Νέα ήττα για τη Μπάτσκα Τόπολα, έχασε εντός έδρας με ανατροπή από τη Βοϊβοντίνα

Μπάτσκα Τόπολα

©printscreen

Ιάσονας Τσίλης 23:41 - 12.11.2023 / Ανανεώθηκε: 17:26 - 14.11.2023

Συνεχίζεται ο κατήφορος για την αντίπαλο του Ολυμπιακού, Μπάτσκα Τόπολα, η οποία συνεχίζει να απομακρύνεται από την πρώτη δυάδα της βαθμολογίας.

Συνέχεια στα αρνητικά αποτελέσματα έδωσε η Μπάτσκα Τόπολα μετά την ήττα της με 2-1 από η Βοϊβοντίνα.

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Europa League, ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς την αναμέτρηση, αφού προηγήθηκε στο πρώτο λεπτό με γκολ του Σίρκοβιτς.

Η συνέχεια ωστόσο δεν ήταν ανάλογη, καθώς στο 19' η Βοϊβοντίνα ισοφάρισε με τον Ραντούλοβιτς.

Σαν να μην έφτανε αυτό, 10 λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στην ολική ανατροπή, ξανά με γκολ του Ραντούλιτσα.

Στο ημίχρονο ο προπονητής της Μπάτσκα Τόπολα προχώρησε σε τρεις αλλαγές και η ομάδα του κυνήγησε την ισοφάριση χωρίς αποτέλεσμα όμως, και έτσι υπέστη νέα ήττα και απώλεια βαθμών, που τη φέρνει στο -14 από την κορυφή και στο -8 από τη δεύτερη θέση.