Τα highlights από το μεγάλο «διπλό» κορυφής του ΠΑΟΚ επί της Άιντραχτ (vid)

©intime

Δημήτρης Χούπης 00:34 - 01.12.2023 / Ανανεώθηκε: 00:43 - 01.12.2023

Ο ΠΑΟΚ πήρε μεγάλο «διπλό» - κορυφής στη Γερμανία απέναντι στην Άιντραχτ με 2-1. Δείτε τις καλύτερες στιγμές του παιχνιδιού.

Ο ΠΑΟΚ έφυγε νικηφόρα από τη Γερμανία, επικρατώντας της Άιντραχτ Φρανκφούρτης με 2-1, παίρνοντας έτσι την πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Το σκορ για την ομάδα του Ράβζαν Λουτσέσκου το άνοιξε ο Κεντζιόρα στο 55', ο οποίος εκμεταλλεύτηκε το λάθος της άμυνας της Άιντραχτ και ένα το 1-0. Τρία λεπτά μετά η γερμανική ισοφάρισε με τον Μαρμούς, ο οποίος με ωραία κεφαλιά έκανε το 1-1.

Στο 73ο λεπτό ο Αντρίγια Ζίβκοβιτς μετά από ασταθή απόκρουση του Τραπ έκανε το 1-2 και έδωσε τη νίκη στον «δικέφαλο».

Εφιαλτικό βράδυ για την Ελλάδα με... σανίδα σωτηρίας από τον ΠΑΟΚ: Η βαθμολογία της UEFA μετά τα ματς σε Europa και Conference League