Απίθανο 40λεπτο στην «OPAP Arena» - Δείτε και τα τρία γκολ (vids)

ΑΕΚ - Παναιτωλικός / © Intime

Sportal newsroom 17:02 - 15.01.2023 / Ανανεώθηκε: 17:40 - 15.01.2023

Γκολ και θέαμα προσέφερε η αναμέτρηση της ΑΕΚ με τον Παναιτωλικό στο πρώτο ημίχρονο.

Ματσάρα στην «OPAP Arena»! Τρία γκολ μέσα σε ένα 40λεπτο, φοβερός ρυθμός και πολλές ευκαιρίες...

Η αρχή έγινε στο 13ο λεπτό, όταν μετά από απομάκρυνση του Χατζηθεοδωρίδη, η μπάλα στρώθηκε στον Σέρχιο Αραούχο κι εκείνος με ένα εκπληκτικό σουτ «εκτέλεσε» τον Ανέστη για το 1-0.

Η ΑΕΚ όχι μόνο δεν έριξε ρυθμό μετά το πρώτο γκολ, αλλά ανέβασε κιόλας, με αποτέλεσμα να έρθει και το δεύτερο. Στο 35' ο Χατζισαφί με μια ωραία σέντρα βρήκε τον Λιβάι Γκαρσία κι εκείνος πήρε την κεφαλιά ανάμεσα σε δύο παίκτες από το ύψος της μικρής περιοχής και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Παρότι ο Παναιτωλικός δεν είχε καταφέρει να γίνει απειλητικός, στο 39' βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα, με τον Πέδρο να αξιοποιεί το πέναλτι που κέρδισε νωρίτερα ο Χουχούμης, όταν η σέντρα του βρήκε στο απλωμένο χέρι του Ρότα.

Κάπως έτσι τελείωσε ένα... γεμάτο πρώτο ημίχρονο στην OPAP Arena, με την ΑΕΚ να προηγείται 2-1 του Παναιτωλικού.