Ανακοίνωση του Βόλου πριν το ημίχρονο με Ολυμπιακό: «Θέλετε διαιτητές Φιλιππινέζους των μεγάλων»

Sportal newsroom 16:56 - 08.01.2023 / Ανανεώθηκε: 16:56 - 08.01.2023

Ο Βόλος βρίσκεται πίσω στο σκορ με 0-3 από τον Ολυμπιακό στο γήπεδό του και η ομάδα εξέδωσε ανακοίνωση για τη διαιτησία.

Ο Ολυμπιακός άνοιξε το σκορ στον Βόλο με εύστοχο πέναλτι του Μπιέλ, όμως ο Βόλος έχει τις ενστάσεις του.

Οι γηπεδούχοι πριν καν συμπληρωθούν 40 λεπτά αγώνα κι ενώ το σκορ ήταν ακόμα στο 2-0 υπέρ των πρωταθλητών Ελλάδας, εξέδωσε ανακοίνωση διαμαρτυρίας.

Η ομάδα της Μαγνησίας φέρεται να είναι δυσαρεστημένη από τις αποφάσεις του διαιτητή Παπαπέτρου και στην ανακοίνωσή της αναφέρει:

«Ντροπή…

Μόνο αυτό αξίζει να αναφέρουμε για την Ελληνική διαιτησία. Από την προηγούμενη εβδομάδα είχαμε ενημερώσει τον κ. Μπένετ για τι επρόκειτο να συμβεί στον αγώνα της ομάδας μας με τον Ολυμπιακό και από τα πρώτα λεπτά επιβεβαιωθήκαμε.

Προφανώς αυτούς τους διαιτητές θέλετε. Να είναι οι “Φιλιππινέζες” των “μεγάλων”».