Δημήτρης Χούπης 16:37 - 05.12.2023 / Ανανεώθηκε: 11:44 - 13.02.2024

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει για τελευταία φορά.

Κίτρινη κάρτα για τον Ζοάο Πέδρο.

90+1'

Κίτρινη κάρτα για τον Panagiotis Vosniadis.

90'

ΓΚΟΟΟΟΛ ο Παναιτωλικός 3-2! Ο Καρέλης πήρε το ριμπάουντ μετά από σουτ του Ντουάρτε που χτύπησε στο δοκάρι και έκανε το 3-2 στο 90+1'

88'

Ο Χαράλαμπος Μαυρίας έδωσε την ασίστ για το γκολ.

88'

ΓΚΟΟΟΟΛ ο Παναιτωλικός 2-2! Ο Τορεχόν μετά από σέντρα του Μαυρία, βρέθηκε μόνος στην περιοχή και έκανε το 2-2.

86'

Αλλαγή

Ο Demethryus βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Stelios Pozatzidis.

86'

Αλλαγή

Ο Γιώργος Μανθάτης βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Αλεξί Ρομαό.

85'

Πιέζει ο Παναιτωλικός για να βρει την ισοφάριση.

78'

Κακό φάουλ του Ζοάο Πέδρο

76'

Αλλαγή

Ο Andreas Vassilogiannis βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Giannis Loukinas.

76'

Αλλαγή

Ο Νίκολα Στάγιτς βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Γιώργος Λιάβας.

75'

Κι άλλη φάση για τον Παναιτωλικό. Ο Ζοάο Πέδρο έκανε ένα δυνατό σουτ και η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

75'

Αλλαγή

Ο Damian Silva βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Κώστας Μπουλούλης.

74'

Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Μπρούνο Ντουάρτε με κεφαλιά δεν μπόρεσε να σκοράρει αφού ο Βοσνιάδης απέκρουσε.

73'

κόρνερ για τον Παναιτωλικό

71'

Μεγάλη φάση για την Καλλιθέα. Ο Κυνηγόπουλος βρέθηκε σε καλό σημείο, έκανε ένα διαγώνιο σουτ και η μπάλα πέρασε ελάχιστα έξω από το αριστερό δοκάρι.

70'

Κίτρινη κάρτα για τον Κυνηγόπουλο.

69'

Μεγάλη φάση για τον Παναιτωλικό. Ο βρέθηκε μόνος του στην περιοχή μετά από σέντρα του Ντουάρτε, έκανε μια κεφαλιά, αλλά ο Βοσνιάδης απέκρουσε.

68'

Η ομάδα του Αγρινίου μετά το γκολ έχει ανεβάσει την απόδοσή της.

65'

Κίτρινη κάρτα για τον Βασιλόγιαννη.

63'

Αλλαγή

Ο Φράνκο Μπαλντασάρα βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Χρήστος Μπελεβώνης.

63'

ΓΚΟΟΟΟΛ 1-2 ο Παναιτωλικός! Ο Μαυρίας μετά από εκτέλεση κόρνερ, πήρε την μπάλα και με ωραίο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Βοσνιάδη.

61'

Αλλαγή

Ο Javier Matilla βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Orestis Tsintonis.

58'

Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό με τον Ντουάρτε, ο οποίος έκανε μια κεφαλιά αλλά η μπάλα κόντραρε σε σώματα.

57'

Αλλαγή

Ο Γιάννης Μπουζούκης βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Άγγελος Τσιγγάρας.

Η ομάδα του Αλέκου Βοσνιάδη έχει μπει δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο. Μετά το δεύτερο γκολ έχει χάσει άλλες δύο ευκαιρίες για να κάνει τρία τα τέρματά της μέσα σε τέσσερα λεπτά.

55'

Μεγάλη φάση για την Καλλιθέα. Ο Κυνηγόπουλος έκανε ένα κακό σουτ από ευνοϊκό σημείο και η μπάλα πέρασε έξω.

50'

ΓΚΟΟΟΟΛ η Καλλιθέα 2-0! Ο Μουστακόπουλος εκτέλεσε ένα κόρνερ, η μπάλα κατέληξε στον Ματίγια κι αυτός με ένα ωραίο σουτ, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Στεργιάκη.

47'

Ο Ντουάρτε έκανε ένα σουτ, αλλά η μπάλα κόντραρε σε σώματα

47'

Κόρνερ για τον Παναιτωλικό

46'

Αλλαγή

Ο Σέρχιο Ντίαθ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Νίκος Καρέλης.

46'

Αλλαγή

Ο Γιώργος Ξενιτίδης βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Φρεντερίκο Ντουάρτε.

46'

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

Τέλος πρώτου μέρους

45+2'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου.

Ένα το λεπτό των καθυστερήσεων

42'

Απειλεί πάλι η Καλλιθέα. Ο Βασιλόγιαννης έκανε ένα παράλληλο γύρισμα αλλά οι αμυντικοί του Παναιτωλικού έκοψαν.

Εξαιρετική κομπίνα από τους παίκτες του Βοσνιάδη, ο Ματίγια έδωσε στον Μουστακόπουλο εκτός περιοχής και αυτός με ένα δυνατό σουτ έκανε το 1-0 για την Καλλιθέα.
41'

Τεράστια ευκαιρία για την Καλλιθέα. Ο Κυνηγόπουλος πήγε να κρεμάσει τον Στεργιάκη, ο οποίος ήταν εκτός τέρματος, αλλά η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από τα δοκάρια.

37'

Κίτρινη κάρτα για τον Ξενιτίδη.

34'

Πρώτο σουτ για τον Παναιτωλικό στον αγώνα. Ο Μπαλντασάρα έκανε ένα σουτ εκτός περιοχής αλλά δεν ανησύχησε τον Βοσνιάδη.

33'

Οι γηπεδούχοι δεν έχουν καταφέρει μέχρι στιγμής να απειλήσουν την εστία της Καλλιθέας.

32'

Κίτρινη κάρτα για τον Μπρούνο Ντουάρτε.

25'

Καλύτερη η Καλλιθέα στα πρώτα 25 λεπτά

21'

21'

ΓΚΟΟΟΟΛ η Καλλιθέα 1-0!

20'

Καλή στιγμή για την Καλλιθέα. Ο Μανθάτης έκανε μια ατομική προσπάθεια, πήγε να σουτάρει αλλά η άμυνα του Παναιτωλικού τον έκοψε την τελευταία στιγμή.

19'

Ο Παναιτωλικός προσπάθησε να κρατήσει την μπάλα, αλλά δεν μπόρεσε να απειλήσει την εστία της Καλλιθέας.

13'

Κι άλλη καλή στιγμή για την Καλλιθέα. Ο Σίλβα πήγε να σουτάρει από κοντινό σημείο, αλλά η άμυνα του Παναιτωλικού τον πρόλαβε την τελευταία στιγμή

12'

Νέο κόρνερ για την Καλλιθέα

11'

Φάση για την Καλλιθέα. Ο Ματίγια εκτέλεσε ένα φάουλ, ο Μεχίας πήρε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πήγε αρκετά ψηλά από την εστία του Στεργιάκη.

10'

Στα πρώτα δέκα λεπτά οι φιλοξενούμενοι κρατάνε περισσότερο την μπάλα στα πόδια τους, έχοντας και μία φάση με τον Μουστακόπουλο.

Πέρασε ανεκμετάλλευτο

7'

Κόρνερ για την Καλλιθέα

6'

Πρώτη φάση για την Καλλιθέα. Οι παίκτες του Βοσνιάδη έφυγαν στην αντεπίθεση, ο Κυνηγόπουλος έδωσε στον Μουστακόπουλο, αλλά αυτός από δύσκολο σημείο έστειλε την μπάλα άουτ.

Έναρξη αγώνα

0'

Ο διαιτητής άρχισε το παιχνίδι

Ο Παναιτωλικός πέρασε σ' αυτή τη φάση του Κυπέλλου χωρίς αγώνα, ενώ από την άλλη η ομάδα των νοτίων προαστίων επικράτησε της Καλαμάτας στη διαδικασία των πέναλτι με 6-5 (1-1 κ.δ.).

Στο πρώτο παιχνίδι της ημέρας ο Πανσερραϊκός έφυγε με τη νίκη από την Τρίπολη επικρατώντας του Αστέρα με 2-0.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Παναιτωλικός (Γιάννης Πετράκης): Στεργιάκης-Μαυρίας, Μλάντεν, Στάγιτς, Ντουάρτε, Τορεχόν-Μπουζούκης, Ξενιτίδης, Μπαλδασάρα- Ντίας, Πέδρο.

Καλλιθέα (Αλέκος Βοσνιάδης): Βοσνιάδης-Γουές, Μεχίας, Βλάχος, Μανθάτης-Σίλβα, Ματίγια- Βασιλόγιαννης, Ντεμέτριους, Μουστακόπουλος-Κυνηγόπουλος.

Καλησπέρα μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα του Παναιτωλικού με την Καλλιθέα για το πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι στο πλαίσιο της φάσης των «16» του Κυπέλλου Ελλάδος Novibet.