Το ξέσπασμα του Αρτέτα μετά το γκολ του Τροσάρ (vid)

Ο πανηγυρισμός του Αρτέτα μετά το γκολ του Τροσάρ

© PrtScr

Πάνος Κορομηλάς • 21:05 - 04.02.2024 / Ανανεώθηκε: 12:41 - 23.05.2024

Ο Τροσάρ κλείδωσε τη νίκη της Άρσεναλ στο ντέρμπι με τη Λίβερπουλ και ο Μικέλ Αρτέτα το πανηγύρισε έντονα, γυρνώντας προς την κερκίδα.

Η Άρσεναλ ήταν η μεγάλη κερδισμένη του ντέρμπι της 23ης αγωνιστικής της Premier League. Οι «κανονιέριδες» επικράτησαν με 3-1 της Λίβερπουλ. Οι «κανονιέριδες» επικράτησαν με 3-1 της Λίβερπουλ και μείωσαν στους δύο βαθμούς την απόσταση από την κορυφή.

Ο Σάκα άνοιξε το σκορ, η Λίβερπουλ ισοφάρισε χάρη στο αυτογκόλ του Γκάμπριελ, όμως Μαρτινέλι και Τροσάρ εξασφάλισαν τη νίκη της Άρσεναλ με δύο γκολ στο δεύτερο μέρος.

Ο Βέλγος επιθετικός βρήκε δίχτυα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, κλειδώνοντας ουσιαστικά τους τρεις βαθμούς για την ομάδα του Αρτέτα. Μάλιστα, ο Ισπανός προπονητής πανηγύρισε έξαλλα αυτό το γκολ, «βγάζοντας» από πάνω του όλη την ένταση της αναμέτρησης.

Η Άρσεναλ «πάτησε» τη Λίβερπουλ και μείωσε στους δύο από την κορυφή
PREMIER LEAGUE

20:28 - 04.02.2024

Η Άρσεναλ «πάτησε» τη Λίβερπουλ νικώντας την 3-1 και μείωσε τη διαφορά από την κορυφή στους δύο βαθμούς. «Μοιραίος» για την ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ ο Άλισον, που έχει ευθύνη στα δύο τέρματα.