεύτερου μέρους

Με βάση τις αρκετές αλλαγές στην ενδεκάδα ο Αρης στέκεται καλά με τους περισσότερους παίκτες να ανταποκρίνονται στο ρόλο τους. Μοναδικό πρόβλημα τα χαλαρά μαρκαρίσματα στα μεσοδιαστήματα που προσφέρουν μερικά εύκολα σουτ στους παίκτες του Παναιτωλικού καθώς και η αδυναμία του Μενέντες ανασταλτικά.

45'

Τέλος πρώτου ημιχρόνου

45'

Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Σενγκέλια βρέθηκε μπροστά από τον Καπίνο, σούταρε η μπάλα κάπου κόντραρε και κατέληξε κόρνερ.

Δύο λεπτά καθυστερήσεις

44'

Κακό σουτ του Σενγκέλια, δεν ανησύχησε τον Χουτεσιώτη.

40'

Σέντρα του Λιάβα ο Ντουκουρέ έδιωξε εύκολα.

32'

Ωραίο σουτ του Χατζηθεοδωρίδη, η μπάλα πέρασε λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Χουτεσιώτη.

25'

Φοβερή απόκρουση του Χουτεσιώτη! Ο Σενγκέλια έκανε μία σέντρα - σουτ, η μπάλα κόντραρε στον Φατόρε και ο Έλληνας τερματοφύλακας απέκρουσε πριν η μπάλα μπει στα δίχτυα.

24'

Διπλή ευκαιρία για τον Άρη. Ο Μενέντες έκανε ένα σουτ εκτός περιοχής, ο Καπίνο απέκρουσε και στη συνέχεια ο Φετφατζίδης σούταρε, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ,

Πρώτο γκολ με τη φανέλα του Αρη στο πρωτάθλημα για τον Τζούρασεκ που επισφραγίζει μια καλή περίοδο για αυτόν. Εξαιρετικό τελείωμα με το μυτάκι.

19'

Ο Τζούρασεκ πήρε την μπάλα εκτός περιοχής, βρήκε χώρο και με ένα συρτό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Καπίνο.

19'

ΓΚΟΟΟΟΛ Ο ΑΡΗΣ 0-1!!!!

16'

Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό. Ο Τορεχόν βρέθηκε σε ευνοϊκό σημείο, αλλά το σουτ του πέρασε πάνω από τα δοκάρια.

Παρά τη φανερή ανομοιογένεια της ενδεκάδας του Αρη, οι ένδεκα που έχει επιλέξει ο Μάντζιος στέκονται προς το παρόν αρκετά καλά, έχοντας και την ευκαιρία του Ρόουζ.

13'

Κίτρινη κάρτα για τον Σέικ Ντουκουρέ.

11'

Ευκαιρία για τον Άρη. Ο Παναγίδης έκανε ένα σουτ, η μπάλα κόντραρε σε σώματα και στη συνέχεια το σουτ του Ρόουζ κόντραρε κι αυτό στον Ντουάρτε.