Η ΑΕΚ... κατάπιε την Μπράιτον στην OPAP Arena: Οι ασύλληπτοι αριθμοί του πρώτου ημιχρόνου!

Βασίλης Πολυχρονόπουλος 20:45 - 30.11.2023 / Ανανεώθηκε: 21:06 - 30.11.2023

«Μαγικό» ημίχρονο από την ΑΕΚ στο παιχνίδι με την Μπράιτον, με το γκολ να είναι το μόνο που της έλειψε...

Ασύλληπτο πρώτο ημίχρονο από την ΑΕΚ στο παιχνίδι με την Μπράιτον στην «OPAP Arena»!

Παρόλο που η Ένωση δεν μπήκε πολύ καλά στο πρώτο δεκάλεπτο, στη συνέχεια μετέτρεψε την αναμέτρηση σε παράσταση για έναν, παίζοντας μονότερμα τους «γλάρους» και χάνοντας πολλές και σημαντικές ευκαιρίες.

Οι αριθμοί αποδεικνύουν την απόλυτη υπεροχή της ομάδας του Ματίας Αλμέιδα, με τις τελικές προσπάθειες να είναι 14-4 υπέρ της και τα Xgoals να είναι 0.93 κόντρα σε 0.16 των Άγγλων.

Το μόνο που έλειψε από την ΑΕΚ ήταν το γκολ, το οποίο ελπίζει να το βρει στο δεύτερο ημίχρονο, προκειμένου να προηγηθεί κόντρα στην Μπράιτον.