Ασίστ Ράσφορντ, γκολ ο Χόιλουντ για τη Γιουνάιτεντ - Ισοφάρισε ο Ζαχά για τη Γαλατάσαραι (vids)

Sportal newsroom 22:44 - 03.10.2023 / Ανανεώθηκε: 22:45 - 03.10.2023

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πήρε το προβάδισμα με τον Ράσμους Χόιλουντ, ενώ λίγα λεπτέ μετά η Γαλατάσαραι έφερε το ματς στα ίσια με τον Γουίλφριντ Ζαχά.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πήρε το προβάδισμα κόντρα στη Γαλατάσαραι, χάρη στο γκολ του Ράσμους Χόιλουντ, ενώ έξι λεπτά μετά οι Τόυρκοι έφεραν το ματς στα ίσια με τον Γουίλφριντ Ζαχά.

Στο 17ο λεπτό ο Άγγλος διεθνής έδωσε έτοιμο γκολ στον Ράσμους Χόιλουντ, ο οποίος με κεφαλιά έκανε το 1-0 για τους «κόκκινους διάβολους». Ωστόσο η χαρά των παικτών του Έρικ Τεν Χαγ κράτησε για λίγο. Στο 23ο λεπτό ο Ζαχά πήρε την μπάλα μέσα στην περιοχή, βρέθηκε σε καλή θέση και ισοφάρισε σε 1-1 για την ομάδα του.