Άνοιξε το σκορ η Μπράιτον με πέναλτι του Ζοάο Πέδρο (vid)

Ιάσονας Τσίλης 21:20 - 30.11.2023 / Ανανεώθηκε: 21:24 - 30.11.2023

Η Μπράιτον πήρε προβάδισμα απέναντι στην ΑΕΚ, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ζοάο Πέδρο.

Η ΑΕΚ ήταν πολύ ανώτερη από τη Μπράιτον στο πρώτο ημίχρονο, ωστόσο δεν κατάφερε να μετουσιώσει την υπεροχή της σε γκολ και το... πλήρωσε.

Στο 54', η Μπράιτον κέρδισε πέναλτι σε μαρκάρισμα του Σιμάνσκι στον Ζοάο Πέδρο, με την παράβαση να καταλογίζεται έπειτα από χρήση VAR.

Οπαδοί της Μπράιτον πανηγύριζαν με φίλους της ΑΕΚ στο ημίχρονο τα τέσσερα γκολ της Φράιμπουργκ επί του Ολυμπιακού (vid)
EUROPA LEAGUE

21:10 - 30.11.2023

Οι οπαδοί της Μπράιτον έδειξαν το σκορ του Φράιμπουργκ - Ολυμπιακός (4-0) στους φίλους της ΑΕΚ, γεγονός που προκάλεσε τους πανηγυρισμούς και των δυο.

Την εκτέλεση ανέλαβε ο Ζοάο Πέδρο, ο οποίος ευστόχησε, με τον Στάνκοβιτς να πέφτει στην αντίθετη γωνία και έδωσε προβάδισμα στους «Γλάρους». Δείτε το γκολ:

Sportal Euroleague Show για τις μάχες των «αιωνίων» σε Μονακό & Βελιγράδι και του Big 4 στην Ευρώπη