Ο Μερίνο με δυνατό σουτ μείωσε σε 1-2 για τους Βάσκους.

Ο τέταρτος διαιτητής δείχνει ότι θα παιχθούν ακόμα 3 λεπτά.

Κατοχή μπάλας: Σοσιεδάδ: 47%, Παρί Σεν Ζερμέν: 53%.

VAR CHECK OVER - Δεν έχουν άλλαξε κάτι μετά τον έλεγχο VAR.

90'

[NULL]

89'

ΓΚΟΟΟΟΛ! - Ο Μίκελ Μερίνο από την Σοσιεδάδ σκοράρει παρά το ότι η προσπάθειά του με το αριστερό πόδι αποκρούστηκε ασθενώς από τον τερματοφύλακα.

Το 0-2 της Παρί Σεν Ζερμέν.

85'

83'

Αλλαγή

Ο Martin Zubimendi βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Jon Olasagasti

82'

Αλλαγή

Ο Ασράφ Χακίμι βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Κάρλος Σολέρ

82'

Αλλαγή

Ο Ουσμάν Ντεμπελέ βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Ραντάλ Κολό Μουανί

79'

Νέα ευκαιρία για τους Βάσκους. Ο Μπενιάτ σούταρε από μακρινή απόσταση, όμως ο Ντοναρούμα απέκρουσε.

81'

Κατοχή μπάλας: Σοσιεδάδ: 46%, Παρί Σεν Ζερμέν: 54%.

77'

Καλή ευκαιρία για τη Σοσιεδάδ. Ο Ογιαρθάμπαλ έκανε το γύρισμα, η μπάλα ήρθε στον Τουριέντες, αλλά το κοντινό του τελείωμα ήταν άστοχο.

77'

Αλλαγή

Ο Φαμπιάν βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Manuel Ugarte

76'

Αλλαγή

Ο Μίκελ Ογιαρθάμπαλ βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Αντρέ Σίλβα

76'

Αλλαγή

Ο Ιγκόρ Θουμπελδία βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Jon Pacheco

73'

Ο Ογιαρθάμπαλ δεν μπόρεσε να νικήσει από κοντά τον Ντοναρούμα.

75'

70'

68'

Καλή στιγμή για τη Παρί. Ο Χακίμι έκανε το σουτ, αλλά ο Ρεμίρο έδιωξε.

63'

Η Σοσιεδάδ βρήκε δίχτυα με τον Τουριέντες, αλλά το γκολ ακυρώθηκε για οφσάιντ.

65'

Κατοχή μπάλας: Σοσιεδάδ: 45%, Παρί Σεν Ζερμέν: 55%.

64'

64'

[NULL]

61'

Αλλαγή

Ο Νούνο Μέντες βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Νορντί Μουκιέλε

61'

Αλλαγή

Ο Μπράις Μέντεθ βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Benat Turrientes

61'

Αλλαγή

Ο Sheraldo Becker βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Ander Barrenetxea

Πλέον η ομάδα του Λουίς Ενρίκε προηγείται με συνολικό σκορ 4-0.

60'

Ο Εμπαπέ πήρε τη πάσα από τον Λι, μπήκε στην περιοχή και με ωραίο πλασέ στην κλειστή γωνία του Ρεμίρο διπλασίασε τα τέρματα των Παριζιάνων.

56'

Ο Kang-In Lee έδωσε την ασίστ για το γκολ.

56'

ΓΚΟΟΟΛ για την Παρί.

56'

ΓΚΟΟΟΛ- Ο Κίλιαν Εμπαπέ σκόραρε με το δεξί πόδι

55'

54'

Κίτρινη κάρτα

Κίτρινη κάρτα για τον Ιγκόρ Θουμπελδία.

51'

48'

Ευκαιρία για τη Παρί. Ο Ζαϊρ Εμερί έκανε το σουτ, αλλά ο Ρεμίρο απομάκρυνε.

Έναρξη στο δεύτερο ημίχρονο.

46'

Αλλαγή

Ο Μπράντλεϊ Μπαρκολά βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Kang-In Lee

46'

Με μία αλλαγή θα ξεκινήσει η Παρί το δεύτερο μέρος. Ο Κανγκ-Ιν Λι στη θέση του Μπράντλεϊ Μπαρκολά.

46'

Αυτό ήταν! Ο διαιτητής σφύριξε τη λήξη του αγώνα

45+6'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου.

45+6'

Κατοχή μπάλας: Σοσιεδάδ: 50%, Παρί Σεν Ζερμέν: 50%.

Λήξη στο πρώτο ημίχρονο, Ρεάλ Σοσιεδάδ - Παρί Σεν Ζερμέν 0-1.

45+4'

Κίτρινη κάρτα για τον Ουσμάν Ντεμπελέ.

45'

Μεγάλη ευκαιρία για τη Σοσιεδάδ. Ο Κούμπο έπιασε το μακρινό σουτ έξω από τη περιοχή του Ντοναρούμα, αλλά η μπάλα πέρασε για λίγα εκατοστά δίπλα από το δοκάρι του Ιταλού.

Τέσσερα θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

45'

Ο τέταρτος διαιτητής δείχνει ότι θα παιχθούν ακόμα 4 λεπτά.

45'

42'

Κίτρινη κάρτα για τον Takefusa Kubo.

41'

Κίτρινη κάρτα για τον Ασράφ Χακίμι.

40'

Ο ρυθμός του παιχνιδιού έχει πέσει.

40'

Κατοχή μπάλας: Σοσιεδάδ: 49%, Παρί Σεν Ζερμέν: 51%.

Το 0-1 του Εμπαπέ

35'

Κατοχή μπάλας: Σοσιεδάδ: 43%, Παρί Σεν Ζερμέν: 57%.

29'

Καλή στιγμή για την Παρί. Ο Μπαρκολά γύρισε στον Εμπαπέ, έκανε το σουτ, αλλά ο Μερίνο απέκρουσε με εντυπωσιακό τρόπο.

30'

Κατοχή μπάλας: Σοσιεδάδ: 44%, Παρί Σεν Ζερμέν: 56%.

28'

Κίτρινη κάρτα για τον Νούνο Μέντες.

25'

Η ομάδα του Λουίς Ενρίκε κυριαρχεί στον αγωνιστικό χώρο.

25'

Το παιχνίδι συνεχίζεται κανονικά, με την Παρί να προηγείται με 1-0.

Το πρόβλημα υπάρχει στον Μερίνο, καθώς έχει φύγει το δίχτυ από την εστία του μετά το σουτ του Εμπαπέ.

20'

19'

Ο αγώνας ξεκίνησε πάλι.

Η φάση ελέγχεται στο VAR.

Ο Ντεμπελέ βρήκε τον Εμπαπέ, εκείνος συνέκλινε προς τα μέσα και με ωραίο τελείωμα έκανε το 1-0 για τους φιλοξενούμενους.

17'

Το παιχνίδι σταμάτησε λόγω τεχνικών προβλημάτων.

15'

Ο Ουσμάν Ντεμπελέ έδωσε την ασίστ για το γκολ.

15'

ΓΚΟΟΟΛ για την Παρί Σεν Ζερμέν.

15'

15'

10'

Απάντησε η Παρί στην ευκαιρία των γηπεδούχων. Ο Εμπαπέ έκανε τη κούρσα, έβγαλε στον Μπαρκολά, ο οποίος σούταρε πάνω στον Μερίνο.

7'

Καλή στιγμή για τους Βάσκους. Ο Κούμπο έκανε τη σέντρα, ο Μπέκερ πήρε τη κεφαλιά, όμως η μπάλα κατέληξε στην αγκαλά του Ντοναρούμα.

10'

5'

Ο Εμπαπέ έκανε το σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

Ο παίκτης της Σοσιεδάδ επέστρεψε κανονικά στο ματς.

3'

Ο Τραορέ βρίσκεται στο έδαφος, μετά από ένα άσχημο τραυματισμό που είχε στο χέρι.

5'

4'

3'

Προσωρινή διακοπή στο ματς, καθώς υπάρχει παίκτης πεσμένος στο έδαφος.

1'

Σέντρα στο ματς.

1'

Η Σοσιεδάδ κάνει την σεντρα, ο αγώνας άρχισε

1'

Ο διαιτητής άρχισε το παιχνίδι

Οι παίκτες των δύο ομάδων έκαναν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο.

Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Άγγλος, Μάικλ Όλιβερ

Στον πάγκο για τους Παριζιάνους βρίσκονται οι: Νάβας, Τένας, Γκαντού, Κολό-Μουανί, Λι Κανγκ Ιν, Μαρκίνιος, Μαγιουλού, Ντανίλο, Ράμος, Σολέρ και Ουγκάρτε.

Στον πάγκο για τη Σοσιεδάδ βρίσκονται οι: Μαρένο, Αραμπούρου, Μπαρενετσέα, Γκονσάλεθ, Μαρίν, Ολασαγκάστι, Πατσέκο, Σαντίκ, Τίρνεϊ, Τουριέντες, Μαγκουναθελάια.

Τα highlights από το παιχνίδι στο «Παρκ Ντε Πρενς»

Παρί Σεν Ζερμέν (Ενρίκε): Νταναρούμα - Χακίμι, Μπεράλντο, Ερναντέζ, Νούνο Μέντες - Ζαΐρ Εμερί, Βιτίνια, Ρουίθ - Ντεμπελέ, Μπαρκολά, Εμπαπέ.

Σοσιεδάδ (Αλγκουασίλ): Ρεμίρο - Τραορέ, Θουμπέλδια, Λε Νορμάν, Γκαλάν - Μέντεζ, Θουμπιμέντι, Μαρίνο - Κούμπο, Μπέκερ, Ογιαρθάμπαλ

Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων.

Σέντρα στις 22:00, τηλεοπτική μετάδοση από το Cosmote 3 HD.

Οι Βάσκοι μετρούν τέσσερις ήττες στα πέντε τελευταία τους παιχνίδια σε La Liga, Copa del Rey και Champions League, ενώ πρέπει να κερδίσουν με διαφορά τριών τερμάτων για να κάνουν την μεγάλη έκπληξη.

Η ομάδα του Λουίς Ενρίκε καλείται να υπερασπιστεί το ισχυρό προβάδισμα που της δίνει το υπέρ της 2-0 από το πρώτο ματς.

Η Παρί είναι σε εξαιρετικό μομέντουμ, καθώς τρέχει αήττητο σερί 20 αγώνων εντός κι εντός συνόρων, με απολογισμό 14 νίκες και έξι ισοπαλίες.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στη Ρεάλ Σοσιεδάδ και την Παρί Σεν Ζερμέν στο Σαν Σεμπαστιάν, για τη ρεβάνς της φάσης των «16» του Champions League.