Δημήτρης Χούπης 16:32 - 06.04.2024 / Ανανεώθηκε: 21:30 - 06.04.2024

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει για τελευταία φορά.

Τέλος αγώνα. Παναιτωλικός - Βόλος 0-1.

90+5'

Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό.

90+2'

Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό. Ο Λομόνακο έκανε ένα σουτ, αλλά ο Κόβατς μπλόκαρε εύκολα.

3-0 ο ΟΦΗ τον ΠΑΣ Γιάννινα.

90'

Εφτά λεπτά καθυστερήσεις.

90+6'

ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ! Ο Σεμπαστιάν Μλάντεν βλέπει δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβάλλεται!

90+3'

Κίτρινη κάρτα

Κίτρινη κάρτα για τον Ντάνιελ Κόβακς.

90'

Κόκκινη κάρτα

Κόκκινη για τον Βόλο. Ο Άλχο έκανε ένα σκληρό μαρκάρισμα πάνω στον Μπουζούκη και δέχτηκε την απευθείας κόκκινη.

88'

Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Λομονάκο βγήκε μόνος το με τον Κόβατς, αλλά έστειλε την μπάλα έξω.

86'

Αλλαγή

Ο Χαράλαμπος Μαυρίας βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Μπρούνο Ντουάρτε.

85'

Αλλαγή

Ο Γιασίν Ασεχνούν βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Καλίν Ποπέσκου.

85'

Αλλαγή

Ο Μαξιμιλιανό Κόμπα βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Φακούντο Μπερτόγλιο.

83'

Κόρνερ για τον Παναιτωλικό

82'

Δεν υπάρχει καμία ευκαιρία μέχρι στιγμής. Ο Παναιτωλικός προσπαθεί να απειλήσει, αλλά ο Βόλος έχει καλή αμυντική λειτουργία.

78'

Αλλαγή

Ο Χουάνπι βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Γιώργος Λιάβας.

78'

Αλλαγή

Ο Σέρχιο Ντίαθ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Γιάννης Μπουζούκης.

76'

Αλλαγή

Ο Χουάν Μανουέλ Γκαρθία βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Παναγιώτης Μωραΐτης.

73'

Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. Πέρασε ανεκμετάλλευτο.

70'

Κίτρινη κάρτα για τον Πέδρο Σίλβα Τορεχόν.

Η Κηφισιά έκανε το 1-2 στην Τρίπολη και αυτή τη στιγμή ο Παναιτωλικός είναι μέσα στη ζώνη του υποβιβασμού.

68'

Κίτρινη κάρτα για τον Χαράλαμπος Μαυρίας.

Την ίδια ώρα η Κηφισιά έκανε το 1-1 κόντρα στον Αστέρα.

66'

Ο Παναιτωλικός βρίσκεται μονίμως στην επίθεση για να βρει το γκολ της ισοφάρισης.

63'

Αλλαγή

Ο Ζαν Μπαριέντος βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Αλεξί Τρουιγέ.

59'

Ο Χουάνπι έκανε ένα δυνατό σουτ, αλλά ο Κόβατς απέκρουσε.

Την ίδια ώρα ο Αστέρας Τρίπολης είναι μπροστά στο σκορ με 1-0 κόντρα στην Κηφισιά και ο ΟΦΗ μόλις έκανε το 2-0 κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα.

54'

Αλλαγή

Ο Νίκος Καρέλης βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Σεμπαστιάν Λομόνακο.

49'

Ο Παναιτωλικός ψάχνει ένα γρήγορο γκολ για να ισοφαρίσει το παιχνίδι.

47'

Ο Χουάνπι εκτέλεσε ένα φάουλ, η μπάλα κάπου κόντραρε και κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι.

46'

Αλλαγή

Ο Νίκολα Στάγιτς βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ηλίας Χατζηθεοδωρίδης.

46'

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο

45+2'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου.

45'

Ένα λεπτό έξτρα χρόνος.

44'

Ακόμα μία μεγάλη φάση για τον Παναιτωλικό. Ο Πέρες έκανε ένα σουτ, αλλά η προσπάθειά του κατέληξε στο δοκάρι.

43'

Τεράστια ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Οικονόμου βρέθηκε μόνος του με τον Κόβατς, αλλά έστειλε την μπάλα άουτ.

42'

Μεγάλη στιγμή για τον Βόλο. Ο Άλχο έκανε μια σέντρα, ο Γκαρσία πήρε την κεφαλιά και πέρασε λίγο έξω.

42'

Κίτρινη κάρτα για τον Μαξιμιλιανό Κόμπα.

40'

Ο Ντίας έκανε ένα σουτ, το οποίο πέρασε έξω.

32'

Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Ντουάρτε έκανε ένα σουτ, αλλά δεν ανησύχησε τον Κόβατς.

29'

Ο Ασεχνούν έκανε μια ωραία ατομική προσπάθεια και με ένα σουτ εκτός περιοχής «κρέμασε» τον Τσάβες.

29'

ΓΚΟΟΟΟΛ ο Βόλος 0-1!!!

24'

Αρκετά κακή η προσπάθεια του Άλχο.

18'

Ο Κόμπα έκανε ένα σουτ, αλλά η μπάλα κόπηκε από την άμυνα του Παναιτωλικού, στη συνέχεια ο Βόλος κέρδισε κόρνερ.

17'

Κίτρινη κάρτα για τον Σεμπαστιάν Μλάντεν.

16'

Ο Παναιτωλικός μέχρι στιγμής κρατάει περισσότερη ώρα την μπάλα στα πόδια του, ενώ ο Βόλος είναι πιο παθητικός, περιμένοντας στο δικό του μισό.

11'

Κεφαλιά του Οικονόμου, δεν απείλησε τον Κόβατς.

8'

Κεφαλιά του Καλογερόπουλου, πέρασε αρκετά πάνω από τα δοκάρια.

8'

Μέχρι στιγμής δεν υπάρχει καμία μεγάλη ευκαιρία.

5'

1'

Έναρξη αγώνα

0'

Ο διαιτητής άρχισε το παιχνίδι

Ο Παναιτωλικός έρχεται από την ισοπαλία με 1-1 κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα και ο Βόλος από τη νίκη με 4-1 κόντρα στην Κηφισιά.

Οι δύο ομάδες «καίγονται» για βαθμούς, αφού από τη μία ο Βόλος είναι 11ος με 25 βαθμούς και η ομάδα του Αγρινίου είναι στην 12η θέση με 24 βαθμούς. Αμφότερες είναι δύο και τρεις βαθμούς αντίστοιχα πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Παναιτωλικός (Γ. Πετράκης): Τσάβες, Οικονόμου, Μλάντεν, Στάγιτς, Μαυρίας, Τορεχόν, Πέρες, Φρ. Ντουάρτε, Χουάνπι, Καρέλης, Ντίας

Βόλος (Χρ. Κόντης): Κόβατς, Άλχο, Καλογερόπουλος, Σιέλης, Λούνα, Μπαριέντος, Γκλάβτσιτς, Κόμπα, Μύγας, Ασεχνούν, Γκαρσία

Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε το παιχνίδι του Παναιτωλικού με τον Βόλο για την 3η αγωνιστική των playouts της Stoiximan Superleague.